Адаптирано мляко-до кога

  • 12 059
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Мами искам да попитам до кога се дава адаптирано мляко, знам че може да се дава и след 1 годинка. Но толкова неща изчетох за киселото мляко, че вече съм толкова объркана, че не знам дали да давам кисело вече или да карам до 1 годинка на адаптирано.

# 1
  • Мнения: 5 577
Моята докторка каза, че НАН можело и до 3 години  Rolling Eyes

Наи-добре питаи педиатъра ви.

# 2
  • Мнения: 46 403
Има си млека за след годинка, те не са адаптирани, а пълноценни, в момента сме на Нестле джуниър, мисля да го давам до 3 години.
Кисело дадох на годинка, сега яде веднъж на ден, обикновено с бисквити.

# 3
  • Мнения: 1 512
Кристина пиеше адаптирано мляко Хип 3 (след 8. месец), на кутията му пише, че може да се дава до навършване на 3 год. възраст на детето. Киселото мляко го въведох на ок. годинка и два- три месеца, а прясното- съвсем скоро, малко след като Криси тръгна на ясла.

# 4
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Nestle джуниър-ще й го давам, докато иска.

# 5
  • на село
  • Мнения: 3 810
Аз пък и давам Аптамил 3.
Мисля да премина на Нестле- джуниър и във тази връзка да попитам мамите, които го дават - на каква цена е и дали пак на 30мл. се слага по една мерителна лъжичка, че да си направя сметка  Wink.
Сега като се замислих не съм сигурна този Аптамил-3 до каква възраст е  newsm78, ама като се прибера ще погледна.

# 6
  • Мнения: 81
Аз давам Милумил 3, но знам че е до 1 година. След годинката не знам какво да давам. Бети не иска нищо на Нестле и не ми оства голям избор.

# 7
  • София
  • Мнения: 676
Нели, ако имаш финансова възможност давай адаптирано мляко до 1 годинка. След това можеш кисело и прясно. Ако пък ти откаже адаптираното, нямаш избор освен да включиш киселото мляко по-рано.

# 8
  • Мнения: 46 403
Аз пък и давам Аптамил 3.
Мисля да премина на Нестле- джуниър и във тази връзка да попитам мамите, които го дават - на каква цена е и дали пак на 30мл. се слага по една мерителна лъжичка, че да си направя сметка  Wink........

Аз го купувам от ХИТ по 7.09 лв., в Била например е 7.99 лв.  #Crazy
Мерителната лъжичка е като на другите млека, слага се по една на 30 мл.  Wink

# 9
  • Мнения: 287
Аз пък и давам Аптамил 3.
Мисля да премина на Нестле- джуниър и във тази връзка да попитам мамите, които го дават - на каква цена е и дали пак на 30мл. се слага по една мерителна лъжичка, че да си направя сметка  Wink.
Сега като се замислих не съм сигурна този Аптамил-3 до каква възраст е  newsm78, ама като се прибера ще погледна.
Да на 30 мл. една мерителна лъжичка, а цената му варира от 6.80 - 8,50 лв smile3521

# 10
  • Мнения: 81
За прясното мляко знам, (така ми е казала лекарката) че се дава след 2 годинки същото важи и за белтъка на яйцето.

# 11
  • Мнения: 514
Аз мисля Дани като навърши 9 месеца да започна да му подквасвам кисело мляко и да му давам. Но не знам като започна кисело мляко да спирам ли адаптираното newsm78. А в млечните кухни какво мляко им слагат...? Със сигурност не е адаптирано. Затова мисля да започна да му давам кисело по- рано.

# 12
Имам две деца .Големият мина на кис.мл. като беше на три мес. малкия на шест го отказах .На мнение съм че до година е достатъчно .Имам племеница на 2 г.1/2  и все още пие Фризо от шише ееееее това е прекалено. Но колкото по- късно толкова по-трудно става отказването и от двете.Сега е голяма и се тръшка и много добре знае защо.

# 13
  • Мнения: 830
Аз давам Милумил 3, но знам че е до 1 година. След годинката не знам какво да давам. Бети не иска нищо на Нестле и не ми оства голям избор.

На Милумил 3 на кутията му си пише , че е пълноценна млечна храна до 3 -тата годинка .

Аз доскоро го давах само него - от няколко дена реши  , че иска точно мляко като на кака си и пие обикновено прясно . На 2 години без 2 месеца е .   

Общи условия

Активация на акаунт