Мнения, отзиви и препоръки за "Cobra" на ABC Design?

  • 6 214
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
След много лутане и сондиране на мнения за разните му там колички и кошчета към тях, сега пък съм се спряла на модела "Cobra" на ABC Design - http://www.abc-design.de/en/products/3-wheelers/cobra.html
Моля, ако някой притежава такава, да сподели мнението си за нея, или пък по-запознати и опитни от мен мами (или татита) да коментират. Ще съм благодарна за всяко мнение!
А критериите, според които аз си избирам количка (комбинирана!), са:
1. Да е здрава, стабилна и с големи колела - ще я бутам по всякакви пресечени терени.
2. Да има свалящи се кошове към нея - летен, зимен? - тук помагайте, защото съм абсолютна невежа - ще раждам през юни, живот и здраве, и не съм много ориентирана какво ще ми е нужно и какво - излишно. Идеята ми е да си "откопчавам" бебето от количката и да си го разнасям с коша насам-натам. Ако може да се монтира и в колата, ще е перфектен вариант.
3. Не е зле и количката да бъде маневрена.
4. Тежестта й също е от голямо значение, разбира се - колкото по-лека, толкова по-добре. Но да не надхвърля 12-13 кг.
 newsm78 #Crazy

Последна редакция: нд, 21 фев 2010, 15:00 от maretu

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 472

ще я бутам по всякакви пресечени терени.


Търси с помпещи се гуми, тези със силиконовите са за града, големината им е само за красота.

# 2
  • Мнения: 1 441
Марету, и аз се бях спряла на тази количка, докато не разбрах, че на летния вариант няма опция да легне само гръбчето (облегалката), а се килва назад цялата количка. По този начин краката на детето се вирват във въздуха. Т.е. седящият ъгъл от 90 градуса се запазва. Още ми е на сърце и не мога да я прежаля, но това определено е голям недостатък за мен.  Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 156
и аз я гледах тази количка но има доста сходни черти БЕРТОНИ . Иначе нормална количка дори за евтиния клас бих казал прилична. Абе в германия тези ги продават общо взето на цената на Чиполино и Бертони ама тук сме различен пазар.

# 4
  • Мнения: 6
аз също се спрях на този вариант
но незнам какво да правя

# 5
  • Мнения: 1 650
ами купи си я тогава....

# 6
  • Мнения: 40
Аз пък се отказах и продължавам с лутаниците ми. Все пак ще отида да я видя, може пък друго да реша, знае ли човек...

# 7
  • Мнения: 63
Това да не би да е новият вариант на предишното Rodeo? Аз направих огромната грешка да си купя Astro , предишният вариант с четири колела,въпреки че из всички немски форуми имаше купища негативни коментари. Че не е от най-леките и сама го знаех преди да я купя, та грешката си е моя. Обаче задните й гуми са толкова широко разположени, че на един куп места, на които с други колички се минава с лекота, аз просто нямах достъп. В тесни асансьори е невъзможно да влезе. Разтрака се на 3-тата седмица, но и това не бяха кой знае какви проблеми. Бутона, който стопира лявото предно колело, се прецака на 2-рия месец, постоянно падаше и колелото съответно отказваше да завива. И това не беше болка за умиране, просто спирах, отивах отпред и го вдигах. Това, което преля чашата беше моментът, в който смених коша за новородено с летния. Първо легналото положение си е съвсем седнало, а едно 6-7 месечно бебе не мисля, че е разумно да спи в седящо положение. Обаче се оказа, че и коланите са твърде широки, бебето ми буквално се губи в тях, няма шанс да се стегнат повече, съответно да го държат сигурно. Направих грешката някога да взема и столче за кола на ABC Design... е няма такава евтина, отвратителна изработка. Цялото се раздърпа за нула време, а за това, колко ли е несигурно всъщност, изобщо не ми се мисли даже. Та така, на ABC Design нищо свързано с път не бих купила пак, а и на никого не бих препоръчала да си купи тяхна количка.

Общи условия

Активация на акаунт