Баба Марта бързала,на НОЕМВРИйче мартеничка вързала! - 6

  • 32 766
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22
Мия: аз покрай този "голям" зор , забравих да отбележа,че темичката е станала страхотна  Simple Smile

didkata86: Ами не, не плака. След цокането в 12 , заспа като пън и аз точно го хвалех , че спи повече от час и  половина и го чух, че измрънка веднъж.  Качвам се горе в стаята и с отварянето на вратата се ухилих до уши -  миришеше подобаващо из цялата стая и това при леко отворен прозорец Simple Smile

Кантарини:
Алекс плаче със сълзи от първият ден. В началото имах спор с таткото как трябва да заспива - сам или с гушкане. Та го бяхме оставили да реве в кошарата сам 15 мин и като се качих в стаята, милият гледа жално , косичката около ушите мокра , а в тях имаше насъбрани много сълзички  #Crazy От тогава си заспива с гушкане и гледам да не плачи повече от няколко минути, че с тези сълзи ми се къса сърцето.

Лека и спокойна нощ !

# 46
  • София
  • Мнения: 310
Кантарини, аз първата сълзичка я видях още на 3ия ден, в болницата. Като я видях че беше заспала плачейки, защото имаше неисъхнала сълзичка, ревнах и аз, и разревах цялата стая  Mr. Green и Кики, и Стелету, и другото момиче Mr. Green

А сега разрева и мен  Cry. Като се сетя колко беше малка и крехка в болницата, чак ми се късаше сърцето. А сълзички виждам от около месец, но не всеки път - става ми много мъчно като видя тъжните очета. Ох май само си търся поводи да поревавам Embarassed.

Хайде чао засега, че чакам отчаяните съпруги  Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 1 262
Добър вечер  Hug

И ние ревем със сълзи доста отдавна, но рядко ги виждам, защото Вики е доста спокоен (да не му е уроки). От около седмица е открил певческите си способности и не е истина какви арии прави  Laughing

За запека, и преди съм препоръчвала, чая Блевит Л - единственото, което ни помогна със запека на каката като беше на 4 месеца. Доколкото си спомням е напълно билков и доста щадящ за бебчета. Много лекари напълно отричат Дуфалак-а в тази ранна възраст, така че бъдете внимателни  Peace

Приятна вечер  Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 588
ТАНУТА: Ха Добре дошла  Hug
Мимето Крумова: Мдаааа либовника Лазар дано да си върши качествено работата още няколко месеца, че ще го сменяме  Mr. Green Laughing
ЕЛВИРЕСТЕ: ЕХХХХ Норчеее така ми стана мило, и пак се разревах  Mr. Green
kremito: Ех Креми още когато ходехме на тонове в ТК се разминахме, време е  да се запознаем вече. Ето аз днес купих Дуфалак, но след като прочетох поста ти, ще го търся този чай !
Ади пищи на определен интервал от време  Cry Боже какво ли му е на детето?!. Защо не мога да разбера? Днес и помогнах да се изака, дано не съм и навредила!

Лека и спокойна нощ.

# 49
  • Сливен
  • Мнения: 202
Да се включа и аз в новата темичка Laughing!
Мия, както винаги си страхотна Hug, наистина не знам как успяваш да свършиш толкова нещо, при това с неспокойно бебе!
Дидка, Оманамоето си спи в ръцете ми без проблем Twisted Evil
CLRN, много ми хареса блога, замислям се, че и аз мога да напиша нещо подобно на тема носене и приспиване, това дете лежи само когато спи #Cussing out, по още 10-ина минути докато я занимавам с играчки, днес хареса една линия на кака си на която има риби и каква ли не още морска твар, играчки - не! Биберон - повдига й се от него!
Вчера реших да я приспивам легнала почти се изправи седнала, напоследък заспива като я държа права и тя се е сгушила до врата ми Crazy Иначе е много сладка, като се загледа в някоя снимка то е гукане и викане, а баща й като й каже нещо направо ще скочи!
Вчера мина добре гостуването, само дето на отиване сигурно на шофьора му прилоша - докато стигнем беше рев, ама голям! Събличам я, изправям я - нищо! Като слязохме се успокои.
А аз се замислям дали вече като викам такси дали да не помоля шофьора да не пуши - докато ни карат не пушат разбира се, ама има случаи когато колата направо вони! Снощи беще така и може и това да е помогнало за нервността.
За акането - доста пъти съм казвала, че голямата ми дъщеря е така, говорила съм с лекарката, опитвала съм какво ли не и засега ака през един два дни, мъката беше много голяма когато вършеше това на три четири, че и пет дни, ставаше твърдо и голямо и е проляла доста сълзи, да не говорим че вече я беше страх да ходи да ака и допреди няколко месеца задължително сме стояли при нея или аз или баща й, за някой това може да е странно, но и на мен ми се плачеше като я вида да плаче от болка, държала съм й ръчичките, както казва тя - да й дам сила, съвета ми е - не го допускайте и не се отказвайте, все нещо ще подейства. За съжаление докато беше бебе аз не успях да намеря нещо подходящо - сега й помагат на гладно топла вода, понякога с мед, киви, круши, ябълки, сливи, спанак.
Още неща мислех да пиша, обаче пиша това от поне два часа и забравих вече.
Днес вечерята беше от половинката - риба с картофено пюре, докато аз щях да спя, Мариела дойде де ми чете приказка по-лесно да заспя и почти не ми остана време за сън Laughing
Сега Мая заспа и отивам да чета аз приказка, че окъсняхме много, ама нали трябваше да свършат Междузвездни войни, но като че ли не ми харесаха толкова, колкото като ги гледах за първи път...
Лека нощ от мен Heart Eyes
Маичка рядко плаче със сълзички, но ми е много жална като обърне устничките надолу...
Кики, кажете дали сте доволни от Лазар, че и други да се срещнем с него Flutter Joy Joy

# 50
  • София
  • Мнения: 1 262
Тоя Лазар да не стане любимец на целия форум, че ще си изскубем косите (и космите) за него  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 421
didkata86, доколкото знам това с по-високите детски и помощите за близнаци са го направили, за да замажат очите на майките с близнаци, тъй като ние взимаме едно майчинство, а отглеждаме две деца. По принцип несъм от майките, които смятат, че държавата е длъжна да им гледа децата, но ако ми се полагат, няма да ги откажа тези пари.
За запека - и на времето някои бебета са си страдали от него и са им давали мед, а за затягане - чай от шипки.
maria.krumova, и моя шишко от доста време пищи така, докато си играе. Кой знае какво си мискят комшиите. А скъпата ми свеки пък не му дава да пищи, че щял да се повреди - демек да се изсипе  ooooh! То не, че тя като му каже:" Баба недава да се пищи така." и той я слуша. Продължава с пълна сила  Mr. Green
Кантарини, мойте дрисльовци от самото начало си плачат със сълзи.

# 52
  • Мнения: 110
Хай!!
След дълга борба спим ,а мама цоп във форума  Laughing
За сълзите и мойта буба София още от първия ден ги пусна,ама вече няма как оставям я да си пореве,щото тя все туй прави.Иначе няма как даже пампата на Рая да сменя  Mr. Green
За заспиването и ний се гушкаме  в леглото на мама и тати,че и по дълго там прекарваме... Mr. Green,понякога цяла нощ.Тати нали все вечер е на работа,та мама обикаля като хеликоптер от двете страни да гуши ревящата  #Crazy #Crazy
Кики мерси и вий не падате по долу от нас по джиджаност  Laughing Леко ви завиждам за косичките,че ний фиби не можем да слагаме,ама и то ще дойде. Аз днес почнах да си мисля,че ме хванала шопинг болеста покрай децата  Sick .Не мога да не купя нищо.Все намирам нещо дето уж ни е нужно.Вече място нямам къде да трупам дрехи и парцалки.Мъжа трябва да ми обере портфейла и да ми скрие картата,че ще докарам семейния бюджет до фалит  Mr. Green Ама кво да се прави.Добре че са момичета да ги конти мама  Grinning
  Яни то верно,че държавата не е длъжна,ама то тогава за какво е държава.Ти нали си плащаш най редовно данъците,или... И аз все така си викам като тебе,ама колкото и да си пестил и да си планувал преди,като дойдат децата всички планове се сриват.Така,че да помага държавата,че може и да изчезне.Като няма деца после няма да има и данъкоплатци.
ТИННА ами казвай разбира се. Аз и без това съм възмутена от това че шофьорите пушат в такситата. #Cussing out Бях и даже като пушех.Сега слава богу вече не.Ама никой не е длъжен да търпи.То в това тясното пространство после излизаш вмирисан.... Аз подкрепям всички инициативи да не се пуши на затворени места. А за бебета направо и с ръце и крака,понеже те нямат право сами да изберат или по точно не могат.
Мия нямам нищо против да давам уроци по гимнастика и масаж  Embarassed Embarassed ама както знаеш камерата ми е супер дъртюха... Сега си търся нова,че да не съжалявам като порастнат децата,че не съм купила... Па после клуб ще правим  Grinning
Дидката упражнението дето се хилят и двете ще се опитам да го оиша Ляв крак и дясна ръка първо на вътре към корема ги свиваш едновременно и после навън и после сменяш Десен крак и лява ръка. А за акането ни показаха упражнение кръстосваш крачетата долу при прасеца и ги повдигаш към коремчето колкото може и също масаж на корема.
CRLN честито изакване.То целия форум го чакаше.... Дано не се повтаря вече  Hug
За захранването тука сега ми казват,че нови неща имало и вече препоръчват от 4 месец захранване СЗО. От по късното не се били подобрили алергиите,та за това.Педито ми вика да почвам вече,че ний нали сме и предимно на АМ. Ама успях да изтъргувам както каза тя още време  Grinning Да видим.Другата седмица на 8 съм на лекция за захранване и тогава ще решавам.
 М ария Крумова много станаха мънинки твойте писания ми се чини.Май доста поработваш...  Stop

хайде,че мнооого писах
Отивам да поспинкам,че след малко пак ще съм в матрицата!
Лека вечер!

# 53
  • Мнения: 568
Здрасти, мамчета!  Flutter

Аз се поизгубих тия дни и само чета от време на време без да пиша, ама ме е налегнала страхотна следродилна депресия и с всеки изминал ден стават все по-зле нещата  Sad Освен това ме хвана и носталгията по България, че и някаква криза на 30-те години, щото тая година ставам на 30... И от сутрин до вечер мозъкът ми пуши вече от анализи и преосмисляне на живота ми... От където и да погледна нещата всичко си ми е наред, но... съм непрекъснато в паника, със свит стомах и сърце, от сутрин до вечер, и все плача... Бе, много е зле положението  Cry

За акането - да го похваля моя Тео, че вече си ака редовно почти всеки ден, в едно и също време сутрин - в 9.30 часа. Тогава се събужда и го оставям без памперс за около половин час, в който той свършва работата. Най-често докато си лежи по корем, подпрян на лактите... Лошото е, че понякога не го хващам навреме и след няколко серии претъркулвания от корем на гръб и обратно, цялото легло е в акита  #Crazy После пада едно пране, като за световно... Ама не се оплаквам, важното е, че детето ака. На няколко пъти се опитвах да изчакам да си свърши работата в пампата, че така ще ми е по-лесно да почистя, ама не! ние такива работи в пампите не правим  Crazy

Оппа, малкият се събуди...

# 54
  • Мнения: 53

халююююю  Mr. Green благодаря ви момичета,радвам се че ви харесва темата Hug

Елистче ай ще чакам да си набавиш нова камера  Grinning

Дидка  Hug

Синческа
много сте сладки

CRLN сигурна съм че не стоиш със скръстени ръце когато детето не може да се изака.Не ме разбирай погрешно просто казвам че 7-8 дни са прекалено много.И ако ти не се справяш дрънкай на педито,защото запека за детския организъм не е шега раабота.А този чай Блевит Л и аз съм чувала за него. Peace

Кантарини,Яна и аз се интересувам от ЕБХ Wink само чаках да поотминат малко коликите че с тях мисия невъзможна,и смятам скоро да запретвам ръкави и да започвам.Никак не е лесно и трябва да се въоражиме със здрави нерви.Хайде пък може да обменяме опит Wink

Вес благодаря ти Hug Снимката на Ина с пандулята е страхотна,много сладка моделка Hug

Малкогадче и Алиса хич не сме ви забравили,ама хайде включвайте се по редовно. Naughty Mr. Green

Светле
де се губиш бре? нацелувкай Викито много е пораснала Hug Колики дааам и ние до скоро имахме...май ги изпратихме на май...та...шшшшшт тихо да не чуят пък да се върнат. Crazy Меткай ги вашите далече Hug

Деситка  Hug дръж се мамче,никакви депресии яяяя идва пролетта а за нея трябва да се заредиш с усмиФки Grinning как е ръката?

Креми
тоз Лазар шъ знаиш голям женкар... как му се лепят жените..а и не подбира каквито му паднат..ей на и на майки с бебоци не отказва...че даже две наведнъж...еееегасимус

ай стига толкоз и една песничка за хубаво начало на деня-http://vbox7.com/play:5f9f4a56 Синческа спешъли Hug

Последна редакция: нд, 28 фев 2010, 07:44 от mia_aurora

# 55
  • Мнения: 128
Добрутру!
Ейй голямо циврене вчера от пентаксима dohДано реакцията да е отминала вече.....сега стои в леглото си е пее Laughing Mr. Green

desitalee   скоро се бях сетила за теб,че зачезна.Не се притеснявай с навършванто на 30г ,и аз бях така.30 е една прекрасна възраст,само че е е гадно ,че не сме на 20+ а 30+  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ох днес как съм се схванала,не  е работа,лоша работа....бабешка работа Close Wink

# 56
  • Мнения: 6
Добро утрооооооооо Grinning Слънчице се показва гледам  Grinning Grinning Grinning
Миме днес ша ти пратя файла, ама малко по-късно Laughing

Хубав ден с много усмивки Grinning

# 57
  • Мнения: 97
ДОБРЮТРО ДОБРЮТРО - как ми се излежава до милото тази сутрин, но Таласъмка е на друго мнение  Mr. Green

Мияяя - тенкю отново за кифето и песничката - кога ще се видим ?

elist - признавам се за виновна  Blush, обачееее напоследък като станаха още-по-дълги разходките и съвсем не ми стига времето. Като започне сутрин от 6,00ч. да изгрява слънцето по ще имам мерак да ставам и така да печеля време.
Освен това започнах наааай-сетне да правя на Дария албумчето със снимки. Купих голяма папка и цветни картони и сега ще лепя и пиша и рисувам по тях. Онази вечер се преборих да й направя отпечатъци на крачетата и едната ръчичка. С ръката се оказа трудно, защото както можете да се сетите беше свита в юмруче......е успях да я омажа с боичките и чакам да си отвори дланта, а аз да реагирам бързо.......почти се получи  Mr. Green Трябва да подбера и малко снимчици за вадене и така.
Вчера си влязох в старите постове, защото бях забравила кога е била например първата усмивка на бебка.......ех какви вълнения бяха след раждането и чакането на всяко ново бебе във форума.

