Как реагирате на "То (тя,той) е осиновено", казано между другото?

  • 2 861
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 172
За един ден чух три пъти да се спомене  осиновяването от хора, които нямат касателство с него и в разговор, който  иначе не касаеше осиновяването.

Мисля, че е типично за България в разговор това да се спомене .Например , когато става въпрос за някой общ познат и хората сметнат , че  не си информиран своевременно. Или за съвсем непознати, най-често дете.


Ще ми бъде интересно мнението ви и реакциите ви - на редовните съфорумци тук и това на "туристите" в тези теми. Даже , като се замисля, второто е доста важно, защото това са 99% от хората, които са около нас в ежедневния живот.

# 1
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Гласувах с опция "Какво от това?"

И аз съм чувала подобни коментари, но слава Богу са били с положителна насоченост. Били са от рода:"На еди кой си детето е осиновено и е най-прекрасното дете, и всички се гордеят много с нея..." Поне около мен всеки е с положителни мисли за това, дори и много преди аз да осиновя. Ако някой мисли другояче, не го е казвал пред мен, пък а да посмее. Ааа, сега се сещам за един къде ме вози в таксито си чат-пат и като разбра, че ще осиновявам ме попита:"Как така ще гледаш чуждо дете?" ooooh! Човекът е супер закостенял за 99% от нещата за живота, да не кажа и 100% Аз му казах, че то ще е мое дете и още нещо, ама не помня. newsm78 Но много се паля от подобни коментари и яхвам метлата. Mr. Green

# 2
  • Мнения: 11 908
И аз гласувах с "Какво от това".Случвало се е да идентифицират по този начин колежка с две осиновени деца."Тази, с двете осиновени деца".И аз реагирах по този начин "И какво от това, това ли е най-важното и качество?".Последва сконфузване, но все пак изказването не беше с негативен нюанс

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
Какво от това убива цялото желание да говорят по въпроса  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 418
гласувах с внимавай какво ще кажеш защото аз съм осиновена,понеже по принцип съм си устата,а и не крия от никого че са ме осиновили.По скоро като им изтърся този отговор ме гледат стъписано понеже само това не са очаквали

# 5
  • Мнения: 10
хората които осиновяват деца трябва да са горди,че могат да направят едно дете щастливо и да не го крият,а когато чуя такъв коментар реагирам остро и излагам мнооооого аргументи Flutter

# 6
  • Мнения: 955
хората които осиновяват деца трябва да са горди,че могат да направят едно дете щастливо

Обаче никак не съм горда, защото изобщо не знам дали правя децата си щастливи. Виж, те мене ме правят безкрайно щастлива.
Гласувах с "Какво от това?"
Понякога е невинно, като 'онази колежка с трите деца'  примерно. Но я си представете - онази колежка с двете родени от нея деца. Абсурдно е, нали?
Виж, за 'то, горкото, осиновено' очи издирам #2gunfire

# 7
  • Мнения: 128
И аз гласувах с "Какво от това".Обикновено след това се променя темата на разговор.

# 8
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
И аз се присъединявам към хора на всички тук гласувайки "Какво от това?"

С малко уточнение - така реагирам сега и по времето преди да взема решение да осиновя.
Имаше период от около година преди и след осиновяването на първото ми дете, когато подмятане от този род влияеше доста върху емоционалното ми състояние.

Последна редакция: сб, 20 фев 2010, 12:43 от Gankata

# 9
  • Мнения: 2 123
Въобще не реагирам... честно казано ми минава покрай ушите. Но това е от известно време  де ... в началото и аз подскачах

# 10
  • Мнения: 2 084
И аз не зная как реагирам. То много компетентни. Май и "добронамерените" ми звучат интригантски. За какво им е да го казват?  newsm78
Мисля, че не толкова родителят, колкото пораснало дете е чувствително на тая тема /особено научило от добри познати/ и не е на всеки работа да се вре "под чуждите чаршафи". Намирам го за проява на лошо възпитание. Не избрах отговор, но май ми е по-скоро за интригантсвото.

# 11
  • Мнения: 1 669
Не гласувах, защото на хората им е все едно, не на нас. Те кажат дума, две, след пет минути забравят и им е все тая тази тема. Аз пък осинових и чак след това забравих. По тази причина не гласувах, не намерих моята опция.

# 12
  • Мнения: 3 246
и аз  гласувах с "Какво от това"

# 13
  • Западен парк
  • Мнения: 393
И аз с "Какво от това". А когато става въпрос за детенце казвам "И моя малкия също". Веднага се вижда кой е итригант и кой го поднася просто като информация от рода на "има сини очи; къдравото или има пухкави бузки".

# 14
  • Мнения: 2 172
Не гласувах, защото на хората им е все едно, не на нас. Те кажат дума, две, след пет минути забравят и им е все тая тази тема. Аз пък осинових и чак след това забравих. По тази причина не гласувах, не намерих моята опция.
Hug Добавих опция, може тя да е твоята Hug

Иначе аз съм за "какво от това" Wink

Общи условия

Активация на акаунт