Какво точно означава да имаш доверие на някого??

  • 6 876
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
За някои хора да имаш доверие на някого, означава да можеш да споделиш някаква тайна, която ти тежи.

За други доверието към някого означава просто да си клюкарстваш с човек, фен на клюките като теб.

За трети е следното- „Ще кажа само на теб….Ама на никого няма да казваш…Само ти знаеш и т.н.” После се оказва, че тайната никак не е тайна, че е споделена и с други любители на клюките, тоест на много довереници. Можем да поспорим дали тук става дума за доверие или за нещо друго  Thinking

# 1
  • Мнения: 804
Ами примерите ти аз не ги разбирам като доверие, а като умение да си държиш езика зад зъбите и степента на склонност клюкарска.
Доверието е друго нещо. Поне аз така мисля. Доверие е да разчиташ на този човек, да му вярваш безусловно за всичко, независимо дали става въпрос за лични или бизнес отношения.
Знам ли!

# 2
  • Мнения: 305
 
Докато съществува доверието, ще съществува и приятелството помежду  хората, защото без доверие няма приятелство, а без приятелите човек е НИЩО! Дърво без корен! Казват, че приятелството граничи с любовта! Това твърдение може да се приеме за истина, тъй като понякога приятелството преминава в любов, но дали след като тази любов е отминала приятелството ще се запази? При много от случаите то се превръща в омраза! Но защо тази любов е отминала? Тук отново се сблъскваме с доверието.
П.П. Хубава тема преди два дни я разисквахме с един приятел и заключението беше без Доверие няма Приятелство.

# 3
  • Мнения: 589
Доверието, Гили, не се състои само в това да споделиш някоя и друга приказка с някого. Доверието е увереност( то и затова се казва доверие), че няма да бъдеш предаден с дума или действие. Аз съм от хората, на които работата е свързана с доверие-хората ми доверяват най-скъпото-децата си- и съм дълбоко удовлетворена от факта, че съм оправдала това доверие.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 423
Доверие за мен е да знам какво би направил един човек във всяка една ситуация и че нито едно от действията му няма да ми причини умишлена вреда.

Що се отнася до тайните - най-добре си ги пазете за себе си.
Че едно нещо знаят ли го двама, знае го и цял Форум! Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 788
Това, което си дал като примери, не е точно доверие.
Може да е част от доверието, но доверието е много повече от пазене на нечия тайна.
Доверие е да чувстваш сигурност, спокойствие, увереност, когато контактуваш, когато си с дадения човек.
Поне за мен това е доверието.

# 6
  • Мнения: 183
А НИМА ДЪРЖАНЕТО ЕЗИКА ЗАД ЗЪБИТЕ НЕ Е ДОВЕРИЕ???

# 7
  • Мнения: 420
Доверието е "до" "вярата", най-вероятно комшии.

# 8
  • Мнения: 371
Имам доверие в някого, когато знам че го е грижа за мен, че когато казва или върши нещо, го прави така че да не ме нарани.
Когато някой ти е близък, действаш с мисъл за него - преценяваш нещата така, че ако мислиш че ще му е неприятно, не казваш и не правиш съответното нещо.
На такъв човек имам доверие.

Друг въпрос е, че понякога оставаме излъгани  Thinking

# 9
  • Мнения: 35 951
към различните хора доверието го разбирам по различен начин и очаквам 'различно' доверие - може да звучи налудничаво, но е така
едно доверие очаквам от мъжа си, друго - от сестра ми, от свекърва ми - очаквам съвсем трето, а приятелите са друга бира  Laughing
пп доверието е нещо повече от това някой да не издаде нечия тайна  Grinning

# 10
  • Мнения: 923
Искам да мога да се доверявам на себе си  newsm78

# 11
  • Мнения: 451
За мен означава да ме познава добре, и да ми мисли доброто.
Че едно нещо знаят ли го двама, знае го и цял Форум! Mr. Green
Спокойно - каквото става във Форума, си остава във Форума. Laughing

# 12
  • Мнения: 2 127
Доверието, обаче, не е знание.Най-често се доверяваме на родителите си и половинките си, а впоследствие се оказва, че именно тях лъжем най-много!
Аз се доверявам (но не изцяло) на мъжа си и брат си!Това са двамата, които не са ме предали и вярвам в тях!

# 13
  • Мнения: 2 480
Винаги можем да пробваме някого. Да кажем уж голяма тайна и после да видим резултата. Така лесно ще разберем дали въпросният наш приятел заслужава доверие.

# 14
  • Мнения: 1 568
Казва се: "има широк гръб"...винаги можеш да разчиташ...да се довериш и да си спокоен...

Общи условия

Активация на акаунт