мозайка на шийката на матката;

  • 5 552
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 163
Зравейте момичета! Ох незнам от къде да започна!
Миналата година август месец ми откриха хламидии! С мъжа ми проведохме три месечно лечение и декември месец като си пуснах изследване излезе уж чисто, но понеже ми бяха загубили резултати в лабораторията и после ми дадоха други ми се стори че нещо ме меткат и резултата може да не е действителен! Затова и си записах час миналия петък при генеколога на сестра ми! Лекарката ме прегледа и ми постави следната диагноза:
Основна диагноза:ерозио и екстропион на шийката на матката
Анамнеза: хроничен генитален флуор с дисконфорто-редовен менструален цикъл
Обективно състояние: Влагалище с лактериален флуор.ПВКУ-колпоскопи-ерозио;ендоцервицит -по предна и задна устна мозайка с пунктирна зона към 17,00 часа-йод-негатив;палпаторно-матка аднекси-б.о узд-матка с нормални параметри аднекси-двустранно-без формации.
Надявам се че правилно съм преписала всичко.
Лекарката ми пусна:
1.тест за хламидии-по мое желание
2.Цитонамазка
3.влагалищен секрет
всяко от изследванията се прави в различна лаборатоярия!
Това което ме притеснява са тези "Мозайки", нищо незнам за тях, преди 1-2 години друг генеколог ми беше казал мозайки на фона на други думи от разговора им със сестрата, но не ми назначи лечение, нито ми обясни какво предстваляват, опасни ли са и аз реших че са нещо нормално! Моля Ви някой ако може да ми рацчете диагнозата и да ми каже за какво става на въпрос! Аз съм на 24 г., скоро ми предстои сватба, с мъжа ми иска ме бебе! Може ли да се забременее и опасно ли е въобще за бременноста това! Направо съм се побъркала! Лекарката ми каза че трябва да си направя биопсия за да се видят тези мозайки, а мен тръпки ме побиват!
какво представлява тази биопси? каква цена ще струва?

Последна редакция: пн, 01 мар 2010, 14:31 от kisssa

# 1
  • Мнения: 118
Мозайка- не съм чувала такова понятие.Това, което разбрах на база личен опит е, че имаш "раничка? на шийката на матката. Ще ти правят биобсия за да проверят за наличие на папилома вирус, защото от колоскопа се виждат изменени клетки. Биопсията представлява взимане на материал от поразения участък. С нещо като гигантски щипки се взема малко парченце. Става за секунди и е като щипване. После може да имаш леко зацапване и никакъв секс известно време. За цена-не помня правих 2006 г. Самата "раничка" не пречи на забременяването, но трябва да се лекува, ако вирусна. Моята беше такава, гориха ми я в Онкологията, пазене 5-6 месеца и забременях веднага.
И моля те махни този рак от заглавието, че много стряска.

И когато правих биопсията прескочихме цитонамазката. Лекарят каза, че в случая била излишна и само даване на пари, защото биопсията давала необходимата информация-това само за сведение.

# 2
  • Мнения: 163
и аз търсих в нета за мозайка но не открих много инфо! Притесняваме това че предишните лекарки само споменали въпроснита мозайки без да ми назначат лечение и аз си помислих че това е нещо нормално, затова сега е стряскащо, особено когато лекарката ми каза "хубаво е да си направиш биопсия, за да се види какво е"! Днес ми излиза единия резултат, в четвъртък другия, а третия чак на 11.03.2010 ! Искам по-бързо да разбера какво е, защо неведението ме побърква!

# 3
  • Мнения: 737

можеш да прочетеш за повече инфо тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=468440.0

и да питаш момичетата разбира се Peace

# 4
  • Мнения: 163
Много Ви благодаря! Изследването за хламидии е отрицателно от влагалищния секрет са ми написали следното:
пек, лактобацили масово, левкоцити оскъдно,коки; препарат-отрицателно; резултат:липсва бактериален растеж candida sp. (-) отр.
От всичко това означава ли че ми няма нищо или.....

# 5
  • София
  • Мнения: 3 880
браво за отрицателния за хламидии, доколкото разбирам имаш някакви коки, но ще ти изпишат глобули и ще се оправиш.
не оставяй обаче раничката без контрол, нека вземат биопсия, пожелавам ти всичко да е наред, не се притеснявай!
ерозия и ектропион означава, че имаш малък участък, който е с видоизменени клетки, може и нищо тревожно да не е (най-много да налага лазерно обгаряне), биопсията ще уточни. не боли изобщо Peace

Общи условия

Активация на акаунт