Хранене от шише с изцедена кърма

  • 9 235
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 133
И аз "кърмих" от шише до 5месец . Дребният така и не почна да суче. Цедих се на ръка.Не отнемаше много време, пък и бебо получаваше така важното за нега мамино мляко-.

# 16
  • Мнения: 30
И ние сме така от самото начало.Беба не можа да суче от моите хлътнали зърна.
Сега съжалявам,че преди да родя не се информирах повече,но за следващото ще знам.Аз също замразявах в най- добрите си дни, вече сме захранени и пием кърма по 600гр на ден.Сега се цедя 3 пъти на ден с авент.

# 17
  • София
  • Мнения: 418
Много сме, силни сме Hug newsm10

Честно да си кажа, до сега си четях кърмаческия форум едно такова гузно - гузно. Щото си "кърмя" по този не съвсем естествен начин от самото раждане. Първо - родих секцио и си видях сина отблизо на третия ден, след като беше порядъчно захранен със шише. После - никакви зърна нямам, те са не просто малки, не вдлъбнати, ами направо си ги нема. А силиконките отдалече ги надушваме...
И Анджи така и не се научи сериозно да се храни от гърдата - сега я ползва като деликатес, докато не се умори и не писне. Аз продължавам да опитвам де.

И все си мислех, че кърмата ще ми спре, че не се справям и т.н. А той наддава зверски, САМО на кърма е, и дори замразявам във фризера за черни дни.
Лошото е, че храненето отнема двойно повече време - веднъж се цедиш, и после го храниш.

Сега ми стана доста по-комфортно, като разбрах, че има и други като нас. Прегръщам ви момичета и благодаря за темата.

За протокола - ползвам Авентската помпа от седмица, преди това бях на тази на Чико от 25 лева и гърдите ми станаха на мекици.

# 18
  • Мнения: 918
6 месеца така се хранихме, след един зверски мастит. Трудоемко е, но си заслужава.

# 19
  • Мнения: 1 173
Като започнах тази тема си мислех,че аз съм единствената,която кърми така,а то какво било...
Много сме, силни сме Hug newsm10
Сега ми стана доста по-комфортно, като разбрах, че има и други като нас. Прегръщам ви момичета и благодаря за темата.
newsm68 newsm44 newsm68

# 20
  • София
  • Мнения: 377
И аз да се включа - на шише сме от края на първия месец. Бебата ту захапе зърното, ту пусне и изплюе млякото и така 5-10 мин. и се стига до зверски рев. А родих секцио и аз, бяха я захранили с адапте, зърната са ми страшно плоски и първо бяхме с изкуствени, после се научихме "на голо" Laughing, ама в крайна сметка се отби. И то по моя вина, защото послушах бабата, че детето било гладно и да съм й давала добавка, да не съм я мъчела...Ама сега съм по-доволна, че поне и така мога да й давам кърма, а не само адапте.

# 21
  • Мнения: 1 108
Офф и ние от две седмци сме така.След като се разболя и му бе запушено нослето ,не искаше да суче и аз цедя и давам от шише.
Много трудна и уморителна работа.Но да се надявам ,че като му се отпуше нослето ще се върнем към стария си начин.

# 22
  • София
  • Мнения: 418
стискам палци, ina_hris, ама не му позволявай да свикне с лесно шише и биба. Препоръчвам ти силоконовите биби на Авент - те са по-твърди и бебетата по-трудно сучат. Не му улеснявай прекалено живота, щото после няма да иска да се върне на гърдата. Пожелавам бързо да оздравеете.

# 23
  • Мнения: 1 108
стискам палци, ina_hris, ама не му позволявай да свикне с лесно шише и биба. Препоръчвам ти силоконовите биби на Авент - те са по-твърди и бебетата по-трудно сучат. Не му улеснявай прекалено живота, щото после няма да иска да се върне на гърдата. Пожелавам бързо да оздравеете.

Благодаря
Нямам и намерение да свиква така, защото хич не съм съгласна.НИЕ ПОлЗВАмЕ шишета и бибероните на Авент.Мнооого съм доволна.

# 24
  • Мнения: 1 173
Аз през цялото време се цедя с една най-обикновена помпа,струва към 4 лева.Вече се специализирах и бързо се цедя,ама позата ми е много неудобна - така едно леко приведено...абе изтича по-добре така,а и когато стимулирам едната гърда,другата веднага потича ,а не искам да хабя ценна кърма...Вече всичко ме боли.
От месец търся подходящата помпа - искам да е за двете гърди едновременно(пестене на време) и да е електрическа,че направих вече големи мускули. Тази седмица вече си поръчах помпа на Medela и нямам търпение да я пробвам Simple Smile

# 25
  • Мнения: 3 591
Аз да попитам с какви шишета цедите? Т.е. От колко милилитра.

Защото аз помпата я реших вече, сега остава да купя шишетата - ама като смятам на ден ще се цядя на работа минимум 4 пъти(а може и 5) и ми трябват преимерно 5 шишета - ама от колко мл? newsm78
от 125мл или от 250мл?
Колко цедите на "сесия"?

И още един въпрос - като ще цедя на работа явно че ще нося стерилизираните шишенца, ама помпата като я ползвам веднъж и после я измия ще трябва ли ицелия стерилизатор да мъкна на работа  #Crazy или може с еднодневно стерилизиране примерно вечер и на другия ден да я ползвам няколко пъти само миейки я?

И още един въпрос - изцеденото през деня мляко може ли после(вечерта след работа) да се прелива в по-голям съд(примерно  стъклено шише) от няколкото цедения през деня и после да се отлива от него на следващия ден по малко на всяко хранене на бебето?
Питам щото ако неможе това значи да купувам двойно шишета - едните да остават у дома с цедена кърма другите да ги нося за "доенето" на работа....
И колко мл грубо дневно е достатъчно да се цеди за примерно 8 часов работен ден(10 часа ще става обаче с транспорта ...) Аз си го преставям като до 5 пъти да се цеди (примерно на 2-3 часа)...ама по колко мл? Щото то нали винаги ще тече и никога няма да спира? Или да цедя примерно по 10 минути или път примерно по 125мл на цедене или по 200мл на цедене  #Crazy
лелееееееее, съвсем се обърках.... Embarassed Embarassed Embarassed

Ама като незнам - моите досега все на цица са били и незнам по колко са яли - и си ядяха и на 20 минути и на 6 часа - когато искаааааааааат ...ама цедене "когато искам" на работа с 2седмично бебе не става - ще трябва режим с цеденето, а?


Извинявам се ,че разводних темата, ама нали вие сте с опит - ПОМАГАЙТЕ.....

# 26
  • Мнения: 533
Ох, а аз си мислех, че съм единствената и като четях как другите мами кърмят и така си мислех колко е хубаво без тия помпи, шишета, стерилизиране. Ама като бебка се роди един месец по-рано и това беше единствения начин да бъде на "кърма". Сега от 2 седмици през нощта и някои от дневните хранения се опитваме да ги заменим с "истинско кърмене" ама все ми е притеснено, 4е така не изяжда достатъ4но. Утре сме на контролен преглед и ако не е ка4ила достатъ4но пак минаваме на помпа пък нека да ми казват разни околни, 4е съм луда с това цедене. Е да, за мен наистина е кошмар ама детето е на режим и мога да организирам времето си, а и наистина съм по-спокойна колко е изяла.
Успех на вси4ки майки, който кърмят от шише да издържат максимално дълго.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 979
Аз да попитам с какви шишета цедите? Т.е. От колко милилитра.

......

Значи аз цедя в едно шише от 250 мл. после разливам в стерилизирани шишета и си ги редя в хладилника. Винаги има за 4 -5 хранения напред. Иначе по колко цедя: сутрин 7 часа 300 мл., после в 11 - 150 мл, после в 15,00 - 150, после в 19 - 150 мл, после в 11 - 150 мл. но тези часове и количества са относителни, понякога е повече, рядко по-малко, общо за деня 900-1200 мл. Бебата яде 600-700, тя е фина мацка, яде по 100 грама, 6-7 пъти на ден, аз винаги в хладилника си имам едно шише с капачка, без биба, отделно и ако видя че му се яде на детето му доливам още 20-30 грама...Останалото замразявам....
Пред цедях и през нощта, но от 1 месец бебето не се буди и аз така, но не ми е намаляла кърмата...

За стерилизирането на помпата, аз цедя 1 път в офиса, в 11 и си я нося стерилна, после се прибирам в къщи, мия, стерилизирам и тогава цедя....Мисля обаче, че ако измиваш и заливаш с вряла вода от кана няма да има проблем....Другия вариант е студената стерилизация, аз нея бих ползвала....Ако могат да ти отделят едиш шкаф да си държиш съд с вода и разтворена таблетка, миеш , пъхаш във разтвора и преди следващото цедене измиваш и действаш...Абе няма да ти е лесно, при мен поне офиса си е мой и няма с кой да се съобразявам....

Ако има още нещо питай, дано мога да съм ти полезна.

# 28
  • Мнения: 3 926
Деси, ако ще се успокоиш ще ти кажа - аз нищо не стерилизирам Grinning Имай предвид, че помпата я взех втора ръка и я изварих. От тогава само мия. А съм цедила и в университета. Мия и толкова. Шишетата също само ги мия. Според мен стерилизацията е една доста безсмислена процедура, при положение, че само твоето дете пие от тези шишета. И като ги извадиш от стерилизатора те пак биват "нападнати" от същото количество микроби.
Разбира се това е мое мнение. Аз така процедирам с дъщеря си. Все пак циците си не мога да ги стерилизирам, нали Wink

# 29
  • Мнения: 2 807
Аз така кърмих, т.е. хранех с кърма  Wink сина ни.

Познавам още три мами, на които бебчетата бяха по-хитри  Wink Laughing и не искаха да засучат, а чакаха наготово от шишето.

Двете имаха кърма 6 месеца, третата "кърми" 8.

Успех и на теб!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт