Да ви питам за температура 39.2

  • 4 203
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 632
Пиша тук, че не искам да пускам друга тема. От вчера почти нищо не е хапнал общо за двата дни 400мл.мляко и  корички хляб. Друго нищо днес нямаше Т, но нищичко не е хапнал. Не съм се сблъсквала с такъв проблем до сега. Опасно ли е това неядене. Течности пие много вече сигурно 2 литра сокове пресни и натурални от вчера.
Да питам и за АБ 4 дни достатъчни ли са?
Хич ме няма по тези неща първа болест и първи антибиотик, а аз хал хабер си нямам какво да правя. Чета и навсякъде бронхита се предшества от нещо. Е е пуф бронхит, без кашлица или поне сополи.

# 16
  • Мнения: 2 332
Мисля, че е малко - но се обади на лекарката да я питаш. Някои антибиотици се пият само 5 дена, но повечето - 7 или 10 дена. Прочети и дали не пише нещо на листовката. М/у другото, знаеш ли, че на някои дечица им намалява апетита заради АБ-ците? Може и при вас да е така.
Успех!

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 5 632
Значи 5 дни пише. Благодаря Роси така съм се изпритеснила с това ядене, че ми излиза ечемик на окото - вътрешен. Никога не съм си виждала детето да не яде повече от 5 часа  ooooh! а той цели 2 дни.

# 18
  • Мнения: 25 589
Спокойно, когато детето е болно, нормално е да няма апетит и да не се храни! Така ще оздравее по-бързо! Важно е само да пие много течности, за да не се обезводни, а и така се изхвърлят по-бързо токсините от организма!!!
Желая ви по-бързо и успешно оздравяване! Дано да не ви се случва скоро пак!!! Grinning

# 19
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Чоколина, Мони какви други симптоми има? Гърло, хрема, кашлица?
.............................................
Ужасссс, дано да не сме ви ние заразили в петък, но ти каза, че Мони и отпреди това имала хрема Confused

Има ги всичките изброени симптоми... Confused
За заразяването - не знам... тя наистина кашляше от доста време, но пък, от друга страна - вдигна Т точно в петък срещу събота сутринта... Днес обаче в яслата казаха, че половината деца ги няма - така че явно вирусът си върлува, напълно възможно е и от там да го е лепнала!

Надявам се Ева да се оправи по-бързо и дано да няма бронхит!

Уф, и Мони е с висока Т - от нощта срещу събота. Вчера се чухме с Пейчев - предписа "Оспамокс".
Пейчев не беше ли хомеопат, какви антибиотици предписва по телефона, ако беше реагирал адекватно като хомеопат вече да сте забравили проблема. Извинявай, ама не се стърпях. Бързо оздравяване на Мони!

Да, хомеопат е. Преди около 10 дни й предписа хомеопатично лекарство за кашлицата (Фосфор) и тя уж се оправи, но след един ден пак започна да кашля. Като се чухме по телефона, аз бях доста притеснена от 40-те градуса Т, кой знае как съм му прозвучала... Думите му бяха "Като се закучи понякога... Ще започнем с "Оспамокс", за да не премине към ушите, които са й слабото място!". Не знам защо ни предписа антибиотик, все пак той е и педиатър, и хомеопат - най-вероятно гледа да ги съчетава нещата. Още ми каза, че после щял да я "изчисти от антибиотика" с магнити.

Пиша тук, че не искам да пускам друга тема. От вчера почти нищо не е хапнал общо за двата дни 400мл.мляко и корички хляб.

Освен от антибиотика, възможно е и от разтежа на зъбите да не иска да яде! На Мони, като й поникваха предкътниците, точно така отказваше да яде.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 5 632
Нашата приказка продължава в друга посока. Снощи звънях на друг специалист. Тази жена ме е лекувала от 13 годишна.  Казах и, че апетит няма, а цялата му уста е в афти и не иска да яде. Обясних и, че са правили снимка и как е протекъл прегледа за предполагаемия бронхит. Тя ми каза незабавно да спирам антибиотика, защото щом в следствие на него устата му е станала в рани явно и целия му организъм е в същото състояние. Каза ми да давам много витамини и пресни плодове и да го мажа с дактарин. После ме пита имаме ли болни, а мъжа ми е болен и ме пита той антибиотик пие ли и аз и казах, че не. Тогава тя ми каза, "а коя докторка се е презастраховала за сметка на детето.". В резултат спрях антибиотика и снощи го намазах с Дактарин. Днес си пиина мляко и не е вдигал Т от онази вечер. Игрив е и се прокашля може би по 5-6 пъти на ден, но е кашлица която не говори за бронхит.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 326
Нищо чудно да не е никакъв бронхит! Ти какво се очудваш, на нас също без кашлица, хрема, отпадналост, с добър апетит, температура до 38 градуса ни лепнаха диагноза пневмония, вирусна при това и веднага в болница и тъпчене с антибиотици. После се оказа, че има пикочна инфекция, защото първият антибиотик не подейства и тогава решиха да го видят на ехограф, но докрая лекарите си държаха, че има пневмония. Наш'та снимка също беше много лоша, като излязохме от болницата я показах  на един лекар и той ми каза, че такава картина може да се види и при всякакво възпаление и че се съмнява да е пневмония. Абеее, това ми е болна тема, за това се обаждам! Радвам се, че вече сте по-добре!!! Ние също получихме гъбички по езика от антибиотиците, но ги изчистихме с хомеопатия! Предполагам, че не му се яде от афтите в устата, но щом го мажеш, ще преминат и ще почне пак да си хапва! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт