Почивка на Малдивите

  • 169 897
  • 808
  •   2
Отговори
# 540
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Купувах билетите през агенция. Те ми предложиха този вариант. Казаха, че нощувката в Доха, трансферът и визата са за сметка на Катарски авиолинии. Предполагам, че е така, защото стопът е 10 часа, а цената на билета не е най-ниската възможна.
Ето това открих на страницата на Катар:
http://www.qatarairways.com/qa/en/transit-accommodation.page?CID … 04026300000000000

Последна редакция: вт, 17 фев 2015, 07:01 от LaDiDa

# 541
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Има два варианта:
Вариант 1: Ако се стои само на летището в Доха - не е нужна виза. Тогава цената на билета е по - ниска.
Вариант 2: Ако се ползва трансфер, нощувка в Доха - се закупува ваучер от 125 долара, в който влиза и виза. , т.е билетът тук се оскъпява 125 долара - по желание!
Вие избирате дали ще имате този 10 - часов престой на летище или ще ползвате хотел в Доха! Peace

# 542
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Мен не са ми питали дали искам да платя допълнително за хотел. Казаха ми просто, че в цената на билета влизат визата, трансфера и хотела. Цената на билета беше 620 евро.

# 543
  • Мнения: 1 629
Здравейте,
Аз и моя приятел смятаме да отидем до Малдивите през Май 2015. Харесали сме си 4 хотела,но не можем да решим кой и ще се радваме да ни помогнете в избора newsm78 (Вили вече се занимава с нашите прищявки #Crazy )

1. Veligandu (water villa + beach villa) FB
2. Palm Beach Resort AI
3. Adaaran Select Meedhupparu AI
4. Kuredu AI - този май го отписваме, понеже изглежда пренаселен



Здравейте! Може и да не е честно, но се регистрирах заради тази тема Simple Smile

Предстои ни (живот и здраве) пак почивка на Малдиви и си обогатявам информацията. Относно горния пост - имам лични наблюдения от вторият хотел в списъка и затова с чиста съвест мога да го препоръчам.
На интересуващите ги - хубаво е да сте от "вътрешната" страна на пръстена - вълните са по-малки и вероятността да се събудите в локва е по-малка. Това се случва адски рядко, но ... се случва. Другото, което може би ще ви свърши работа като информация е, че водата е (беше преди 2 г) 7.5 долара за бутилка от1.500л. За деца може би ще е скучно на малките островчета. Едва ли ще напълните куфара с играчки, а размера на терена не предполага портативен Дисниленд.

# 544
  • Мнения: 167
Здравейте,
Нова съм в темата и имам запитване.
Предстои ни пътуване до Малдиви първата седмица на май с катарските авиолинии.  Ще празнуваме моя рожден ден и годишнина от сватбата без децата. Ние също имаме нощувка в Доха навръщане. Къде е нощувката - в хотел в Доха или в хотел на летището?

# 545
  • Мнения: 167
а и още едно питане - нужно ли е да носим адаптер или преходник за зарядно за телефон, фотоапарат, камера и др.

Последна редакция: вт, 17 фев 2015, 18:06 от mkalcheva

# 546
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Нощувка в Доха – с документа, който имате издаден със самолетния билет  трябва да отидете на трансферното гише и да търсите Transit Accommodation at City Hotels на летището в Доха. Гишето е преди граничния контрол. Има достатъчно табели, няма как да се объркате.
Там ще ви дадат оригиналния ваучер, на който ще има информация за името на потвърдения хотел. Този документ служи и като транзитна виза. След като минете граничен контрол, трябва да намерите гишето на хотела, който е записан във ваучера. Гишетата на хотелите са разположени на първи етаж.
На нас специално не ни се наложи да го търсим, защото ни чакаха с табела с името на самия хотел. Дойде човек, който ни отведе до буса и ни закараха в хотел, който се намираше на около 10 мин. път от летището. На рецепцията ни казаха в колко часа  трябва да сме долу на следващата сутрин. Ако полетът ви е като нашия (в 8,20 сутринта) ще ви искат в 6 на рецепция.
Багажът се регистрира до София, така че си предвидете необходимите за нощувката неща в ръчния багаж. На връщане няма да имате отново чек ин, тъй като ще си вземете бордната карта до София още на летището в Мале.
За зарядните- в едната от вилите нямахме проблем с европейските зарядни, в останалите 2- нямаше такъв контакт и се наложи да поискам от рецепция преходник за английски тип зарядно.

# 547
  • Мнения: 167
Много благодаря за инфото  Simple Smile

# 548
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
LaDiDa Има разлика в цените на билетите.  Моят билет е закупен на цена от 500 евро, с предложение за доплащане за ваучер от 125 долара за хотел, трансфер и виза. Аз отказах, прецених, че за 10 часа докато излезим от летище, докато ни трансферират и ще остане малко време за спне в хотела, после поне 2 часа по - рано на летището пак, и ми се видя много натоварен този маршрут. Издадоха ми билетите на 500 евро, обаче бяха и в промоция все пак Peace

# 549
  • Мнения: 167
LaDiDa, има ли време за шопинг от летището в Доха на връщане /полетът ни е същия/, а има ли интереснa шопинг зона на летището?

Последна редакция: ср, 18 фев 2015, 21:19 от mkalcheva

# 550
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Има повече от достатъчно време.... нищо интересно обаче-стандаратните duty free магазини за алкохол и козметика. За мен вече няма смисъл да се пазари от летищата- цените ми се струват дори по-високи от тези извън летищата...


# 551
  • Варна
  • Мнения: 227
LaDiDa Има разлика в цените на билетите.  Моят билет е закупен на цена от 500 евро, с предложение за доплащане за ваучер от 125 долара за хотел, трансфер и виза. Аз отказах, прецених, че за 10 часа докато излезим от летище, докато ни трансферират и ще остане малко време за спне в хотела, после поне 2 часа по - рано на летището пак, и ми се видя много натоварен този маршрут. Издадоха ми билетите на 500 евро, обаче бяха и в промоция все пак Peace

Точно така, мои клиенти ще летят през април до Пукет по промоцията. На отиване имат само 7 часа престой, но са с 2 малки деца и си взеха хотел - има хотел в транзитна зона и виза не е необходима. Цена - около 150 долара на стая. За връщането - над 10 часа - доплатиха по 125 долара на човек за горепосочения ваучер. Изненадах се на други коментари, че това е напълно безплатна услуга...

# 552
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Изненадах се на други коментари, че това е напълно безплатна услуга...


Ако билетите не са купени по време на промоция, т.е. не са промоционални, а редовни билети явно в цената им влиза безплатно хотела.... Wink

# 553
  • Мнения: 167
Нашите билети бяха от промоционалните на катарите , но от тур.агенцията не ми предложиха вариант без нощувка, дори пуснаха запитване до катарските авиолинии да питат дали имаме включена нощувка с виза в билета и се оказа, че имаме в тази цена от 560 евро.

# 554
  • София
  • Мнения: 3 793
Другият четвъртък и ние заминаваме. Летим от Истанбул до Мале. Мъжът ми ще се гмурка. Аз, обаче, не плувам, не обичам да ходя на плаж и въобще да се напичам. Има ли какво друго да правя? Нещо за разглеждане? Запасила съм се  с книги и търпение, само 5 дни ще сме там, после Шри Ланка за 8 дни.

Общи условия

Активация на акаунт