Добър психолог За дете на 11год. в София

  • 2 226
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Здравейте, търся спешно добър детски психолог в София за сина на приятелката ми .
Просто положението вече е нетърпимо. Беше дете, което редовно си пишеше домашните с помощта на майка му - сега иска да ги пише сам / лошо няма/, но след това не дава никой да му ги провери, или ако даде и му се открият грешки, не иска да ги оправя. Отговаря на майка си , баща си, баба си , държи се грубо с приятели. Инати се за всичко. Решава, че ако нещо не му се направи - спи на фотьойла. Онзи ден в изблик на криза / да го нарека така/ е съборил всички книги от библиотеката на земята и след това не е искал да ги подреди.
Просто търся помощ !!!

# 1
  • Мнения: 3 112
Не виждам причина за водене на детето на психолог. Браво че най-после е проявило самостоятелност и иска да си пише сам домашните. Не виждам и защо задължително родителите трябва да проверяват домашните, има си учители за целта. И бутането на книгите от рафта нарочно показва, че родителите са прекалили май с контрола. Човекът иска да си е по-самостоятелен и да се бунтува така е нормално при това положение.
Ето че се проявих като безплатен психолог, няма нужда хората да си дават парите Simple Smile

# 2
  • Мнения: 303
Дано си права! Донякъде мислех като теб, но не посмях да си изкажа мнението. Но, защо да не даде на майка си да му провери домашните? Ако учителката му е като нашата госпожа... /писала съм в други теми за нея/, защо се държи грубо, може ли да влиза в пубертета....

# 3
  • софия
  • Мнения: 1 201
Цитат
защо се държи грубо, може ли да влиза в пубертета....

Не само, че може, ами направо си влиза в пубертета
Моят съвет е родителите да отидат на психолог без детето и да обяснят какво ги притеснява-психологът ще им даде съвет какво да направят, защото според мен проблема е в тях- това са родители, които контролират твърде много детето си и тази негова реакция си е съвсем разбираема, а и ще става по-зле ако продължават така, защото децата имат нужда в тази възраст да чувстват, че им имат доверие и вече ги приемат за порастнали-а той щом домашните не го оставят сам да си пише, какво остава за други неща
Така че това е моят съвет-има разбира се и различни книги за родители-как да се справят с тази деликатна възраст на децата си, но според мен ако го чуят от професионалист, ще има по-голям ефект

# 4
  • Мнения: 8
Мои познати намериха една жена, която бяха гледали в предаване за агресивните деца.
Бяха много впечатлени и благодарни, защото определно помогна на момчебцето им.
Някакъв специален експерт е, но повече информация нямам.
Взела съм координатите и-
телефон  02/9525737 ,Медицински център " Детско здраве", за психолог Пенка Койчева

Май всички сме за психолог вече newsm78

# 5
  • Мнения: 303
Благодаря, ще им дам координатите.

# 6
  • Мнения: 262
да Койчева е много добър специалист,
а също препоръчвам доц. Поли Петкова - тя е гений Simple Smile
координати на лични.
Или професор В. Матанова - часове на v_matanova@yahoo.com

Последна редакция: вт, 23 мар 2010, 17:04 от viliqna82

Общи условия

Активация на акаунт