Естествени маски за коса

  • 15 985
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Използвате ли природни начини (билки, яйца, мед и пр.), за да поддържате косата си и ако да - какви?

# 1
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=456620.0

 Тук момичетата са споделили.Разгледай! Peace

# 2
  • Мнения: 145
   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=456620.0

 Тук момичетата са споделили.Разгледай! Peace

Мерси, ще погледна тази темичка  Peace

# 3
  • Мнения: 658
Хубава темичка Peace Ще се радвам, ако се развие самостоятелно. "Тайната на дългата и здрава коса" ми бяга от фокуса на тук поставения акцент - естественото! Naughty
Имате ли идея каква естестевена маска / шампоан мога да си спретна против косопад? Нещо за стимулиране на растежа?

# 4
  • София
  • Мнения: 160
Аз съм много доволна от стимуланта за коса на Икаров - ползвам го вече 2 месеца и косата ми е жива и блестяща. Незнам дали не си внушавам, но ми се струва, че дори расте по-бързо. А и като цена е доста евтин - около 5 лв.

# 5
  • Мнения: 658
Този ли - http://www.ikarov.eu/stk.html ?
Благодаря! Ще си го взема след 2-3 седмици като влезна в шестия месец, че до тогава не се препоръчва.

# 6
  • София
  • Мнения: 160
Да - това е стимуланта  Peace

# 7
  • Мнения: 113
Бадемовото масло също е добро против косопад и за растежа на косата. Придава също хубав блясък.

# 8
  • Мнения: 89
И аз да се включа в темета Simple Smile  сноши си правих позната като най- ефикасната маска за коса (гас, мас и оцет), преди години с тази маска неусетно косата ми стана дълга и гъста Simple Smile.По принцип не се усеща миризмата на гас, измих я 2 пъти със шампоан, маска за коса после , но все пак да ви питам някои правил ли си е тази маска , като замества гаста с нещо друго ? Опс и ЧЕСТИТ ОСМИ МАРТ   bouquet

# 9
  • Мнения: 14 488
"Тайната на дългата и здрава коса"[/url] ми бяга от фокуса на тук поставения акцент - естественото! Naughty


защо?

# 10
  • Мнения: 146
Добра идея за темичка, но нещо има нужда от обогатяване  Wink
Много обичам да си "глезя" косата напоследък все повече и с  "природни ресурси"...  Laughing
Косата ми е дълга, тъмна, чуплива със склонност за омазняване в корените и изсушаване в краищата...
Любимите ми естествени маски са много простички но поне за моята коса много ефикасни:

1. Зехтин екстра върджин, леко затоплен на водна баня (не съм фен на микровълновите, не съм убедена, че продукта запазва същите качества след затопляне там), към него се прибавя един жълтък и пресен лимонов сок. Всичко това се разбърква енергично на ръка или с пасатор докато се получи нещо като майонеза. Може да се нанесе и в корените, а не само по дължина на косъма. Не утежнява и омазнява.

2. Едно (или половин) авокадо се пасира със жълтък и пресен лимонов сок. Нанася се по дължината на косъма. Понякога към тази маска добавям и малко кисело мляко, но ако косата ви не е мазна по-добре не го правете.

По принцип към всяка от тези маски може да импровизирате с добавянето на други съставки подходящи за вашият тип коса - мед, алкохол, кисело мляко, хума, етерични масла и какво ли още не...

Забравих да отбележа, обикновено стоя с маска поне около час, като използвам шапка за баня и отгоре хавлиена кърпа или още по добре топъл шал или шапка.

Simple but brilliant  Peace

# 11
  • Мнения: 145
Добра идея за темичка, но нещо има нужда от обогатяване  Wink
Много обичам да си "глезя" косата напоследък все повече и с  "природни ресурси"...  Laughing
Косата ми е дълга, тъмна, чуплива със склонност за омазняване в корените и изсушаване в краищата...
Любимите ми естествени маски са много простички но поне за моята коса много ефикасни:

1. Зехтин екстра върджин, леко затоплен на водна баня (не съм фен на микровълновите, не съм убедена, че продукта запазва същите качества след затопляне там), към него се прибавя един жълтък и пресен лимонов сок. Всичко това се разбърква енергично на ръка или с пасатор докато се получи нещо като майонеза. Може да се нанесе и в корените, а не само по дължина на косъма. Не утежнява и омазнява.

2. Едно (или половин) авокадо се пасира със жълтък и пресен лимонов сок. Нанася се по дължината на косъма. Понякога към тази маска добавям и малко кисело мляко, но ако косата ви не е мазна по-добре не го правете.

По принцип към всяка от тези маски може да импровизирате с добавянето на други съставки подходящи за вашият тип коса - мед, алкохол, кисело мляко, хума, етерични масла и какво ли още не...

Забравих да отбележа, обикновено стоя с маска поне около час, като използвам шапка за баня и отгоре хавлиена кърпа или още по добре топъл шал или шапка.

Simple but brilliant  Peace


Благодаря за идеите! Особено първия вид маска със сигурност ще я пробвам. Принципно единствените неща, които съм опитвала е да смеся яйце с лимон, кисело мляко, мед, оцет или каквото се намира и съм слагала колкото преценя:) Само че не е много добре да се експериментира така. Та затова ми се иска да събера повечко варианти - може и с някакви билки, напр. коприва и под., които да са изпитани  Peace

# 12
  • гр.София
  • Мнения: 199
Маска за коса  -Жълтък ,зехтин ,коняк .

# 13
  • Мнения: 77
аз си правя маска от жълтък и кисело мляко срещу омазняване.по принцип пише че се стои 20мин но аз винаги стоя поне час увита в кърпа.мога да кажа че при мен действа.косата е по-свежа и по-мека и наистина по-малко се омазнява. Hug

# 14
  • Мнения: 77
чувам само добри неща за този стимулант на икаров но не съм опитвала и не мога да дам отзив.но бих опитала само да се сетя да си го купя де Grinning

Общи условия

Активация на акаунт