По вода да е новата седмичка 10.10 - 16.10 с много слънце в детските очи

  • 4 500
  • 83
  •   1
Отговори
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Момичета, честита ни нова седмичка - да ни е по вода, по-топла и слънчева!~
Децата да не боледуват, да напредват в ясли и градини, да ни радват с оздравяване и подобрение!
Аз специално пожелавам на Любознателна малката да понася добре упражненията и тя да е бодра духом, за да я подкрепя!
На всички други - успех и кураж в тежкото ежедневие, и много любов в къщи /под топлите юрганчета също  Mr. Green/!
  bouquet

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз май не съм се разписвала доста отдавна:)
Най-редовно ви чета, но имах малко сдухан период и не ми се пишеше...ама ХИЧ:)
БРАВО на всички дечица с напредъци разни, рождени дни и прощъпулници:)
Всички сте страхотни сладурковци:)

Светлето май не се е мяркала скоро...да даде отчет за ларвата..Simple Smile
И Съни...Артуровата&Елианова мама също...

Резултатите на Дианата от Белгия дойдоха...и са без отклонения от нормата.
Пак експериментираме с нови лакартства за гърчовете...и си стискаме палци нещо хубаво да стане най-после......

И...аз като един "ораганизиран" човек да ви напомня, че СТУДЪ иде.... и не требе да се изпуща хубав уикенд за среща...!:))

ЦелуФФки на всички дечковци и мамки от нас:)

# 2
  • Мнения: 3 698
Добро утро! Присъединявам се към красивите пожелания на catnadeen   bouquet;
Реза, радвам се, че резултатите са без отклонения, знам, че ти не можеш да се зарадваш и глупавите "експерименти" с новите лекарства сигурно ти късат сърцето, но ние сме с вас, обичаме малката красавица и силно стискаме палци за онова...хубавото, дето като дойде и после само ще крещиш от белите на две прекрасни, здрави и весели момичета Grinning . Много Heart Eyes

# 3
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
да се разпиша и аз ето на. И да ви кажа, че няма да имам Нет тази седмица...
Също така да ви предам едни много поздрави от Силвето Васева- няма компютър и не може да пише. Днес май е за първи ден на работа та и стискам палци.
Това е от нашето гнезденце за сега. До довечера съм тук и после ми дърпат шалтера. Другата седмица тръгвам на работа и там имам Нет.

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Реза, много ми е мъчно, че така все ви мотаят... много ти е тежко предполагам... Но стегни се - седни и най-после почни да пишеш! Виж че имаме съфорумка която така си излекува детето! Хайде, мила, знам че нямаш вече вяра, но поне направи всичко дето зависи от теб, моля те! Ние сме и ще бъдем в мислите си с вас!

Сетонче, да ви е хубава тая седмица с ЛОрка и смело напред!

Светлето Владимирова, да пише как мина защитата и как е бебето - предполагам, че и е много трудно и притеснено, но ние сме с васи се молим за теб и бебко! Хайде, пиши как е малкото съкровище! Това ще е второто ни съфорумско бебе - първото е малкия на Любознателна, хайде живи и здрави и твоето малко съкровище да видим когато му дойде времето  Wink

Съни, как сте с Артурчо? И дано се появиш с ново и по-слънчево аватарче, че ми късаш сърцето всеки път с този тъжен мрачен дъждовен аватар. И обеща снимки - веднага санкция - още повече снимки искаме за компенсация  Wink

Agneska да се отчете с малката и ходихте ли в болницата?

Петенце и Ieppe - да са ви живи и здрави малките слънца, смело напред през бели и упражнения!

Мира как е малката? Как е в това тежко за вас време - знам колко силно се повлиява товма заболяване от дъждове и студове.... ДАно намерите адекватно решение за мъничката и преминете през студения период с усмивка и без лекарства! Виж и алтернативно лечение чрез храна - баба ми каза, че нейните кости много добре са се повлияли от разделното хранен!

ВАлче - успех в работата и дано ти е по вода! Жалко, че няма да имаш нет тая седмица... Малките как са? Как свиква с яслата принцесата?

Искрице, как е Калоянчо - приспособи ли се в къщи? Хайде още хубави новини тая седмица от вас!

Живко и Стефани - как е вашия малък-голям човек? Как сте и вие?

Лети как се справя красавицата ти в новото училище? А и ити свикна ли в новия ви дом?

Айде някой път и Майчето да пише как е? Какво стана с колата и новата градина на малкия?

Някой да е чувал Кремена? Толкова отдавна не е писала-  но аз често си мисля за нея... Хайде дано ни пише някой ред и то с хубави новини...

Бим Бам как е малката фурия? Дано смело върви към скорошно пълно оздравяване и да няма повече пздравословни проблеми!

Извинявам се на пропуснатите, но за сега чао и целувки

# 5
  • Мнения: 882
Да се запишем и ние. Привет на всички мами и на техните послушни слънчица. Пожелавам Ви здрава седмица, без хреми, сополи, кашлици, и други вирусчета и бактерийки.
По този повод, какво ще правим с този птичи грип ужас? Ние тук във Варна сме на 100-км от Румъния.
Аз от днес спирам пилешкото месо на Радина. До сега не й давах и телешко заради лудата крава. Децата вегетарианци ли ще стават?

# 6
  • Мнения: 214
Привет на всички и от нас
Принас засега да чукам на дърво всичко е наред,откакто пием хомеопатични лекарства Ади не е имала болки.Ходи на ясла ама с голям зор и реване,лелките казват че там е спокойна ляга да спи но се стряска и почвала да си държи рацете и да си пее.
Моля ви кажете дали е нормално newsm78
Аз сега сам се хванала да обикалям да търса работа,ама успех никакъв
особено като чуят за три деца и се почва едно мрънкане идвами да ги #2gunfire

На всички мами и съкровища много ползотворна седмица изпълнена с успехи

# 7
  • Мнения: 1 520
Ох, да не са болни, ама ей на ние пак сме така. Една седмица преди рождения ден - болни. Седмица след него - пак. Тъкмо оздравя, излязохме в парка и там милите дечица - всичките сополиви, и ние да не останем по-назад, да повторим. Ам ато в това време смотано, какво да очакваме.
Ходим си сега пак на гимнастика, пием имуностимуланти, дано да съберем сили и зимата без болести да я изкараме.

Нашият побърква баба си, милата ми майка нали го гледа всеки ден, на обед идва и до вечерта - де що има сила малкия й я изпива.
Аз още пиша дипломето, нещо напоследък съм се разсеяла, неми спори писането. Ей, сега уж пак да пиша седнах, ама нещо обърках документите. (Какво правя в тоз форум, бре? Laughing) Подредила съм информацията въведената в отделните глави на дългия ми научен труд  Wink и сега остава да я пообработя малко. Ама ако имаше кой да го свърши вместо мен. Ееех.
Замислям се вече и второ висше да опиша, чудех се тия дни дали може магистратура и второ (висше) едновременно. Луда ли съм, що ли, ама много ми се учи. Явно сега като съм на тази вълна.

Айде, да свършвам, че кой ще ме чете.
Здраве и много усмивки през тази очертаваща се с лошо време седмица. И на мамите, и на децата.

# 8
  • Мнения: 4 414
Agneska да се отчете с малката и ходихте ли в болницата?
отчитам се:) не сме ходили в болницата, ходихме при баба в Силистра и си отпрахме 3 седмици там. хубаво си починах аз. като се върнахме тати каза, че съм приличала на "Валкото от студентските години" - такъв комплимент скоро не бях чувала Embarassed
Ния продължава да е сополива - понякога повече, понякога по-малко, ама не спират пустите сополи Sad кажете нещо хомеопатично за хрема...давах и Коризалия/май така се казваше/, ама така и не разбрах помага ли или не...от капки файда няма, щото много реве като и ги слагам и нищо не и остава в носа/според мен/...май и имуностимулати ще трябва някакви да и давам...иначе, маймуната е голям бяс:) започна много да бърбори - непрекъснато казва кой е тук/"тати! ето гъ!"/ и кой го няма/"чичо - няма гъ!"/ и отбелязва всички каки, които имат дълга "касА". овнешкият и инат започва да си проличава - тръшка се за какво ли не и реве като магаре....такива работи с нас напоследък...

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Как да обезопасим средата около бебето?
Леглото
На първо място трябва да обърнете внимание на леглото на бебето или на мястото, където то спи. Ето няколко съвета, които биха ви били от полза:
- Не оставяйте плюшени играчки, когато бебето е още малко.
- Внимавайте за играчки, на които някоя малка част може да бъде откъсната, счупена или сама да падне. Бебето може да я лапне и да се задави или задуши.
- Сложете меки обиколници на леглото, за да не се удря като се опитва да става или да се върти.
Стаята
Бебето вече е по-голямо и вие решавате да го оставите на земята във неговата стая ... А дали тя е достатъчно безопасна за него? Сега, когато всичко е непознато и привлича вниманието му, вие трябва да го оставите да изучава и обогатява своите познания. Налага се да направите следните неща:
- Обърнете внимание на мебелите - не трябва да има остри ръбове.
- Не трябва да има кабели, жици, розетки, контакти ниско до пода, освен ако последните не са обезопасени.
- Ако има част от помещението, което не може да бъде обезопасена - преградете безопастната част със стабилна ограда.
- Заключете всички вратички на шкафове.
- Приберете всички дребни предмети и играчки, които могат за бъдат лапнати или глътнати.
Апартамента
А когато бебето вече е в проходилка или прохожда само, трябва да обезопасите и целия апартамент. Надявам се да ви бъда полезна със следните съвети:
- Приберете от лесно достъпните места всички лекарства, перилни, почистващи, миещи и козметични препарати.
- Когато си почиствате грима, правите маски, и др. внимавайте къде оставяте козметиката си. Малките са много бързи Simple Smile
- Ако ремонтирате нещо в апартамента - внимавайте за инструментите!
- Ако шиете, плетете или бродирате - приберете си шишовете, иглите, ножиците и др.
- Приберете чупливите неща - бутилки, вази, пепелници, фруктиери и др.
- Прибирайте си самобръсначките, парфюмите, тоал.принадлежности.
- Прибирайте цигарите, кибрита или запалката.
- Ако имате стълбище в апартамента хубаво е да преградите горната и долната част на стълбите.
- Ако имате необезопасени стаи - заключете ги.
- Преградете или изнесете временно саксиите със цветя - пръстта определено не е чиста Simple Smile)
- Ако имате домашен любимец в къщи - почиствайте храната му от пода незабавно!
- Ако имате камина - внимавайте детето да не я доближава.
Кухнята .... тази най-интересна зона е от най-опасните: - Заключете всички шкафове с опасни за детето неща в тях - чинии, бутилки, препарати, прибори и др..
- Фурната - внимавайте детето да не я пипа
- Не оставяйте на кухненския плот или масата тенджери и тигани, черпаци и ножове, и др. със стърчащи навън дръжки.
- Детското столче за хранене - детето ще започне да се изправя на него, да се върти или клати. Проверете преди да го сложите да го храните дали е стабилно
Всички тези съвети ги споделям от моя личен опит. Те са една малка част от това, на което трябва да се обърне внимание. Надявам се да съм ви била от полза.
Автор: Димитрия Стефанова

