За майчинство ще се плаща 160 лв.

  • 4 310
  • 105
  •   1
Отговори
# 45
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Поредната тема провокираща само безсмислени спорове. Thinking  Що да си тровим деня бе, хора?! И да се хванем за гушите, парите повече няма да станат Peace

# 46
  • Мнения: 524
.....Тъй като съм от тези майки, които ги осигуряват на пълната заплата предпочитам да си ми дават 80% от заплатата, а не някакви си 160 лв Naughty


и аз съм така и аз предпочитам 80%. Съжелявам, но щом допускате да ви плащат "на ръка" , знам , че е масова практика  След като плащам като поп всеки месец бих предпочела 80% от заплатата иначе в действителност спонсорирам само циганите.....,"които раждат само заради майчински"

# 47
  • Мнения: 2 596
Чакайте, чакайте малко, моля обяснете за такива като мен, дето пак не са доразбрали, значи последно, от 1 януари 2006 ще вземаме по 160 лв. майчинство, така ли? А това вече е решено, или просто внесено за разглеждане?
Благодаря ви за търпението да ми отговорите.

# 48
  • София
  • Мнения: 8 931
Правителството е внесло проектобюджет в който фигурира това увеличение. Трябва сега и да се приеме от народното събрание.

# 49
  • Мнения: 5 370
И след това почваме с аплаузите,след като го приемат,Биси.  Hands Clap  Hands Clap
Ама млъквам вече,чееее....като никога се разгорещих.Уж гледам да спазвам добрия тон,но....това ми е една от най-болните теми smile3505
Права беше Гизи,като писа по-горе-да са живи мъжете, милите майки,дето си гледат сами дечковците. Sad Confused

# 50
  • Мнения: 2 596
Благодаря Анна и Сърдечко. Аз не исках да ви ядосам още повече с въпроса си, просто не бях я чула тази информация изобщо, но да ви кажа и с +30 лв. е по-добре от нищо.

# 51
  • Мнения: 2 755
....Социалните придобивки ние си ги изработваме. Хайде сега честно, смятате ли че работим като в цивилизованите държави или продължаваме на принципа "аз ги лъжа, че работя, те ме лъжат, че ми плащат". Майки, така или иначе няма да оправим соц. политиката на България, поне да си гледаме дечицата както трябва...
Това щеше да звучи актуално, ако бяхме в периода преди 1989 г. Сега звучи просто нелепо. Anna_30 , не знам къде работиш, но те уверявам, че вече почти навсякъде се работи здраво, а в доста от частните фирми ( пък и не само там ) и над законово установените 40 часа седмично! Друг е въпросът за ефективността на труда, но тук се намесват други фактори, които са обект на икономиката и мениджмънта. Стига, че стана доста Off.

# 52
  • Мнения: 1 427
Такаааа.Значи аз съм от тези,които"позволяват да им плащат наръка".И какво трябва да направя?Да кажа на шефа си ,че не ме устройва и да си взема шапката.Да ,обаче в Ямбол,за съжаление,няма работа под път и над път.Работя за 250 лв,осигурена съм на минимална заплата.Мъжът ми също.Така ,че и 30 лв.отгоре са добре дошли.

Последна редакция: ср, 12 окт 2005, 21:01 от marianna

# 53
  • Мнения: 1 259
160,ами така да е! Пак е по-добре от 130 Wink

# 54
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Преди време работех в държавна фирма. Всеки месец ми удържаха по около 300 лв. данък, осигуровки и т.н. Като ме съкратиха се оказа че има таван на обезщетението и ще взема 160 лв, нищо че по сметки трябваше да взимам 240 лв. При положение че има и таван на пенсията а пък да не говорим че на колкото и да се осигурявам пак имам право на две пломби годишно и си плащам като поп на лекарите защото няма направления. В момента съм в частна фирма където ме осигуряват на минимална заплата. Мъжа ми също от известно време го осигуряват на минимална заплата. Мислим да си направим застраховки с натрупване и един вид сами да си мислим за старините. Не искам да плащам на държавата грешни пари при положение че не мисли за мен когато съм без работа, по майчинство или болна. В много държави изобщо няма майчинство така че съм се примирила с това което ми предлагат. Ще живея докато мога със 130 или 160 (все тая) и после си намирам бавачка и тръгвам на работа. Това е положението. Няма да мисля за държавата защото тя добре е помислила за себе си!

# 55
  • София
  • Мнения: 1 511
А тези дебили (меко казано),
господата от парламента,
ще дадат ли на майките с близнаци 2х160 лв. ??????????????????

 #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Нямам думи.....

# 56
  • София
  • Мнения: 8 931
Ще ви кажа при мен как е. Работя в частна фирма и както казвате вие работим здраво. Само, че шефа ни го оценява и когато някой е болен или в майчинство, понеже той държи на персонала винаги ни дава допълнително пари. Мисля с, че ако наистина работиш както трябва шефа ти ще го оцени и тогава няма да разчиташ на държавата. Е зависи вече от началника, но аз в това отношение съм доволна.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
Следващият въпрос, който си поставям, е откъде-накъде аз ще получавам точно същата сума за майчинство, колкото и една майка, която по принцип взима заплата 10 пъти по-малка от моята.
а може би твоето дете яде десет пъти повече от моето  Thinking
В края на краищата всеки месец от заплатата ми удържат повече от 200 лева само за данъци, без да броим осигуровките. ..................
и пак вземаш пъти повече от тях, от какво се оплакваш. Ти даваш ли си сметка, че ако вземаш 200 лв. колко много ти се струват 30 и незнам си колко лева данък  Close, а?!

а по принцип не съм против да се взема процент от заплатата като майчинство (то ясно че 160лв ще е минимума). Само ме дразни като подскачат някой майки като че техните пари на мен са ми ги дали, ама ха .....

# 58
  • Мнения: 6 315
и аз съм така и аз предпочитам 80%. Съжелявам, но щом допускате да ви плащат "на ръка" , знам , че е масова практика  След като плащам като поп всеки месец бих предпочела 80% от заплатата иначе в действителност спонсорирам само циганите.....,"които раждат само заради майчински"

Защо говориш глупости? Масата хора, на които им се плаща на ръка са в това положение заради работодателя си. Да напуснат работа и съвсем да затънат, така ли?

Много сте ми интересни. Ако решат да оставят майчинството по 130 - ще стреляте и ще недеволствате. Ако го увеличат - пак. Вие тези деца заради майчинските и заради държавата ли ги раждате? На мен тези пари не ми стагаха и не ми стигат и затова като ми изтекоха болничните си се върнах на работа и толкоз!

# 59
  • Мнения: 3 331
Това наистина е последният ми коментар по тази тема, защото част от коментарите вече наистина заприличаха на махленско заяждане.
Имам само един последен въпрос: защо толкова майки буквално скочиха срещу идеята да се получава като майчинство процент от заплатата, след като дори и да са осигурявани на минимална работна заплата, това няма да ги засегне/тъй като очевидно най-ниският праг на получаваното майчинство ще е именно минималната работна заплата/... И знаете ли на какво ме навеждат тези коментари и цялото това заяждане с нас, които мислим, че първоначалната идея/за процент от заплатата/ беше по-добра?
Че някои си мислят: "Ами да, аз съм зле, с тия 160 лева за какво по-напред, но защо на тебе ще ти е добре? Откъде накъде аз ще взимам 160 лева, а ти ще вземаш 500 лева? Аз така и така ще вземам 160 лева, но колко по-добре ще се почувствам, ако и ти взимаш толкова малко..."
Просто е жалко...

Общи условия

Активация на акаунт