От биофермата на трапезата - можем ли така?

  • 15 229
  • 148
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 25 571
Е, денем може и това да правят.
Само не питай нощем какво става...  Whistling

# 76
  • Мнения: 228
Laughing
АМи, мислех, честно казано, че се молят, преписват книги и учат латински/старогръцки.
Да му се невидят и филмите.  Laughing
Какво молене и учение , занимават се с производство на вино , ракия , търговия с плодове зеленчуци и риба.
http://www.lostbulgaria.com/?p=2218

# 77
  • Мнения: 1 744
Записвам се да следя темата.


Незнам какви ще са цените, също имам проблем с доверието... За жалост у нас никой нищо не може да ти гарантира. 

# 78
  • Мнения: 1 849
А може ли някой да обясни каква е разликата между биологично и биодинамично земеделие?

# 79
  • Мнения: 5 710
А може ли някой да обясни каква е разликата между биологично и биодинамично земеделие?

Аз не знам, но виждам че те сърби перото:) Давай:))

# 80
  • Мнения: 228
А може ли някой да обясни каква е разликата между биологично и биодинамично земеделие?
Обраротване  на  земята с хомеопатични препарати . Thinking

Последна редакция: пн, 08 мар 2010, 08:57 от ГРИП

# 81
  • Мнения: 5 370
Хомеопатия и земеделие?
Уааааа, това ми мирише на......панацея. Laughing
Демек-като лекарствата на Пипи, да ме прощавате, дето можело да се използва и като лекарство, но ако ти остане в шишето, за да не го изхвърлиш, моеш да полираш мебелите,примерно. Whistling

# 82
  • Мнения: 228
Хомеопатия и земеделие?
Уааааа, това ми мирише на......панацея. Laughing
Демек-като лекарствата на Пипи, да ме прощавате, дето можело да се използва и като лекарство, но ако ти остане в шишето, за да не го изхвърлиш, моеш да полираш мебелите,примерно. Whistling
Даже ,всеки зеленчук има хороскоп hahaha

Последна редакция: пн, 08 мар 2010, 08:56 от ГРИП

# 83
  • Мнения: 803
Хе, Жоз Laughing
Пипи ряпа да яде!
В една съседна тема си поливат зеленчука с препарата дет' им е останал след чистенето Mr. Green

# 84
  • Мнения: 228
Хе, Жоз Laughing
Пипи ряпа да яде!
В една съседна тема си поливат зеленчука с препарата дет' им е останал след чистенето Mr. Green
"Мистър Мускул - Гей Водопроводчик"  Joy Joy Joy

# 85
  • Мнения: 5 370
Хе, Жоз Laughing
Пипи ряпа да яде!
В една съседна тема си поливат зеленчука с препарата дет' им е останал след чистенето Mr. Green
Shocked Shocked
Сиктир бе, това става на зеленчук във всички смисли на думата.  ooooh!
Охххх, колко вересии има да си прибира Дедо Боже, не е истина. ooooh!

# 86
  • Мнения: 2 759
Хе, Жоз Laughing
Пипи ряпа да яде!
В една съседна тема си поливат зеленчука с препарата дет' им е останал след чистенето Mr. Green
Shocked Shocked
Сиктир бе, това става на зеленчук във всички смисли на думата.  ooooh!
Охххх, колко вересии има да си прибира Дедо Боже, не е истина. ooooh!
                              Сега ме накарахте да се замисля. Поливам цветята с каквото ми падне, в смисъл като изплаквам кофичка от кисело мляко първата вода я изливам по саксиите. А предвид, че сега вече не е ясно какво има в киселото мляко кой знае какво им наливам на милите цветенца  ooooh!. Иначе им давам чат-пат от това, което вкъщи ядем (кафе, яйчени черупки, обелки), но като се замисля с какви неща се храним се радвам, че гледам цветя, а не зеленчуци.

# 87
  • Мнения: 658
Копирам връзката на Биомаг към презентацията на чичо Митко от снощи: http://www.slideshare.net/gorichka/ss-3475508
Искрено се радвам, че толкова много хора са уважили представянето му.

# 88
  • Мнения: 1 849
Копирам връзката на Биомаг към презентацията на чичо Митко от снощи: http://www.slideshare.net/gorichka/ss-3475508
Искрено се радвам, че толкова много хора са уважили представянето му.

Няма ли възможност да говорим за биоземеделие без да се намесва окултизма? (Рудолф Щайнер, луни ритми и т.н...). Дали не можем да поддържаме устойчиво равновесие в своите посеви, като връщаме в почвата това което сме отнели, отглеждаме естествените врагове на вредителите и позволявайки на растенията да се развиват с минимална намеса на човека, но това да не е свързано с "духовни учения"?

# 89
  • Мнения: 2 652
Копирам връзката на Биомаг към презентацията на чичо Митко от снощи: http://www.slideshare.net/gorichka/ss-3475508
Искрено се радвам, че толкова много хора са уважили представянето му.

Няма ли възможност да говорим за биоземеделие без да се намесва окултизма? (Рудолф Щайнер, луни ритми и т.н...). Дали не можем да поддържаме устойчиво равновесие в своите посеви, като връщаме в почвата това което сме отнели, отглеждаме естествените врагове на вредителите и позволявайки на растенията да се развиват с минимална намеса на човека, но това да не е свързано с "духовни учения"?

Ако говориш за биоземеделие - да. Но ако минеш на биодинамично, няма да се разминеш да пееш любовни песни на моркова.

Кабив, подобна биоферма е тази в Моравско село. Едно голямо семейство там точно това прави - отглеждат всичко (почти). Имат и крави, патици, които се лекуват с хомеопатия, без майтап. Никви антибиотици  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт