Памучни пелени

  • 5 356
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Здравейте, интересувам се, дали в този форум има майки, които са ползвали и памучни пелени и памперси за своите бебета.
Аз цяла нощ не можах да спя, защото в главата ми се появи идеята, че ще бъде най- добре за бебешкото дупенце да е увито в памучни пелени. Знам, че ще ми бъде ужасно неудобно, а и ще се скъсам да пера, но не мога да спра да мисля за това. Веднага ще ме обявите за старомодна ,вероятно, но причината е, че се притеснявам единствено за удобството на бебенцето. Дали в нашите болници обясняват все още как се повива?Как е на разходка в парка с памучни пелени ? И ако знаете от къде мога да си купя такива комплекти?
Все още не съм взела окончателно решение, надявам се да ми помогнете....Разбира се в изключителни случаи винаги мога да използвам памперси...

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Най-добре за бебешкото дупенце ще е да е покрито с памперс, който му пази сухичко независимо колко е пишкало. Памучната пелена ще му държи мокро и дупето ще се подсича. Представи си ти как би се чувствала с мокри гащи 2-3 часа... Но ако все пак си решила, комплекти пелени се продават по всички магазини. Има доста книжки, в които е описано как се повива, пък и всяка жена с дете над12-13г. ще ти обясни. В родилното сестрите също знаят, но за там изискват да занесеш памперси. Чувала съм, че в някои страни се водят кампании за използване на памучни пелени, защото еднократните замърсявали околната среда, но това е друго...

# 2
  • София
  • Мнения: 2 300
Не мисля, че е по-добре за бебето с памучни пелени - дупенцето му ще е непрекъснато мокро, а пелените за еднократна употреба са направени да попиват влагата. Да не говорим за неудобството, което ти ще си създадеш с постоянното пране, гладене и т.н.

# 3
  • Мнения: 3 153
Цитат на: secretgarden
Здравейте, интересувам се, дали в този форум има майки, които са ползвали и памучни пелени и памперси за своите бебета.
Аз цяла нощ не можах да спя, защото в главата ми се появи идеята, че ще бъде най- добре за бебешкото дупенце да е увито в памучни пелени. Знам, че ще ми бъде ужасно неудобно, а и ще се скъсам да пера, но не мога да спра да мисля за това. Веднага ще ме обявите за старомодна ,вероятно, но причината е, че се притеснявам единствено за удобството на бебенцето. Дали в нашите болници обясняват все още как се повива?Как е на разходка в парка с памучни пелени ? И ако знаете от къде мога да си купя такива комплекти?
Все още не съм взела окончателно решение, надявам се да ми помогнете....Разбира се в изключителни случаи винаги мога да използвам памперси...


 Shocked  Shocked  Shocked  Е ти ме уби!  Laughing Според мен трябва да пробваш памучни пелени, просто за твое успокоение, но бас хващам, че още на втората седмица вече ще тичаш към някой магазин за Памперси;) Не заради друго, но според всички мои познати, които са родили бебетата си преди 12-15 г. (а тогава в БГ се сещаш, че Памперси йок) Памперса е най-великото нещо изобретено някога!
Така че не се притеснявай и спи спокойно-бебчето ти ще се чувства най-добре в един сухичък памперс;)

# 4
  • София
  • Мнения: 985
Аз също мисля, че памперсите са по-добрия вариант. Още повече, от една страназаради подсичането и от друга,  те са по-добре за развитието на крачетата на бебето, предпазват мисля че беше от луксация. Те затова и препоръчват веднага щом бебето може да си държи главата да се носи и на кенгуру. А пък и не мисля, че с пелени ще му бъде по удобно, завито като пашкулче  ylinfant . Доколкото знам при повиването и ръчичките се прибират вътре в пелените и се стяга и не може да помръдне. А иначе са като малки бръмбарчета, постоянно ритат и мърдат с ръце.  Grinning  Grinning  Grinning

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
А защо реши, че ще му е по-удобно? Бебетата пишкат по мъничко и много често - следователно за да е напълно сухо бебето ще трябва на 20 минути да слагаш нова суха пелена, освен това трябва много добре да ги увиваш, за да не се разместват, да ги изпъваш добре, за да няма гънки, които да убиват - на мен това хич не ми звучи удобно нито за бебебто, нито за теб. Да не гворим пък за риска от луксации с пелените.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Цитат на: Mila77
А пък и не мисля, че с пелени ще му бъде по удобно, завито като пашкулче  ylinfant . Доколкото знам при повиването и ръчичките се прибират вътре в пелените и се стяга и не може да помръдне. А иначе са като малки бръмбарчета, постоянно ритат и мърдат с ръце.  Grinning  Grinning  Grinning


Изобщо не искам да си мисля за бебе, увито и стегнато по този начин!  Imp Това много отдавна е отречено. Дори в болницата, където раждах, казаха, че е по-добре да е в дрешки, отколкото в пелени, но трябва да си ги носиш ти, болницата няма възможност за това. За няколко дни се издържа.

Може би става въпрос за памучни пелени във формата на памперс? Или да се повива така, че да обхваща само дупенцето? Не знам, не съм капацитет тука.
А за прането - нали има перални. Но това, че седи мокро изобщо не ми харесва.

# 7
  • Мнения: 6 206
Сикретгардън, такава жертва никуму не е нужна. Ако толкова се притесняваш от подсичане- сменяй много на често Памперсите и винаги мий  дупенцето на течаща вода /аз го пъхам под мивката/ при всяка смяна и подсичане просто не може да има. Не използвай кърпи за еднократна употреба, освен ако си навън и проблеми не може да имаш. Гледай  и твоето удобство все пак, ти няма да си роб на бебето!

# 8
  • Мнения: 6 206
Сикретгардън, такава жертва никуму не е нужна. Ако толкова се притесняваш от подсичане- сменяй много на често Памперсите и винаги мий  дупенцето на течаща вода /аз го пъхам под мивката/ при всяка смяна и подсичане просто не може да има. Не използвай кърпи за еднократна употреба, освен ако си навън и проблеми не може да имаш. Гледай  и твоето удобство все пак, ти няма да си роб на бебето!

# 9
  • Мнения: 278
наистина една от причините за луксацията е стягането в пелени - бебчо не може да стои в естествената си поза - като"жабче"! И незнам как сърце ще ти дава да го гледаш така, аз не издържах и в болницата му обличаха дрешки! И можеш да си сигурна, че в памперса дупето му ще е сухо, за разлика от пелените!

# 10
  • Мнения: 3 927
как успя да го измислиш това, secretgarden Shocked

не можеш да си представиш колко сух е вътре един напишкан памперс, независимо дали е стоял на дупето 1 час или 3-4 часа......не те обвинявам, че си старомодна, а само, че мислиш непрактично: няма да имаш време да переш, простираш и гладиш толкова много памучни пелени.

памперса е толкова удобно нещо, че който го е измислил заслужава нобелова награда!!! Wink

# 11
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Дъщеря ми преди 11 год съм я гледала и с пелени, щото памперсите бяха доста скъпи...
Изобщо не те съветам да го правиш. Бебоците пишкат често, трябва огромно количество тензухени пелени.
Пелените трябва да се изваряват и гладят, иначе се завъждат бактерии, които разлагат урината и предизвикват обриви и подсичане. Ако детето е с нежна кожа, направо значи да си е все зачервено.
За да  се избегне риска от луксация не се повива като едно време, а се слага една сгъната пелена между крачетата и отгоре една сгъната на триьгълник се връзва като гащи, а може и гащи да се сложат, и отгоре - ританки. И след 10 мин намираш всичко това изритано, а бебето голо и напишкано... И се напишкват целите, момченцата отпред, момиченцата - като потече надолу и целия гръб е мокър.
Докато памперса го хвърляш и нито бактерии завъжда, нито може да го свали бебето с ритане.
Сега не са найлонови като преди 10 год, а хартиени и порести, така че не виждам  защо ти изглежда така ужасно. Препоръчвам Либеро, много добре попиват.
Както решиш де, но ако ползваш пелени, не повивай, а слагай гащи и ританки, и колкото по-разтворени краченцата, толкова по-добре.

