Хранене от шише с изцедена кърма

  • 9 234
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 377
Леле _mira_ браво на теб Laughing Аз чак сега почнах да цедя по 300 мл. сутрин към 8, после 100 към 11, после почва да намалява кърмата и я има 100, я не. Вечер към 10 е доста малко - около 60-70мл. и тъй като и така трябва да дам добавка на бебата, предпочитам цялото ядене да е адапте, а това което съм изцедила замразявам. Тя вече много рядко се буди през нощта и за тогава не ми трябва. Имам вече към 1 700 мл. замразена кърма, но се чудя как още да увелича количеството. Сега пия чайчето на HIPP за лактацията и цедя на 2-3 часа.

# 31
  • Мнения: 67
браво бе мами
и аз съм така от края на първия месец ..бебка почна да се мръщи и аз незнаех по колко яде ..не надаваше добре и от тогова сме с шишета - кърма и адаптирано..
аз имам по-малко кърма 50-100 гр на цедене и затова дохранвам
първия месец качи само 700 гр а сега 1000

забелязах, че не и харесва кърмата ( адаптираното е по-вкусно) та почнах да ги смасвам кърма и адаптирано за да яде
дали това е добре???

# 32
  • София
  • Мнения: 418
И аз не стерилизирам вече - от трийстия ден изварявах шишетата и помпата веднъж дневно. От около седмица само мия. Имам таблетки за студена стерилизация и като ме прихване от време на време ще стерилизирам всичко с тях.
Иначе изцеждам по около 200 мл. на един път, не съм засичала много стриктно, но се цедя през четири часа вече - което е около 1 - 1,200 литра кърма дневно. Ангел изяжда около 900-1000 мл. Замразявам по едно шише от сокчета Куинс - около 200 мл. Понякога и по две.

# 33
  • Мнения: 3 591
Assinka   и  _mira_, благодаря ви много   bouquet

ето какво аз измислих - ще взема 5 малки шишенца от по 125мл
(тях ако ги пълня до гърлото ще събират и по 150мл предполагам), а по това което пишете за 10 часа едва ли повече от половин литър ще надоя.... Crazy

а и нали трябва да има и за бебочко да суче сутрин вечер и през ноща...
Това което аз четох, е че обикновенно бебетата  на работеюите мами така се преустройвали, че нощем се научавали да сучат по цяла нощ и денем не се хранели толквоа активно и предполагам ще наваксва.

За стерилизирането реших да стерилизирам у дома, а в офиса ще карам за залята помпа с гореща вода. нямам проблем да ползвам и стрилизатор тука, ама май не ми се занимава много-много...а и наистина - циците нали не са стерилни newsm78

А я кажете, може ли да се смесва млякото от няколко цедения? Да го държа у дома в един съд от който да наливат за бебочко?

не ми се иска съда да има деления, за да не знаят бабите кога и по колко е изяло бебето Twisted Evil ..колкото се може по-на поискване да яде....

затова и мисля, ако имам възможност да цедя по-начесто ама по по-малко... все едно имам бебе дето суче често Blush предполагам след 1-2 седмици ще знам вече по колко ще излапва бебока и ще мога денем да цедя само толкова мл.


# 34
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Деси, и аз цедя на работа, но беба е по-голяма-тази седмица става на 6 месеца, а аз съм почти месец на работа.Ходя и в университета, та ми се събират между 10-12 часа да не съм в къщи. Цедя 2 пъти на ден по около 160 мл на всяко цедене/беба яде по толкова/. Кърмя,тръгвам на работа и като се прибера пак кърмя. Гледачката и дава 2 пъти на ден кърмата.Аз имам едни глупави малки шишета на Камера от 150 мл./е, събират малко повече/. Вземам си или 2 от тях или голямо шише на Авент/то е 330 мл.май/. Иначе събирам 4 кърмения в къщи-през нощта,сутринта и 2 вечер/къпем я късно-към 23 часа, за да мога да я нахраня пак/. Може би от утре ще съм най-накрая с помпа Авент от една приятелка, защото до сега цедих със спринцовка от 4 лв. и нямаше значение какви са шишетата. Иначе като изцедя слагам в хладилник в офиса/ не е много удобно, но ме търпят/, в къщи пак в хладилника за другия ден/само в петък замразявам за понеделник/,а гледачката като излиза с беба стопля дозата и я взема с термочанта.Май заформихме добър режим. То зависи много и какво е бебето-моята беба не суче много често. Така е от самото начало, но аз имах доста кърма и може би тя се наяжда добре. Не е трудно-въпрос на желание и дисциплина. Даже е хубаво през деня да направиш нещо и за бебето! Laughing

# 35
  • София
  • Мнения: 3 979
Assinka   и  _mira_, благодаря ви много   bouquet

ето какво аз измислих - ще взема 5 малки шишенца от по 125мл
(тях ако ги пълня до гърлото ще събират и по 150мл предполагам), а по това което пишете за 10 часа едва ли повече от половин литър ще надоя.... Crazy

а и нали трябва да има и за бебочко да суче сутрин вечер и през ноща...
...................

Виж сега, моето бебе от самото начало яде на поискване, но горе долу си спазва 3-4 часов интервал. В шишетата сипвам по 100 мл., но това е относително, защото съм установила, че това количество я удовлетворява, т.е. в 80% от случаите нито й остава нито иска още...Когато й останат 20 грама ги хвърлям, затова не сипвам повече от 100, за да хвърлям по-малко и по-рядко...когато иска още й доливам...
Според мен обаче, когато се цедиш ще ти се иска все пак да имаш някакъв контрол върху нещата, защото един вид ти ще си "и бебето и цицата", т.е. ти ще трябва да стимулираш гърдата, а това не е никак лесно, иска се голяма воля, понякога ми се иска да хвърля и помпа и всичко.... Cry Знам че за целия ден не трябва да падам под 700 грама, защото в противен случай бебето няма да има какво да яде...Затова и поддържам вече доста голям запас във фризера, за да мога да реагирам....Да ти кажа, от както си имам почти 25 литра запас ми е много по-леко на сърцето...

Иначе понякога смесвам мляко от 2 и повече цедения, не е имало проблем, важното е само бебето да не яде от това шише....

Абе не искам да ставам лош пророк, но 10 часа на работа и кърмене на поискване през нощта....нищо чудно да минеш и ти като мене изцяло на помпа...Дано успееш, аз не можах.....Сега е важното бебето да се роди живо и здраво, всичко друго ще се нареди от самосебе си...

# 36
  • София
  • Мнения: 3 979
Деси, и аз цедя на работа, но беба е по-голяма-тази седмица става на 6 месеца, а аз съм почти месец на работа.Ходя и в университета, та ми се събират между 10-12 часа да не съм в къщи. ....................

А в университета къде се цедите бе мацки? В тоалетната ли? Е това ми се струва голямо геройство....  bouquet

# 37
  • Мнения: 3 591
_mira_  благодаря ти пак за съветите...

и аз незнам кое и как ще стане, ама аз да си планирам оптималния вариант, пък после както дойде.
аз най се притеснявам да не се отбие бебето като се храни с изцедена кърма, но пък като си говорих с консултантката  казва, че ако не го храня с биберон няма как да стане, защото поне първите месеци нещо ще трябва да му задоволява инстинкта за сукане и бебето няма да се откаже нощем да суче.
А за нощното хранене аз съм с голям стаж вече  bowuu - нито съм се будила, нито ми е било неудобно, та наистина разчитам да нямам проблеми...
ама и всичко зависи от бебето де...как суче, колко иска да суче и т.н. и т.н...

да е живо и здраво, другото ще го измислим някак - дали на цица или на бутилка, важното е да има мляко Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 3 979
_mira_  благодаря ти пак за съветите...

и аз незнам кое и как ще стане, ама аз да си планирам оптималния вариант, пък после както дойде.
..........

ще се отбие, Димата поне се отби.... Sick

# 39
  • Мнения: 3 591
ти пък не ми разбивай отсега заблудите в безпроблемното бъдеще...нека се помъча и аз  Joy

А димата като те няма с шише ли я хренеха или с чаша?

# 40
  • София
  • Мнения: 3 979
ти пък не ми разбивай отсега заблудите в безпроблемното бъдеще...нека се помъча и аз  Joy

А димата като те няма с шише ли я хренеха или с чаша?

със шише, пробвах с лъжичка, но 10 мл.мляко са 10-12 лъжички, едно ядене се проточва над 1 час ...става ад....

# 41
  • Мнения: 3 926
Даааа, в тоалетната, ама аз посещавам НБУ - там кенефа си е класа над всички други Wink Laughing Ясно се вижда къде са отишли парите от таксите Joy

# 42
  • София
  • Мнения: 3 979
Даааа, в тоалетната, ама аз посещавам НБУ - там кенефа си е класа над всички други Wink Laughing Ясно се вижда къде са отишли парите от таксите Joy

оф, аз не бих могла, при мен ако не съм максимално отпусната нищо не потича, освен ак гърдите ми не са препълнени...А мисълта че някой чака за тоалетна отвън....никога не бих могла да се отпусна, но от друга страна вече нищо не може да ме изненада в моите възможности....

А коя я гледа бебата докато си на училище?

# 43
  • Мнения: 3 926
Една приятелка Grinning Вторник от 8 до 9.30 сутринта и в четвъртък от 13 до 19.30 следобед. Хубаво е човек да има приятели Heart Eyes А директорката на магистърската ни програма се е съобразила максимално с това, че работим и е сгъчила лекциите в два дни (някои работят, други кърмят, ама то пак си е работа Wink )

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Деси, и аз цедя на работа, но беба е по-голяма-тази седмица става на 6 месеца, а аз съм почти месец на работа.Ходя и в университета, та ми се събират между 10-12 часа да не съм в къщи. ....................

А в университета къде се цедите бе мацки? В тоалетната ли? Е това ми се струва голямо геройство....  bouquet
В университета е отврат-там не цедя! Когато отида на работа-тогава. Жалко, че понякога минават 6 часа,но тогава пък цедя по-голямо количество Joy

Общи условия

Активация на акаунт