# 10
  • София
  • Мнения: 4 883
Здравейте и от нас с Бобо!
Новина номер едно: ние сме със скарлатина. Бобо е като петниста хиена, цялото му телце е на петънца, вратлето, бузките..Само по крачетата и ръчичките няма обрив. Но все пак да подчертая, че е като симпатична петниста хиена. То какво друго ми остава, освен да се надсмивам на собственото си нещастие.
Днес го водих да му взимат кръв от пръстчето и да ви се похваля- той не пророни нито една сълза. Лаборантката го попита :" Не те ли боли?", а той: " Бобо батко"
Иначе мрънка, кисел е, не спи повече от няколко минути без прекъсване. Аз имам едни гооолеми сенки под очите и ми е едно такова омърлушено..
Колко ли е заразния период на скарлатината? Пием антибиотик на пеницилинова основа заради гърлото и температурата.
Аман от болестиииииииииииии.

# 11
  • Мнения: 3 698
Милият Бобо, пращам му целувчици и  Hug . Ама е смелчага мъничето, да не плаче от игла Shocked. Дано по-бързичко се оправя от гадната болест.
Агнешка, браво на Ния Heart Eyes, да бърбори и да ви командосва Joy . А аз знам, че не само болниците, а и бабите рехабилитират Wink. Много  Heart Eyes Hug

# 12
  • Мнения: 2 543
Здравейте и от нас!

Присъединявам се към дългия пост на catnadeen! Пишете момичета, че ви мислим! И за Reza - също! Предполагам, че наистина ти е трудно, но всички тук искаме да ти помогнем. Възползвай се от нас! А ние няма да ти се сърдим Wink!
gabiplus, голяма гадост, значи! Дано това е краят на тази черна серия ooooh!!
agneshka, добре дошли!   bouquet
Да кажа за птичия грип и за пилешкото месо - все пак тук нямаме регистрирани случаи ( те и в Румъния още не са обявили официално, май), а месото във Варна, едва ли го карат от Румъния! Аз много мразя суматохата, покрай такива случаи. И с лудата крава е същото -  да сте чули за такъв случай тук? Ами, няма да станат децата ни вегетарианци, заради плоски журналистически сензации! Crossing Arms

Ние с Йоан сме добре. Все още не чува добре, ама утре сме на настройка и вече ще им кажа малко да надуят волумето, че няма време! Joy

Приятна седмица и хубави новини! Heart Eyes

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Момичета, за птичия грип...все пак няма регистриран случай в Бг...
А има натравяне от гъби, има нитрати в зеленчуци и плодове...
Ако много го мислим трябва от глад да умрем, да не дишаме  Mr. Green Wink Така или иначе няма да живеем с орлите - споко ако мислим за всички невероятни ужаси дето дебнат нашите деца...
Да се молим да не ни се случва!

Айде да си направим библиотека с линкове към сайтове с книги на английски, български и руски за свободно даунлодване! МОДЕРАТОРИТЕ - хайде с малко ваша помощ или пък да не ви товарим да отворим нова тема за линкове към сайтове с книги и може там да има и раздел за медицински, и други полезни връзки.
Какво мислите?

# 14
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравейте от мен и Мишето, първия ни ден мина много добре в градината, даже на обяд беше ял сам, но когато излязохме навън му беше лошо и започна да хълца, може би трябва да ги предупредя да не го насилват когато каже, че не ще повече. Естествено както и предполагах не искаше да си тръгва, риташе ме и не даваше да му обуя обувката...Искаше да си ляга при децата и да не си ходим в къщи. Така че за сега всичко е ОК.
Ето да видите малко снимки от есенния купон...
www.igiboro.data.bg/bg_mamma_sreshta_09_10_2005/

Общи условия

Активация на акаунт