# 12
  • Мнения: 3 042
Здравей,
аз и сестра ми имаме 5 години разлика и много ясно си спомням как майка ми переше до откат и засипваше всекидневно простира с пелени! Imp МНого е неудобно - повярвай ми, едва ли ще имаш толкова свободно време да переш, да гладиш и простираш. Пък изобщо не е гаранция, че бебето няма пак да се подсече - сестра ми я мажеха постоянно с Дефламол - дупенцето и беше на рани направо и то не от лоша хигиена - знаеш че преди се сменяше на всяко напикаване и се миеше с водичка дупето.
Аз ползвам ЛИберо и съм доволна, ползвала съм и Памперс, също съм била доволна ( от номер 2- Миди).
Реши както ти си прецениш ама не го повивай поне, а го обличай с дрешки. В книгата на д-р Михов има подробно обяснение как се сгъват и слагат пелените( Книга за майката)

# 13
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Graciela
наистина една от причините за луксацията е стягането в пелени -


Само едно уточнение - пелените не могат да причинят луксация.
Когато става дума за бебета, се има предвид луксация на тазобедрената става, която  е вродена, получена от разместване при раждането. Намества се ако нещо придържа краченцата на бебето разкрачени - памперс или дебела пелена. Ако това не помогне започват да се връзват крачетата на бебо с каиши за леглото в продължение на месеци, но за това да не чува дявола!

# 14
  • Мнения: 966
Vsi4ko dobre dori da predpolojim 4e na bebo my e po dobre vav vaprosnite peleni v koeto az silno se samniavam , pitam se kak shte izdarjish fizi4eski da predpolojim 4e bebo pikae na dvaiset min kolko pelenki shte sa ti nyjni syhi i izgladeni ma4kani mai niama da stane shte ti triabvat mai okolo 60 par4eta i na gore az li4no ne bix mogla da se spravia, drygia variant e da ne se smeniat shtom se napishka e ama kak sha SEDI S MOKRO DYPE i tova ne stava e ne se seshtam neshto po radikalno ot pampersa mai sa pravi momi4etata 4e kat vidish 4e e nevazmojno sha xyknesh do nai blizkia panpers magazin.

# 15
  • Мнения: 211
Ползвам само памрерси и никога не ми е минавало през ум друго. Детето се чувства добре и кожата му е супер. Не те съветвам да ползваш пелени, защото освен всички неудобства могат да причинят луксация, защото не позволяват на крачетата да са в отворено положение. Пак ако някой ти внушава, че от това зависи да са му прави краката не му обръщай внимание.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
И аз съм за памперсите. Имам брат с 16 год. по-малък, когото съм повивала с пелени - в интерес на истината не ми е тежало, може би защото цялото пране и гладене лежеше на ръцете на майка му, но в първите месеци бебоците пишкат толко често - през минути и на практика непрекъснато са напишкани  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 274
Аз гледах сина си с пелени през деня, а памперс слагах за разходка и през нощта . За прането има пералня. После пелените не се слагат стегнато, а като гащички, т.е. като памперси.... И не по-маловажния факт - много бързо се научи да си казва кога има пиш и т.н. при това е момченце.... Grinning А и не пренебрегвайте последните изследвания, които показват, че памперсите могат да причинят цистит (и то хроничен ) при момиченцата, а виждали ли сте на какво стават топчиците на момченцата от памперсите????? Cry

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Godzilla
а виждали ли сте на какво стават топчиците на момченцата от памперсите????? Cry


Ами не - като го преобувам гледам на другата страна  Wink  - естествено, че сме виждали и в интерес на истината не знам какво толкова страшно им има на вида - памперсите имат доста свободно място и не са притиснати до тялото,че да сплескват повече от пам. пелена.

За цистита - не съм сигурна че памучните пелени ще го предотвратят - Firebird добре беше обяснила по-нагоре за бактериите в урината - с памперса ги изхвърляш, а пам. пелени доста трудно се дезинфекцират.

И последно - аргумента с приучването към гърне - добре, може би така наистина е по-лесно, но все пак в по-голяма възраст - поне да може да седи.А за новородено беече, което пишка по 5 капки на 10 минути изобщо не виждам с какво са по-добри.

# 19
  • Мнения: 2 274
С памперса ги изхвърляш, но него го сменяш по-рядко... Честно казано сега, когато ще имам второ дете не зная дали ще ми стигнат силите и за пелени...Признавам си, че може би по-често ще посягам към памперсите... А тестисите на момченцата стават едни такива (не зая как точно да гокажа) като  запарени, което никак   не еполезно .... и то не говоря да стои цял ден с един памперс. И  пелените и памерсите си имат своите добри и лоши страни....

# 20
  • Варна
  • Мнения: 6 865
'90-та година нямаше памперси и за сина ми ползвах пелени. Малко неточни ми се струват описанията в тази насока Confused , чак пък да се пере нонстоп, детето да е вечно мокро и подсечено и незнам си какво, луксации също...не става въпрос да се повива бебето с горни пелени и стяга с повой, а просто вместо памперс, се слагаше тензухена пелена, гащички, ританки...
НЕ съм изварявала пелените, предполагам отглеждала съм де що бактерии съществуват без да знам и без да се създават проблеми, пък и аз обичам да гладя. Laughing
Истина е, че трябва да се преоблича детето след всяко намокряне и то почти винаги изцяло. Такова нещо сега с дъщеря ми нямаше. Бях накупила дрешки...брех, ми то ни се мокри, ни се цапа...пробличах си я ей тъй, за удоволствие, то нямаше какво да правя покрай това бебе! От старите тензухени пелени на баткото/които си пазех/ станаха чудесни кърпи за почистване... Wink
Ползвай памперси мила, по-лесно, по-удобно, ще имаш малко повече време за почивка или за нещата които обичаш да правиш! Sunglasses

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Ей, Флаш, ама много е красива дъщеря ти!Всеки път като й видя снимката си го помислям, сега просто не се стърпях да ти го кажа!!!Пу-пу!

# 22
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Flash*
'90-та година нямаше памперси и за сина ми ползвах пелени. Малко неточни ми се струват описанията в тази насока Confused , чак пък да се пере нонстоп, детето да е вечно мокро и подсечено и незнам си какво, луксации също...не става въпрос да се повива бебето с горни пелени и стяга с повой, а просто вместо памперс, се слагаше тензухена пелена, гащички, ританки...
НЕ съм изварявала пелените, предполагам отглеждала съм де що бактерии съществуват без да знам и без да се създават проблеми, пък и аз обичам да гладя. Laughing
Истина е, че трябва да се преоблича детето след всяко намокряне и то почти винаги изцяло. Такова нещо сега с дъщеря ми нямаше. Бях накупила дрешки...брех, ми то ни се мокри, ни се цапа...пробличах си я ей тъй, за удоволствие, то нямаше какво да правя покрай това бебе! От старите тензухени пелени на баткото/които си пазех/ станаха чудесни кърпи за почистване... Wink
Ползвай памперси мила, по-лесно, по-удобно, ще имаш малко повече време за почивка или за нещата които обичаш да правиш! Sunglasses
 202uu
Напълно подкрепям Flash. Баткото го гледак с памучни пелени - издържа се, ако нямаш избор, но с еднократните пелени гледането на бебе е много по - лесно. Не си струва да се колебаеш изобщо!

Общи условия

Активация на акаунт