Да ви питам за температура 39.2

  • 4 198
  • 21
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Сега да ви разкажа какво лекарско "чудо" се сполетя. Снощи Иван беше с температура към 4-вечерта. Сутринта вече бяхме с 37.5 и отидохме в дежурния кабинет на МБАЛ. От там лекаря директно ни прати при  педиатър, защото прецени, че неможе да даде 100% компетентно мнение за малкия пациент. ТА в 8.00 чакаме ние педито в болницата. ДО 8.30 доктор нема и сестрата ми казва ми направете ренген лекарката се обади. Чудихсе ама викам айде. След това вече към 9.00 въпросната докторка дойде. Видя снимката и казва бронхит. Това и аз го прочетох на снимката с ужасно качество. И го слуша тя ама нищо не каза. Пита за оплаквания. Иван нито кашля, нито е сополив, нито отпуснат, не е с растройство и се храни. Обяснявам аз че и 4 предкътника никнат. Но докторката без и гърло да види и без диагноза да ми каже ни изписа антибиотик. ТА сега съм в чуденка да го давам ли този антибиотик. Като сме без диагноза и само с Т? Мисля да изчакам до утре и да го закарам при приятелка педиатърка и да видя дали Т няма да спре да се качва. Защото първо въпросния бронхит е вирусен поне така ми каза жената дето разчете снимката, а знам, че за вирусни заболявания не се дава. Пък и след този компетентен преглед освен мислено да псувам докторицата нищо друго не ми иде да правя. И знаете ли двете със сестрата бяха потресени, че са пратили сина ми при тях. Демек дежурния го мързяло да го види.

# 1
  • Мнения: 109
на твое място наистина бих изчакала.Като го гледам юнака на снимката сигурно е много здраво детенце.Защо не опиташ със чайче с лимонче и да си го следиш Party.Ако не вдигне по-висока температура що ще го тъпчиш с този антибиотик #Crazy?А на оная докторка е трябвало да и теглиш м----те Twisted Evil

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Според качествената снимка сме с бронхит и перибронхит. Чета и навсякъде пише, че възпалението на горните дихателни пътища слеза надолу и така се стига до нашето положение. Добре де ама може ли пък да съм пропуснала първата част на заболяването  newsm78 Баси не кашля, няма сополи нищо. Ще се пукна от чудене. За сеште ми е болен и направо съм в чудо.
Колкото до антибиотика е слаб и се използва при инкубационен и начален етап на бронхита. С мъжа мислихме умувахме и го дадохме. Но сега ме измъчва мисълта как така без нищо и хоп перибронхит. Можете ли да ми дадете малко инфо за това заболяване и как се прихваща.

# 3
  • Мнения: 2 332
За съжаление не мога да дам информация за перибронхит. Но тъй като изкарахме бронхопневмония миналия декември - и то я разви за 4-5 дена, по-добре си пийте антибиотика. "Оспамокс" ли е? А и ако сте почнали антибиотик е добре да направите пълен курс на лечение, защото иначе се получава резистентност към него.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Пием Стандацилин. Ампицилн съдържа.

# 5
  • Мнения: 1 771
Най - добре е да се консултираш и с друг лекар. При вирусите антибиотик не действа. Антибиотика атакува стената на бактерията, а вируса няма такава стена. С антибиотика само ще се отслаби имунната система без да има полза, ако е вирус. Така че търси и друго мнение на специалист.   

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Да и аз смятам това да направя утре ще го заведа на друго място. Но въпроса беше, че все пак вече почнахме антибиотика. Въпреки това и Т спадна.
А отосно перибронхит нищо не намирам все е на руски, а аз и руския сме като индианеца и компа. Та мисълта ми е опасност от пневмония има ли при нас? Баща му е с диагноза бронхит и аз съм 100% сигурна, че го е лепнал от него. Сега смятам също и витамини да му взема. Лошото е, че не ика да види храна. АЗ не го насилвам, но цял ден нищичко не е хапнал само 150мл. мляко и това е. Иначе сок пие в несвяст може би вече е изпил 1 литър сок от ябълки.

# 7
  • Мнения: 7 640
колко ви е Т? 39.2 или 37.5?

# 8
Щом пие течности няма страшно, смятам че не е неоходимо да го насилвате с храна, важното е да не се обезводни.А и щом Т е спаднала значи е имало полза от антибиотика.Но въпреки всичко аз лично бих се посъветвала и с друг лекар Simple Smile
няма страшно всичко ще мине.Моето злато на тази възраст много често ме сюрпрезираше така Sad 

# 9
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Уф, и Мони е с висока Т - от нощта срещу събота. Вчера се чухме с Пейчев - предписа "Оспамокс".
Добре, ама Мони цяла нощ не смъкна Т под 39 градуса, а сутринта се събуди с 39,6.
Тия бургаски лекари направо ще ни уморят децата!!!
Днес цял ден звъня по телефона на педиатъра (Пейчев), а той не го вдига. На обяд отидохме при ДжиПката, която ни изкара акъла с "диагноза" "Пневмония!". Предписа "Цефзил" и инжекции пеницилин. Каза, че утре трябва да направим рентгенова снимка. Аз обаче се сетих, че "Света София" работи и днес (на частно), затова отидохме и направихме снимка веднага. Слава Богу, Мони няма пневмония!
Преди малко Пейчев ми се обади, имал проблеми с телефона си - каза, че "Оспамокса" трябва да го даваме през 8 часа (аз незнайно защо бях разбрала през 12 часа  Embarassed). Надявам се, че дребосъчка няма да качва повече Т през нощта - сега си легна с 38,7.
Май доста дечица са с едни и същи симптоми тия дни в Бургас - сигурно е нещо вирусно...

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
СЪщата работа. Температура и то висока. Сваля ме я за по 1-2 най - много и после пак гони 39. Слава богу си легна с по - ниска. Други оплаквания нямаме и на снимката нещо ме съмнява бронхит затова утре ще го заведа  и снимката ще нося на човек на когото вярвам. Уф дано да се оправим скоро и на Мони пожелавам утре да се събуди здравичка.

# 11
  • Мнения: 5 539
Чоколина, Мони какви други симптоми има? Гърло, хрема, кашлица?

Ева от четвъртък е със задна хрема, но не вдига Т и е жизнена. Само дето сополите й се стичат в гърлото и оттам кашля, но не често. В събота ни казаха, че може би има бронхит, т.е. слязло е към дробовете.
Много ми е чудно, как става този номер - за три дни хрема и айде бронхит. При това без повишена температура. Сега сме на хомеопатични и ако до сряда не се оправи, ще й сменят лекарството.
А че има вирус, има -  и двамата с мъжа ми сме болни, аз от събота, той от тази нощ. Аз вече се оправям. Яд ме е, че не заведох Ева при хомеопатката още на първия ден на хреамата, но откъде да знам, че за 2-3 дни ще се развие в бронхит?! #Crazy
Ужасссс, дано да не сме ви ние заразили в петък, но ти каза, че Мони и отпреди това имала хрема Confused
Гадни вируси, почна се, не знам на зима какво ще е #2gunfire

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Едно време синчето ми правеше бронхит на всеки три месеца, като за първи път се разболя на 40 дни. Тогава алерголожката, при която го водихме ми беше обяснила, че просто при някои хора бронхите са наистина доста стеснени и често се получава бронхит. Далеч не винаги е вирусно заболяване. И да- три дни хрема са напълно достатъчни секретите да се стекат в дробчетата и да се получи бронхит. За съжаление той често преминава в пневмония. Това е, което знам аз. Не е много изпипано, извинете ме.
А иначе, дано дечицата се оправят бързо! Praynig

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Мисля, че си имаме предкътник днес  Grinning

# 14
  • Мнения: 1 655
Уф, и Мони е с висока Т - от нощта срещу събота. Вчера се чухме с Пейчев - предписа "Оспамокс".
Пейчев не беше ли хомеопат, какви антибиотици предписва по телефона, ако беше реагирал адекватно като хомеопат вече да сте забравили проблема. Извинявай, ама не се стърпях. Бързо оздравяване на Мони!

Общи условия

Активация на акаунт