Нов вирус само с хрипове и кашлица

  • 73 525
  • 110
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ох за сега давам Суметролим,а Клацида е на стартова позиция,ако и днес има температура.А как ме паникьоса ако знаеш Cry

# 61
  • София
  • Мнения: 7 097
Ох за сега давам Суметролим,а Клацида е на стартова позиция,ако и днес има температура.А как ме паникьоса ако знаеш Cry

Добър знак е, че няма температура вече, тъй че няма какво да се паникьосваш  Peace
Следи състоянието на детето и като е добре, не се поддавай на настроенията в тази тема... Wink

# 62
  • Мнения: 3
Момичета, препоръчвам ви Медоприм- с мед и няколко билки. Действа много бързо

# 63
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не смея да се зарадвам,дребния е добре.Хапва като за световно и вършее из къщи.Температура повече не е вдигнал,кашлицата от раз стана по-рядка и ясно къртеща Simple Smile
Бързо оздравяване и на вас.

# 64
  • софия
  • Мнения: 257
Вчера малкия пак вдигна температура след два дни без такава.Пак на лекар - чуха се хрипове в белия дроб и сега сме на антибиотик ,нов сироп за кашлица абе ooooh!няма край този вирус.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ох cony дано бързо се оправите Praynig

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 703
Здравейте , и ние сме за тази тема, от миналия петък започна със задна хрема и кашлица, давах витамин ц и сироп за кашлица Еуреспал, стеримар в носа. В понеделник вече на доктор, чу го няма нищо за притеснение чисто гърло ,чисти гърди , да продължаваме така с лечението, да ама не стана вдигна Т следобед , на следващия ден вдига спада и от вчера на АБ -Бинозит за първи път ще го пие горчив на вкус, дано да му помогне, кашлицата е къртеща доки каза че е кърти от гърлото .
Оздравявайте всички.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
При нас почна със секрет от носа, суха кашлица и директно спазъм в дроба. Това се случи на първият ден. Изписаха на Вентолин на 12 часа + капки, сироп за кашлица и таблети за гърло. Всичко освен Вентолина е хомеопатия. Явно се пресече и за 5 дни се оправи кашлицата и не вдигна Т. Но сополите така и не спряха. После за тях Гаразон. Сега на 8 ден се спират.
Направи ми впечатление как за 1 ден започнаха хриповете. А самата кашлица и състоянието на детето въобще не говореха, че се започва нещо.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Незнам този вирус ли караме или не, но синът ми кашля доста. Гърдите чисти /и в понеделник и в петък/, хремата е задна. В началото кашлицата беше много суха изписаха ни сироп Синекод и хапчета за смукане Исла мус + витамин Ц. Да, ама кашлицата започна да се променя и сега стана май придружена с храчки. Незнам това от сиропа ли е. В петък на повторния преглед ни изписаха и Калциев глюконат-лактат. И сега незнам кашлицата като се промени трябва ли да сменям сиропа с такъв за влажна кашлица newsm78 Притеснявам се да не се усложни нещо, аз даже съм навита да си ни изписват АБ, ама доктора казва, че не се налага.....

# 69
  • Мнения: 591
Ние вече се оправяме, но такова чудо никога не е било. Малкия вчера беше за болница ...със бронхит. Казаха да го наблюдаваме и  ако продължи да е все така ...болница. Слава богу днес е добре.
Каката и тя не се размина с втория антибиотик...Вчера беше много странно отпаднала...и покашляща и и пуснах кръвна картина на своя глава - утайката и излезе 59 и лекарите казаха веднага да започва Аугментин+бромхексин. Тя също днес е значително по-добре. Аз обаче не познах за себе си, че ще се оправя сама -и аз си получих дозата антибитик -  hahaha. При мен нещата се усложниха и с гнойна ангина, освен силната "къртеща" кашлица .
След като оздравеят смятам да потърся помощта на хомеопат ...Аман от антибиотици за тази година.  #Cussing out
Ники, все си мисля, че щом няма температура не би трябвало да има проблем..Не знам  newsm78 Дано се разминете.  Praynig

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Незнам този вирус ли караме или не, но синът ми кашля доста. Гърдите чисти /и в понеделник и в петък/, хремата е задна. В началото кашлицата беше много суха изписаха ни сироп Синекод и хапчета за смукане Исла мус + витамин Ц. Да, ама кашлицата започна да се променя и сега стана май придружена с храчки. Незнам това от сиропа ли е. В петък на повторния преглед ни изписаха и Калциев глюконат-лактат. И сега незнам кашлицата като се промени трябва ли да сменям сиропа с такъв за влажна кашлица newsm78 Притеснявам се да не се усложни нещо, аз даже съм навита да си ни изписват АБ, ама доктора казва, че не се налага.....
Определено трябва да спрете Синекода. Вече има нужда от сироп за отхрачване. Знам, че ако се дава при продуктивна кашлица, детето може да започне да задържа секрет и да стане лошо.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 100
Здравейте
и ние сме с кашлица и хрема вече втора седмица. Отначало лека хрема и единични прокашляния, но вече кашлицата се засили. Не сме ходили на лекар. Лекуваме се с хомеопатия, но като чета тук ми настръхва косата. Детето е добре , жизнено храни се само дето кашля, през нощта не. Като стане явно се стичат някакви секрети и започва.

# 72
  • Мнения: 1 723
Дъщеря ми е на Респивакс, така че вирусът го изкарахме с невисока температура до 38 гр.,суха кашлица, но аз дадох панадол първите два-три дни, сироп амброксол и като свърши продължихме с проспан, мазах с пулмекс бебе.

Последна редакция: ср, 07 апр 2010, 13:23 от MIK

# 73
  • Мнения: 1 181
незнам дали е същото, но аз съм с подобни симптоми от петък. В петък сутринта се събудих схваната, със ужасен задух, болка в гърдите и температура. До събота вече бях много зле - ужасна кашлица (имах чувството че ще си изкашлям белия дроб), главоболие, отвратителна задна хрема, която ми се стича в гърлото и температура 37,8. Отидох на дежурен кабинет, казаха ми че дишането не е добро и ми изписаха Оспексин, АСС и Солволан. Започнах ги веднага обаче никакъв ефект. До вторник все така, температурата не спада и кашлицата се усилва. Гърлото ме стяга, не ме боли, а все едно някой ме е стиснал за гушата и не мога да преглътна. Задух, бодежи и парене в гърдите. Вчера температурата ми беше 38,4. Доктора ми пусна кръвни изследвания и ме прати на снимка. Има промени на снимката, но поне не е пневмония. Изследванията са малко разбутани. Каза - Вирус е! Сега съм на Макропен, Солволан, Новфилин, Ксизал, Аналгин и при необходимост Фервекс или парацетамол. Притеснявам се много за детето, уж гледам да го пазя, но и той започна една суха кашлица, та незнам...

# 74
  • Мнения: 354
ЗДравейте,
и ние сме за тук - в събота имаше лека кашлица, почти не се усещаше даже - чисти гърди.. Днес минахме на АБ, от 2 дни е с 39 градуса и с бронхит. Кога ще се махне тоя гаден вирус, не издържаммммммм. Сума ти боклуци изпи детето.

То лечението е ясно, ама кажете как засилвате имунната система, че да не се разболява толкова, това ни е третия бронхит за тази зима  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт