анемия таласемия и бременност?

  • 71 340
  • 207
  •   1
Отговори
# 195
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
да, хубаво е да се спортува умерено, явно и това вдига хемоглобина. Аз съм в другата крайност - докато не припадна от умора, не спирам, много ме амбицира спорта, обаче здравето съвсем леко ми пречи понякога (в частта с припадането, излизане от ритъм и т.н неща, които ми се случват). Абе, знам,че няма да ставаме велики атлети, но ми се иска  Laughing
да, герисан е това кръвен здравец, фолиева и б12...пия точно тях нередовно

# 196
  • Мнения: 1
Здравейте мами,
Надявам се, че темата се следи Simple Smile
И аз съм с таласемия или а пластична анемия...Хемотолозите не могат да определят Sad
Терминът ми е след 14 дена, а хемоглобина ми под 60. Днес ми е втори ден на Б 12. Притеснявам се за раждането. Има ли други мами с такива показатели?

# 197
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Здравейте мами,
Надявам се, че темата се следи Simple Smile
И аз съм с таласемия или а пластична анемия...Хемотолозите не могат да определят Sad
Терминът ми е след 14 дена, а хемоглобина ми под 60. Днес ми е втори ден на Б 12. Притеснявам се за раждането. Има ли други мами с такива показатели?

Ами те са се сетили!  Как може с Hg под 60, чак сега да ти правят В12 или каквото и да е друго... Аз започнах да взимам и сушено червено цвекло в комбинация с други сушени зеленчуци. На Controlled Labs, Oxymega Greens се казва. На същата фирма пия и витамините Orange Triad, съдържат В12 и други витамини, фолиева и т.н. Ако днес ММ вземе заплата и рибеното масло ще си взема  Laughing

Сериозно. Последният ми Hg е 105. Спряхме инжекциите В12, от както пия тези добавки, които не са ми изписани от хематолог, препоръча ми ги треньор.  Peace

Освен Oxymega, което след консултация с АГ, можеш да приемаш, започвай сериозно да хапваш черен дроб, телешко месо, червено цвекло. Последното под формата на смути с ябълка и морков; на салата и т.н. Вярно е, че синтезираните медикаменти са по-силни, като напр. ампула В12, но при такива кратки срокове аз бих си помогнала със всичко възможно, за да вдигна Hg.

Предполагам ще раждаш нормално?

# 198
  • Мнения: 1 305
TDI , моля те , сподели как сушиш цвеклото ?   bouquet

# 199
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
TDI , моля те , сподели как сушиш цвеклото ?   bouquet

Не го суша аз. Controlled Labs го сушат и го продават заедно с други зеленчуци в Oxymega greens Wink

# 200
  • Мнения: 1 305
Благодаря за инфото , TDI !

" Разпространено явление при таласемиците е деформацията на кости. Получава се разширяване на костите, включително и лицевите, в резултат на нарастване на тъканта на костния мозък. Това обаче води до изтъняване и крехкост на костното вещество, което залага висок риск от фрактури " .

Прочети още на: http://www.puls.bg/health/hot-news/news_10199_2.html

Някоя от вас забелязала ли е подобни изменения ? Много ме притесни това твърдение с изменяне на лицевите кости....дали се изявява само при майорната форма ? 



Elena Hristova_500597
, надявам се  при теб всичко да е минало гладко ...

Последна редакция: пн, 16 фев 2015, 12:46 от Serendipity*

# 201
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998


Elena Hristova_500597
, надявам се  при теб всичко да е минало гладко ...


 И аз я мисля  Praynig  

За  костите  за първи път чувам  Rolling Eyes

Да отбележа, след прочетеното с пулс, че таласамията вече е лечима с трансплантация на стволови клектки  Peace При раждането могат да се извлекат и когато здравословното състояние позволява да се направи трансплантацията  Peace
Изобщо стволовите клетки са много добра инвестиция, никога няма да разбера хората с ТВ за по 2000лв., обаче 4000 за здраве им се виждат много  Rolling Eyes

# 202
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
За костите и аз чувам за първи път, но аз съм бета минима и може би затова не знам такива подробности.

# 203
  • Мнения: 21
Здравейте! Някой от вас ходил ли е на хематолог в Плевен ? Кой бихте препоръчали ?

# 204
  • Мнения: X
Няма тема за анемиите. Планирам инвитро, а в момента хемоглобина и желязото са ми паднали.
Бихте ли казали няколко думи за хемолитичната анемия. Разликата между таласемия и хемолитична анемия?

Последна редакция: сб, 09 май 2015, 08:00 от Анонимен

# 205
  • София
  • Мнения: 10 698
Ами моя мъж е с таласемия и хемоглобина и желязото са му свръх, много над горна граница..

# 206
  • Мнения: X
А ти имаш ли анемия, магнет?

# 207
  • София
  • Мнения: 10 698
Не,нямам Simple Smile проверих се преди да започнем да създаваме поколения.

Общи условия

Активация на акаунт