Водете си децата на ортопед!!

  • 7 671
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: PetiaK
В Горна баня, Ортопедията, то е по пътя за Горна баня, отдясно, малко след завоя, голяма сграда, вижда се от пътя, мисля, че има и табелка. Като идете в основната сграда и кажете, че сте за профилактичен преглед на бебчето, те ще ви обяснят точно къде да отидете. То е един голям двор с няколко постройки, а този център е в дъното на двора, но в двора винаги има хора и ще ви упътят.
На нас ни бяха дали обикновено направление и платихме 13лв. Не бяхме при д-р Ефремов, бяхме в неговия кабинет и ни прегледа друг лекар, но също много внимателен и подробен, всичко прегледа на бебока, не само с ехограва, но и как стои, как се движи и т.н. Много съм доволна от там.

Петя, много ти благодаря и натеб за информацията.А има ли значение кога ще отидем? Трябва ли предварително да си уговаряме час по телефона?

# 31
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ами не, ние отидохме една сутрин през седмицата. Предполагам, че и следобяд приемат, но за това вече звънни по тел. Няма записване, отиваш на място,то няма много хора - ние влязохме направо, после след нас имаше още 2 бебенца...
Идете и дано всичко е наред thumbsup
Р.Р. Обяснението ми е малко объркано, но в действителност се намира много по-лесно отколкото звучи  Simple Smile

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: mecho_puh
Нашата педиатърка ни каза, че ще ни даде направление 3, но за 3а нямала право. Някой има ли представа дали определени лекари могат да издават 3а?


Aкo не се лъжа 3а е типа направление, с което се прави и ехографския преглед, а той се назначава от специалист - затова GPто не може да го издаде. При нас стана така - отидохме в Ортомед при Ефремов с талон 3, той прегледа Мартин и написа сам до себе си въпросния талон 3а, с направление за ехогр. преглед, за да може да го прегледа и на ехограф, без да се налага да плащаме. Коментирахме и безумието, което представляваше това насочване сам към себе си  Wink

# 33
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Цитат на: mam4e

Aкo не се лъжа 3а е типа направление, с което се прави и ехографския преглед, а той се назначава от специалист - затова GPто не може да го издаде.

Благодаря много-да знам- да не се карам с лекарката Wink

# 34
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Mila77
Цитат на: PetiaK
В Горна баня, Ортопедията, то е по пътя за Горна баня, отдясно, малко след завоя, голяма сграда, вижда се от пътя, мисля, че има и табелка. Като идете в основната сграда и кажете, че сте за профилактичен преглед на бебчето, те ще ви обяснят точно къде да отидете. То е един голям двор с няколко постройки, а този център е в дъното на двора, но в двора винаги има хора и ще ви упътят.
На нас ни бяха дали обикновено направление и платихме 13лв. Не бяхме при д-р Ефремов, бяхме в неговия кабинет и ни прегледа друг лекар, но също много внимателен и подробен, всичко прегледа на бебока, не само с ехограва, но и как стои, как се движи и т.н. Много съм доволна от там.

Петя, много ти благодаря и натеб за информацията.А има ли значение кога ще отидем? Трябва ли предварително да си уговаряме час по телефона?


Ние като ходихме при Ефремов, предишния ден му звънах на GSM-а и се уговорихме за следващия ден. Доктора си го бива Wink
Така,че ако искаш за по-сигурно му звънни първо/да не е в отпуск или да не би да не е на работа/

# 35
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Reza
Прегледа трябва да се направи през първия месец....


Моето дете е на 3 месеца вече и още не сме го водили в Горна Баня. Казаха ни, че е пролетно бебе и няма нужда. Педиатърката ни каза, че не може да ни издаде направление и ако настояваме, не било задължително това, да я заведем. Бяхме взели решение да я водим, но така омаловажиха това, че не отидохме. Толкова ли е страшно? И ако я заведем сега, какво? Или е късно за помощ, ако й има нещо?

# 36
  • Мнения: 6 155
Цитат на: new*
Цитат на: Reza
Прегледа трябва да се направи през първия месец....


Моето дете е на 3 месеца вече и още не сме го водили в Горна Баня. Казаха ни, че е пролетно бебе и няма нужда. Педиатърката ни каза, че не може да ни издаде направление и ако настояваме, не било задължително това, да я заведем. Бяхме взели решение да я водим, но така омаловажиха това, че не отидохме. Толкова ли е страшно? И ако я заведем сега, какво? Или е късно за помощ, ако й има нещо?


Относно GP-то и направленията вижте тази тема:
 Bulb  Sign Exclamation
  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3899

и тук
http://www.mh.government.bg/administrative_serve2.php

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: new*
Цитат на: Reza
Прегледа трябва да се направи през първия месец....


Моето дете е на 3 месеца вече и още не сме го водили в Горна Баня. Казаха ни, че е пролетно бебе и няма нужда. Педиатърката ни каза, че не може да ни издаде направление и ако настояваме, не било задължително това, да я заведем. Бяхме взели решение да я водим, но така омаловажиха това, че не отидохме. Толкова ли е страшно? И ако я заведем сега, какво? Или е късно за помощ, ако й има нещо?


Какво общо има това, че е пролетно бебе Shocked  - те луксациите хич не се интересуват от сезона. Педиатърката ви да си гледа работата ( буквално имам предвид) и да ви даде направление - или пък заведете бебо сами. Аз заведох Мартин на 2 месеца точно - добре е най-късно до 3тия да се отиде, но в крайна сметка по-добре късно, отколкото никога Wink

# 38
  • Мнения: 5 468
Цитат на: mam4e
Цитат на: new*
Цитат на: Reza
Прегледа трябва да се направи през първия месец....


Моето дете е на 3 месеца вече и още не сме го водили в Горна Баня. Казаха ни, че е пролетно бебе и няма нужда. Педиатърката ни каза, че не може да ни издаде направление и ако настояваме, не било задължително това, да я заведем. Бяхме взели решение да я водим, но така омаловажиха това, че не отидохме. Толкова ли е страшно? И ако я заведем сега, какво? Или е късно за помощ, ако й има нещо?


Какво общо има това, че е пролетно бебе Shocked  - те луксациите хич не се интересуват от сезона. Педиатърката ви да си гледа работата ( буквално имам предвид) и да ви даде направление - или пък заведете бебо сами. Аз заведох Мартин на 2 месеца точно - добре е най-късно до 3тия да се отиде, но в крайна сметка по-добре късно, отколкото никога Wink


Ами защото пролетните и летните били уж по предпазени от тия неща... Ааа...откъде да знам, каквото ми казват, това пиша. Не съм завършила медицина. Rolling Eyes

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: new*

Ами защото пролетните и летните били уж по предпазени от тия неща... Ааа...откъде да знам, каквото ми казват, това пиша. Не съм завършила медицина. Rolling Eyes


Нещо ми се струва че сте си говорили за няколко неща и е станало объркване - по принцип се казва, че пролетните и летните бебета са по-малко застрашени от рахит, но с луксациите няма никаква връзка - то не е нужно да си завършила медицина  Wink  За луксации рискови фактори са бебе от женски пол, първо раждане, седалищно предлежание, фамилна обремененост и т.н.

# 40
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: new*
Ами защото пролетните и летните били уж по предпазени от тия неща... Ааа...откъде да знам, каквото ми казват, това пиша. Не съм завършила медицина. Rolling Eyes


Аууу, не сте ли ходили?!? Ако знаех щях да ти кажа да ходиш. Това с пролетните и летните бебета е за рахита, защото децата си набавят вит. Д от слънцето

# 41
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ами, заведи го детето сега...Simple Smile
може да няма никакъв проблем, но за собствено успокоение го заведи.
Виж му и гънките на крачетата, ако са несиметрични това е един от признаците за възможен проблем. Въпреки, че Елина имаше несиметрични гънки, но всичко беше ОК.

Намирането на ортопедични гащо 2-ри номер се оказа много трудно нещо, но успяхме най-накрая....много са смешни:)

# 42
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Reza
Ами, заведи го детето сега...Simple Smile
може да няма никакъв проблем, но за собствено успокоение го заведи.
Виж му и гънките на крачетата, ако са несиметрични това е един от признаците за възможен проблем. Въпреки, че Елина имаше несиметрични гънки, но всичко беше ОК.

Намирането на ортопедични гащо 2-ри номер се оказа много трудно нещо, но успяхме най-накрая....много са смешни:)


На нас д-р Ефремов ни каза, че гънките нямали никакво значение, не били показателни Rolling Eyes

# 43
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: Biby

На нас д-р Ефремов ни каза, че гънките нямали никакво значение, не били показателни Rolling Eyes


Биби, вие с направление ли ходихте или без?. Аз няма да мога да взема направление и ме интересува колко общо ще ми струва прегледа. От сутринта се опитвам да се свържа с криниката обаче ми дава постоянно заето Sad . Чета в ценоразписа че ехографията е 13 лева, обаче ме интересува дали плюс тях се дават и допълнително пари?

# 44
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Mila77
Цитат на: Biby

На нас д-р Ефремов ни каза, че гънките нямали никакво значение, не били показателни Rolling Eyes


Биби, вие с направление ли ходихте или без?. Аз няма да мога да взема направление и ме интересува колко общо ще ми струва прегледа. От сутринта се опитвам да се свържа с криниката обаче ми дава постоянно заето Sad . Чета в ценоразписа че ехографията е 13 лева, обаче ме интересува дали плюс тях се дават и допълнително пари?


Без направление бяхме. Значи 10/13лв за ехограф + 10 за прегледа.
Ами защо не му звъннеш на доктора на GSM-а Confused:  Не ти трябва клиниката, а можеш и него лично да го питаш за цената.

Общи условия

Активация на акаунт