заспиването - вечер съм я дресирала, като я нахраня в 20,30-21,00ч. директно я пъхам в чувалчето и марш в леглото. Загасям лампата, давам залъгалка и пускам едно пеещо КучеМече - като го пусна три пъти и е готова. Не стоя до нея докато заспи, за да не ме вижда и да с еразсейва. Досега никога не е протестирала и си заспива - дано остане този ритуал и да не трябва да се сражаваме за лягането.

yani4ka_83 - аз от комшиите не се притеснявам - сега е мой ред да ги тормозя с детски писъци. Техните деца достатъчно ги слушам вече две години  Mr. Green Ама като крещи Дария и много калпазански гледа - ей така все едно напук ми прави.

kremito - хайде ходи до Куба и се връщай, че да те водим и теб при либовника  Laughing

vess_82 - да ти кажа никак не си те представям ревяща  newsm78 ама щом казваш.......ще чакам да посетиш магазина, че ме заинтригува.

Днес сме на рожден ден на голямата дъщеря на мъжа ми - става на 18год.  Приятелите му все го бъзикат да не стане едновременно и татко и дядо  hahaha това му е най-големия кошмар.
Сега изчезвам да правя закуски

ПРЕКРАСЕН НЕДЕЛЕН ДЕН ВИ ЖЕЛАЯ  Hug Hug Hug

п.п.ОООО ЛЮЛЮ - дано не забравя да ти го пратя - прати ми и ти твоя - да обменим файлове  Laughing

# 58
  • Мнения: 14 654
Добро утро  Simple Smile
Аз се зарибих по един корейски сериал. Уж започнах да гледам на шега - само за да чета субтитрите на баткото, че не може толкова бързо, а ми стана много интересно. Вечер колкото и уморена да съм - гледам по един епизод, а таткото ми се смее. Но защото не е погледал, сигурна съм, че и той ще се пристрасти ако изгледа с мен един епизод. Много героичен филм  Crazy
Гадинко ме събуди сутринта преди да съм готова за ставане  Twisted Evil Неделя е, трябва да се става по-рано от друг път. И на 3 пъти се преобличам зарди него - тъкмо сложа чиста тениска и той ми повърне на рамото.
Със сълзи може да реве, ама много рядко пуска и сълзи. Иначе реве често  Mr. Green , но предимно с глас. Като се умори да реве-почва да пищи.
Днес щее ходим на госто на дядо ми, дано се представи добре, че ми е адски неприятно като идем някъде и то е киселоч. А и майка ми ще бъде, таочаквам да ме подразни, дано баща ми да я подковал преди гостито.
Хубав ден на вас  Grinning

# 59
  • Мнения: 17
Мия аз от време на време след хранене го държа над едно легенче и до 1-2 мин се изпикава. колко уцелваме легена е отделен въпрос Simple Smile
Доколкото съм разбрала идеята на ЕБХ е, че на детето му е неприятно да се цапа и да си върши работата в гащите, та трябва да му се покаже, че има и друг вариант. Като усети другия вариант, ще започне да сигнализира ясно кога има нужда да върши нещо и ще изчака 5 мин преди гащите. Нямам за идея да махам памперсите още, но би било хубаво да е без тях лятото в жегите. Четох, че много деца свикват и им е по-добре така, и като се замисля даже котките например не искат да са мръсни и бързо се научават къде се върши тази работа. Четох, че има аварии покрай никненето на зъбите.
Покрай захранването като знам как ще мирише акото... дано моят човек да стане културен до тогава Simple Smile
Elist и от другаде го чух това, на моя приятелка педиатъра показал уж официален документ на СЗО - захранване на здраво бебе от 4 месеца.
Мед сестрата на м оята педи се опита да ме убеди, че и от 6-ти мес да започна, пак трябва да е със сокчета, ама нещо хич не съм съгласна и ще си карам както преценя. Между другото искам да я сменям, някой знае ли каква е процедурата, ако е преди 1 юни (личен лекар е).

Общи условия

Активация на акаунт