условията в 83 детска градина, "Хаджи Димитър"

  • 742
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 324
Здравейте сладурки,
много отдавна /осинових си бебенце преди две години и половина/ си сверявам часовника по вашия форум, но чак сега се осмелих да се регистрирам, защото съм меко казано шокирана. Дъщеричката ми тръгна в 83 детска градина в "Хаджи Димитър" и представяте ли си - в едно помещение се провеждат заниманията, хранят се и също така спят /фотьойлчетата на които седят се разтягат и стават на "легла". Е, това нормално ли е, или аз не съм нормална? Да не говорим, че градината е "разграден двор" - не се заключва нито двор, нито вътрешна врата, можеш да си влезеш в почивните дни в двора и да си пушиш, пиеш, друсаш или каквото друго искаш. Това ти охрана или някакък друг контрол е непозната дума. На родителската среща най-нищената тема беше плащането на таксите на време. Имате ли коментар или съвет?

# 1
  • Мнения: 1 413
И при нашите е едно помещение, макар и доста голямо. Чудила съм се и аз...но днес културният ми шок е за това,че след болнични отиваме и първите думи на който ни видеше от персонала беше "искам"...20 лв. за материали за 3 годишни деца... Shocked, документи, такси, бележки и пак пари...за вода, за театър и т.н. Никой не попита децата добре ли са вече, гардеробчето преместено, забранено било да се качвам в групата на голямото...започвам да не я харесвам тая градина...

# 2
  • София
  • Мнения: 1 324
Е, добре де, едно писмо до ХЕИ ли, де да знам, до къде, не би ли свършило работа? Това е прах от скачане и гимнастика, воня на манджи и повръщано и на Бог знае още на какво и там лягаш да спиш. Според мен поне 50% от децата биха се сдобили с някаква алергия. Това са горе-долу полеви условия.

# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
И в нашата градина е едно помещение, но поне не играят в/у леглата си. Двора е открит от всякъде. Ние самите си водим децата през почивните дни да играят там, тъй като няма къде другаде. Истината е ,че съм съгласна да не ходя там, само наркоманите да се махнат. Вече си изпатихме веднъж от техните "нощни бдения".Танти си беше намерила спринцовка и се убола. Добре, че си каза детето, че иначе нямаше и да разбера , защото беше много повърхностно като одраскано. Градината ни се води от елитните, но това май е останало в миналото само.
Иначе в "Х. Димитър" детска градина "Звънче" е жестока. Там ходи племенника ми и съм много очарована. Проблема само е, че мнооооого трудно вземат нови деца./сестра ми стана спонсор, за да го вземат/

# 4
  • Мнения: 5 877
Коя се пада тази 83-та детска градина и коя - звънче?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 324
83-та е зад старото 42-ро училище /сега социалното/.

# 6
  • Мнения: 5 877
Уф, знам я. Известно време водех там детето в събота или неделя, защото мислех, че градинката е от малкото не-кучешки в квартала /докато не видях един отвратителен тип да разхожда огромен пес да се изпишка и изака на воля  Sick, че и ме насмете, като се опитах да възразя/. Известно време все пак упорствах да я водя, но когато видях и един младеж, който очевидно не беше от този свят, да се шматка там и да се крие от мен, тотално се отказах.
А първоначално ми се струваше прилична - голяма градинка, стара сграда...

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
"Звънче" е в др. край на "Х. Димитър", почти при 95-то у-ще.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 324
В "Звънче" трябва да си подадеш молбата веднага селед излизането от родилния дом или да си с връзки от общински съветник нагоре.

Общи условия

Активация на акаунт