какви са симптомите на камъни или пясък в бъбреците?

  • 107 376
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
здравейте мами искам да попитам някоя от вас има ли най вече пясък в бъбреците и какви са симптомите оплакванията къде боли и т.н.Ходих при личната лекарка и след направени изследвания за цистит се оказа че нямам а най вероятно имам пясък в бъбреците и ми изписа неуринал и после ще ме пратила на уголог да види,ама чак след седмица.Та искам да попитам какви са оплакванията? моите са дискомфортно уриниране,болки ниско долу около яйчниците,и постояно ми се ходи до тоалетна,вечер като легна и не мога да изкарам да сутринта например ставам в 4-5 и така.Имам моменти когато ми е мн. гадно като уринирам смисам по няколко капки на половин час и ме боли и ми е мн. гадно не мога да седя  ни седнала ни права имам чувство че нещо ми тежи притиска боли,пари  абе немога точно да се опише,само че се появява на два месеца някъде един път.

# 1
  • Мнения: 923
Аз имам песъчинки, боли ме кръста обикновено, ако наистина имаш можеш да ги видиш в бяла чашка например

# 2
  • Мнения: 2 898
Два пъти съм правила кризи от песъчинки - боли жестоко. Такава болка не може да се сбърка и изтрае. Бият се инжекции - болкоуспокояващи и съдоразширяващи, за да се изхвърлят песъчинките.

# 3
  • София
  • Мнения: 43 903
2 пъти съм имала...боли страшно, не можех да се двжа или да се изправя в най- ужастният момент - болят бъбреците - т.е. от зад на кръста....
В по-леките моменти болеше малко на моменти....а ако пийнех кафе, алкохол или дръпнех цигара или нещо друго веднага ме прерязваше остра болка...
Болки, парене и т.н. при уриниране - имах от цистит пак тогава....

инжекции не са ми били - пих някакви антибиотици и по 4 литра мин. вода на  ден...разни билки....

# 4
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 767
Боли, ама как само боли, ooooh!секциото беше песен в сравнение с бъбречните ми кризи.Иначе при мен,,преди кризата сравнително малко уриниране,като позивите са сякаш не си пишкала 2 дни и после се почваааа Sad.При последната ми бъбречна криза болката започна първо отпред,под ребрата и едва на другият ден премина в кръста. Sick

П.П.Аз и много повръщах.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 570
А какви изследвания ти правиха за цистит? А утайка пуснаха ли ти?
Няколко пъти съм била с бъбречни кризи, в болница също съм лежала, но твоите симптоми не са много на бъбречни. Най-добре да те прегледат по-скоро. На мен ми бяха дали да пия едно лек-во, което вече го няма, а и ....топла бира /стоплена бутилка във вряла вода/, това ме успокояваше.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 717
Аз от малка имам песъчинки. Бъбречни кризи съм правила няколко, цистит по-често. Симптомите на цистита са тези, които описваш.

# 7
  • Мнения: 11
здравейте мами искам да попитам някоя от вас има ли най вече пясък в бъбреците и какви са симптомите оплакванията къде боли и т.н.Ходих при личната лекарка и след направени изследвания за цистит се оказа че нямам а най вероятно имам пясък в бъбреците и ми изписа неуринал и после ще ме пратила на уголог да види,ама чак след седмица.Та искам да попитам какви са оплакванията? моите са дискомфортно уриниране,болки ниско долу около яйчниците,и постояно ми се ходи до тоалетна,вечер като легна и не мога да изкарам да сутринта например ставам в 4-5 и така.Имам моменти когато ми е мн. гадно като уринирам смисам по няколко капки на половин час и ме боли и ми е мн. гадно не мога да седя  ни седнала ни права имам чувство че нещо ми тежи притиска боли,пари  абе немога точно да се опише,само че се появява на два месеца някъде един път.

Здравей katrin2009,
Симптомите, който описваш много приличат на цистит. Лично аз бих заложил твърдо на него.
Успех!

# 8
  • Мнения: 0
Здравейте ето ме и мен с моят проблем и искерно се надявам и на малко съвети от вас.От две седмици имах моментни болки ниско долу до яйчника в дясно и веднъж ме сряза много силно отстрани пак в дясно, бях се притеснила че е апандесит (при мен лошото е че най-непреодолимото нещо на света това е страха #Cussing out).Така две седмици ту ме боли ту спира някрая моят съпруг ме хвана и ме закара в Царица Йоана-ИСУЛ (единствената болница на която имам доверие).Там ме прие д-р Чернева (хирург-уролог) съвсем любезна,внимателна и мила тя ме прегледа и ми каза да не се притеснявам казах й къде ме боли и че ме е прерязало в дясно и тя каза спокойно започнала си да правиш бъбречна криза  Tired прати ме на изследвания (кръв,урина и ехограф) след като й занесох изследванията тя каза че всички изследвания са много добри но лошото е че бъбрека ми е бил пълен с пясък предписа ми ,,дуспаталин 135 и вибромицин,,каза ми след няколко дни да ида на изследване на урина каза ми да си взема и чай за бъбреци взех си ,,кидни чай за бъбреци,, та мисълта ми е ако някой от вас мили мами е имал този проблем или сходен на моя да ме посъветва добри ли са тези лекарства и евентуално кога ще мога да си изчистя бъбрек ако изобщо може как да разбера кога изхвърлям песъчинка задължително ли е да боли когато става и последно може ли от песъчинките да ми се възпали апандесита благодаря искренно на всички които отделиха време и тъпрение да прочетат моят проблем благодаря предварително за дадените съвети  bouquet

# 9
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Да поизтупам темата от прахоляка Simple Smile
Имам конкретно питане. Повече от година имам проблем с камъни и пясък в бъбреците. Не се повлияват от никакви билки, лекарства, добавки и т.н. Постоянно тряябва да пия нещо от тях за да не боли /а като заболи,боли зверски/. Бях намерила информация за някакво много препоръчвано от съфорумките немско лекарство лекарство в и-нет, но загубих темата и сега не мога да я намеря, там имаше и снимки. Лекарството разтваря камъните, беше в зелена опаковка, но никак не си спомням как се казваше. Поръчва се от Германия, тук в БГ не се внася, само това помня. Дали някой може да помогне с някаква информация? Praynig

# 10
  • Мнения: 1
Здравейте! И аз съм с камъчета в бъбреците, а откакто забременях нещата се обостриха и в последната ми стерилна урина имаше бактерия. Няма да ви обяснявам за какъв зверски цистит ставаше въпрос. Гинекологът ми изписа антибиотик Дуомокс + Неоренал СР. Вече нямам бактерии, но много се притеснявам за бебока заради антибиотика. Докторът ми каза да продължавам да си пия профилактично Неоренал по време на бременността и че е безвредно за плода.

# 11
  • Мнения: 376
Виждам, че темата е много стара и че не е имало кой да ви отговаря на въпросите.

deshinka, не е добре да се пие антибиотик по време на бременност, но както го описваш при теб не е имало друг избор. Можеш да пиеш Неоренал през цялата бременност, но ще е по-добре да го спреш, когато започнеш да кърмиш. Трябва да пиеш пробиотици през цялата бременност, това са "добрите" бактерии, които не позволяват да се развиват "лошите" бактерии Е.коли и др.
За да не се образуват камъни и песъчинки в бъбреците трябва да спазвате определена диета и да пиете само пречистена вода (аз пия само дестилирана).  Не бива да се пие повече от 2 литра вода и други течности на ден, защото така претоварвате бъбреците си, все пак и те имат нужда от почивка.  Камъните и песъчинките представляват неусвоен от организма калции. Този неусвояем калции се съдържа предимно в млякото и млечните продукти и в месото. От млечните продукти може да се консумира само кисело мляко, заради полезните бактерии, но не повече от 3,4 лъжици на ден. За да не стигате до остри кризи два пъти годишно яжте само сурова храна (плодове, заленчуци, ядки) за две седмици. Като започнете да уринирате често и да усещате парене, значи изхвърляте песъчинки. Билките и натуралните хранителни добавки вършат чудеса и не е необходимо да се пият силни токсични лекарства за този проблем. Уринирането през нощта е нормално само за бременните.

Последна редакция: пн, 20 дек 2010, 21:07 от Инера

# 12
# 13
  • Мнения: 779
Темата е супер стара, но тъй като от 2 дена бъбреците ми пак са зле, търся нещо облекчаващо и попаднах тук. При започва много странно. Първо стомаха ми се надува, после започва страшна режеща болка много ниско около яйчниците като се фокусира в една точка. После преминава и в кръста. Болката е страшна. Не можеш да мръднеш. Казаха ми, че боли отпред, защото там е одраскало с пясъка. Знаете ли бабина рецепта, която да помага? Мерси

# 14
  • Мнения: 376
Гъбата Кордицепс се използва и за бъбречни проблеми, но не съм приемала тази добавка и нямам представа какъв е ефекта от нея.

Общи условия

Активация на акаунт