Баба Марта бързала,на НОЕМВРИйче мартеничка вързала! - 6

  • 32 714
  • 734
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19
Здравейте!
Сигурно сте ме забравили вече, но сега и аз съм на линия. Ама какви пораснали сладуранчета Hug
Ние доста си поболедувахме тая зима, аз бях с бронхит..., едва вчера сложихме първата ваксина, лекувахме и стафилококи от болницата и дано да няма повечече.
Георги вече е почти 6 кг., смее се на глас, обича да го гушкат и гъделичкат по коремчето а с татко  си играят на "мечо" тоест и двамата ръмжат и се смеят. Пратете ми моля парола да кача някоя снимка!
Гледам че бебчета са със запек, на нас ни бяха изписали Дуфалак но така и не го използвахме защото на третия ден се оправи.  Много помага масажче на коремчето и упражнения с крачетата. Аз го изчаквам няколко дни, но той по принцип ака веднъж дневно така че за него 3 дни не са много.
Сега обаче от 2 седмици сме с разстройство, на всяко хранене мием дупе и акото е доста воднисто. Пробвахме с Ентерол и лечебна хумана но не става и сега ще пробваме с оризова водичка.
Днес май ще си останем вкъщи, с това навъсено време а бебчо не е нещо в настроение и се носим на ръце, самолетчета и т.н.
Много хубава темичка, чакаме пролетта  и повече слънчице!

# 16
  • Мнения: 93
Здравейте и аз да се впиша в хубавата тема !
Днес е наистина ужасно в Люлин ! и съответно няма да излизаме.За сметка на вчета почти три часа обикаляхме  Grinning
За акането,най-много 2 дни не е акалаи после няма проблем,без да и помагаме по никакъв начин.Дано и за напред нямаме проблеми с това  Praynig
От понеделник ще давам зеленчуково пюре,мисля с тиква да започна около 2 дни и после с др вид.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 262
Благодарско за новата темичка   bouquet Много е красива  Peace Hug

# 18
  • Мнения: 6
Ейййййййййййй тва бабите са опасна работа......са носи диването и му мърка, то си седи де и нарежда:"ей че са му студени крачетата на това дете бе,ейййййй......ама се са ти студени крачетата бе!!!!"а аз седя на компа и нареждам:нищо и няма!!! Mr. GreenГотина е ама тия реплики направо ми бъркат в малкия мозък!!! Grinning

# 19
  • Мнения: 15
Бреййй, успях да се разпиша на 2-ра страничка  Mr. Green
Мия, темичката е страхотна   bouquet
Ние след малко ще оставим дребосъчето при баба и ще ходим на кино  Grinning Понякога си викам на ъкъла- поспи още малко само да свърша това, поспи още малко само да свърша онова..., а сега с нетърпение я чакаме да се събуди  Joy
Кло, на мен ми дойде миналия месец и ми вървя както обикновено, а аз също кърмя и не дохранвам. А цитонамазка ми направиха преди цикъла  newsm78
Кики, малката е страхотен бонбон  Heart Eyes
В понеделник ще пиша повече, че сега ще се контя - нали ще ме извеждат на разходка  Joy
Весел и усмихнат ден на всички  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 588
Здравейте и от нас с Адито  Hug Благодаря ви мами за комплиментите за Адито  Simple Smile
МИЯ: Ето ме  Heart Eyes Темата е украсена страхотно!  Peace Носи усмивки и настроение, като самата Мия  Hug
ЕЛВИРЕСТЕ: Къде си? Пламенка да не плачка много. Sad
ВАСИ: Хайде бе мила, с тази ферма съвсем ни забрави  Mr. Green Дано твоето мъжле повече не боледува. И свекървата вече не ти помага толкоз  Laughing Wink И целувки на малките принцеси!
ЛУЛУ7 Моята е същата  JoyПри нас обаче свекървата се вживяваше с тази водичка! Така говореше сякаш, ще си уморя детето от жажда. Аз предлагам вода, Ади не иска и не се и мъча да я насилвам! Тя сама си показва от какво има нужда.
АЛИСА Не сме те забравили! Даже си мислех, че си се отказала да пишеш в темата покрай бебчо.
В този ред на мисли СТЕЙСИ се изгуби. Милото сега си е при нея и тя ни забрави съвсем! Simple Smile Ами ЗЛИТОВА и ти също, хайде чакаме снимки на Анна  Heart Eyes и други и други мами и Пловдивските мами ей на само Мира ги отсрами онзи ден  Simple Smile. Хайде връщайте се! Hug
КАТЕ: И на мен ми казаха в началото, е е рано за цитонамазка след раждане! Но предполагам, заради инфекцията ( която слава богу я излекувах) направиха изследването.
За ваксината против рака на шийката на матката е до 35г. но се правят изледвания преди това. А при момичета които не водят полов живот директно се поставя.
ЕЛИСТ Две ангелчетааа наконтени са Рая и София.
ДИДКАТА86: След втория Пентаксим и на Ади крачето се поду и зачерви! Беше нервна и плачеше. Дадох и Панадолче и детето заспа! На другият ден беше отново усмихната и бодра! Simple Smile
Момичета радвам се когато чета, че се срещате  Peace Много е приятно! Simple Smile

# 21
  • Мнения: 15
Цитат
Ейййййййййййй тва бабите са опасна работа......са носи диването и му мърка, то си седи де и нарежда:"ей че са му студени крачетата на това дете бе,ейййййй......ама се са ти студени крачетата бе!!!!"а аз седя на компа и нареждам:нищо и няма!!! Готина е ама тия реплики направо ми бъркат в малкия мозък!!!


Lulu77, все едно слушам моята свекърва  Joy Аз отговарям по абсолютно същия начин, ама то аман от дуднене за голи крачета, студени ръчички и хълцане от студ  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 246
Здравейте и от нас Simple Smile Много хубава темичка  bouquet
Ние вече започнахме с пюретата  Mr. Green Моркова определено имаше повече успех от Крушата,но такова мазане падна ...Малкият разбойник как плюе  Crazy

# 23
  • София
  • Мнения: 588
КРЕМИ: Hug Мерси, ще пратя мъжлето да издирва кремчето.
МИМЕТО КРУМОВА: Къде в този дъжд си сега.?... Laughing Вторник от 10ч и 10.30ч. имаме среща с Лазар!  Hug

# 24
  • Мнения: 499
Здравейте мами. Не съм писала от много време. Малката е добре. Вече се храним с пюре от картофи на обяд + млякото. Давах и сок  ама хич не го ще. Все още имам кърма, но си е намаляла. Бихме втората ваксина и нямаше никакви проблеми, щом се смея на педито с глас и дори  не усети кога я боцна. Вече сме 6 кг и 64 см. Вчера куих мартеници и за количката сме взели и в понеделник ще се кичим.
За акането само един път ме притенси като не беше акала 2 дена. Бърках с термометърче не стана и най-накрая сложих много малко сапунче и на първата минута вече резултата беше огромен.
Бяхме на ортопед и имаме луксация на дясното краче и сега е със стремената на Павлик + специалните гащички. Поради тази причина не пиша често, защото сме денонощно на ръце. Много плаче нощно време и с майка ми се редуваме.
Нас започнаха и ъбки да ни мъчат и направо съм се видяла в приключение. Мажем с гел венците и горните са й доста остри и може би ще ни изненада в скоро време зъбче

# 25
  • Мнения: 53
радвам се че темата ви харесва  Hug

Вес
заинтригува ме с този магазин  Wink Чакаме те да разказваш  Hug

Кикее
забравих да ти кажа за снимката на Адито...много сладка бре на свеки убавицата пу пу Mr. Green

Ами загубиха се доста мами..аз скоро видях Нана да наднича ама защо не писа newsm78 Вчера видях Пешек надявах се да драсне ама нъцки и тя не newsm78 Пловдивските мами се загъбиха добре че вярно мира пише,а за варненските Нея.

Тук у наше село пече едно слънце чак заслепява на фона на черни облаци  Crazy

Нашия тати го няма,отиде си на село да прави банята че кат стане топло да можем да си ходим...ееех сред планината.сега през деня не го усещам ама довечера като не се прибере  Sad много ще ми е гадно...ама нали утре ще си дойде.

отивам да колажоправя щеше и той да е на бабомартенска тема ама много пък ще стане ай нещо по кат за мама-8ми март...абе ще го измисля в движение..

качих снимки на Мишко в албумчето,там има нови и на други бебета,влезте да ги видите какви са ни сладурковци Hug

снимки тук-http://noemvri2009.snimka.bg/baby/nashite-bebcheta-0-3m.436851

# 26
  • Мнения: 218
Здравейте и от мен!
  Мия новата темичка е много суперска!Много си се постарала Hug
  
  Моето зверче направо ми разказва играта-коликите продължават да ни мъчат и вече спрях да давам каквито и да било капки-няма абсолютно никакъв ефект.Не знам нормално ли е вече на 4 м.,а да има още толкова много колики newsm78 Отгоре на всичко ще ни растат зъбки-венците и са подути и побелели и доста я боли,защото не спира да плаче.Успокоява се естествено само на ръце и не ме питайте как се справям....Вчера имаше температура 37.3,но предположих,че е от зъбките и не съм я водила при педиатър.Давам по малко панадоче и мажа с пастичка венците,но колко има ефект и аз не знам. Та така с моята госпожица.Даже в момента спи в мен и аз с една ръка пиша вече половин час-голям купон,а  hahaha
  
 За акането-откакто давах Лактулоза Мип нямаме проблеми,но преди като имаше запек,ако до 2 дни не се изака и помагах с термометъра или с подострено сапунче,защото по-добре така отколкото да се мъчи и гърчи детето.

   А за срещичките ви-за кой ли път ще кажа колко многоооооооо ви завиждам Wink
  
 bilyana44 сега видях,че и на вас ви растат зъбки-много е весело,нали Joy А за крачето-много неприятно,но важното е че проблема е открит навреме.

Последна редакция: сб, 27 фев 2010, 14:53 от svetla_nka8305

# 27
  • Мнения: 17
Gulia съгласна съм с теб
Ето нещо полезно за мен относно акането:
http://xedra.wordpress.com/2009/11/27/poop/
Една мама беше писала за успехи с ЕБХ (акане и пишкане извън памперс), съжалявам, че не запомних коя беше, много моля да ми пише на лични, че и аз смятам да пробвам.
За сукането по 5 минути - и ние сме така, даже и за по-малко понякога, но си се нахранва юнака и расте.
Вчера за първи път се обърнахме от гръб на корем самички!

Мия благодаря за темата

Последна редакция: сб, 27 фев 2010, 15:18 от Yana931

# 28
  • Мнения: 152
 И аз да се включа, та да отсрамя Пловдивските мами.

 Благодаря на Мия за страхотната тема!

 За акането- и при Коко се случва няколко пъти да не ака по 4-5 дни,но както пише в статията упражненията доста помагат.Даже аз ядох Активия /понеже е само на кърма/ и това също даде добър резултат.

 КИКИ- Адито има страхота прическа.Напомня ми за голямата ми дъщеря, тя се роди с многооооо голяма коса.

# 29
  • София
  • Мнения: 310
Както можете да предположите не ходихме до магазина  #Cussing out - малко преди да тръгнем и започна бурята. Но нищо ще отида утре или в понеделник и тогава ще разказвам.

Кики - Ади е страшно сладко бебе  Crazy.
Мия - и Мишко е много сладък - вчера му гледах снимките във фейсбук.
За акането ние нямаме проблем - ходи по 2-4 пъти на ден /само на кърма е/.

Янечек беше пускала статия за бебета без памперси - ето я:
http://www.bezpeleni.info/

А за изчезналите мами - Стейси мисля, че каза, че ще заминава с милото й някъде  Peace

Еми това е засега
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт