какво правите стария хляб

  • 3 377
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 181
кажете някакви рецепти със стар хляб,че постоянно ни остава и ми писна да хвърлям.
Благодаря

# 1
  • Мнения: 9 902
ами "пица" със сух хляб вместо тесто. А мама ми правеше една закуска - изреже корите от филиите, нареди хляба плътно в тава, разбие яйца и сирене и залее отгоре. После пече.

А също може на сухар да го правиш, ама малко ми се губи как точно се препича и мели.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 788
На нас не ни остава стар хляб, но ако ми оставаше, сигурно щях да направя пържени филийки с яйце.

# 3
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Пържени филии, топли сандвичи, или например топиш филийките в яйца и мляко, редиш в тавичка, сиренце отгоре и печеш. Става вкусна закуска. Или пък както Тити е написала, пица с хляб вместо тесто, също става много хубаво.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 746
Мама режеше на кубчета (демек кротони), и после запичаше с малко мазнинка и сол. Хрупкаше си ги пред телевизора Simple Smile Вкусно си беше Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 216
Правя попара на мъжа ми понякога в събота сутрин Grinning и също така слагам в каймата за кюфтета и пак ми остава още.

Кротони не мога да правя, защото като изсъхне този хляб става като сухар и не се реже.

Ще следя темичката за нови идеи, че е грехота да се хвърля хляб.

# 6
Просто режем на кубчета и печем без нищо допълнително в тава докато се зачервят. Изстиват и прибираме в пликове за попара, крем супи и прочие.
Друг вариант: режеш филийки, намазваш ги с малко смес от олио, пасирано сирене и подправки (кимион смлян, чер пипер, къри), изрязваш кръгче в средата, подреждаш в намазнена тавичка филийка, сърце от кренвирш (срязва се по дължина като се оставя неразрязан единия край с дължина около 5 см. после крайчетата се обръщат наопаки и се защипват с клечка за зъби). После се чука по едно яйце в сърцата и в средата на филийката (може да се икономисва, като се разбият 3 яйца например добре и се залее със тях). Може да се аранжира по избор с маслини, чушка, домат, пресни подправки.... И се пече докато се опече кренвирша. Това е бърза вечеря за уморени мами и татковци... smile3507

# 7
  • Мнения: 4 371
Гатото на гато, от кои кренвирши правите сърца?
На мен от Сачи и Леки не ми стават. Едно време майка ми като правеше ставаха-а сега се чупят Confused

# 8
  • София
  • Мнения: 3 421
 На мен винаги ми остава хляб, защото реално ядем в къщи само вечер/ през седмицата/ и естествено не изяждаме цял хляб.
 В събота и неделя правя от него пържени филийки, попара, за кюфтета, за крутони за крем супа.
 Мама прави така:
 Нарязва хляба на кубчета слага в тавичка, полива с малко масло/олио/ и запича до почвеняване. Слага малко натрошено сирене, после залива със смес от прясно мляко, захар и яйца/пропорциите са "на око"/. Става като юфка на фурна.
 Не изхвърлям хляб - от малка ми се повтаряше, че е "грехота".
 Ако не го оползотворя, го оставям до контейнера за кучетата.

# 9
  • Мнения: 1 629
сега се сецам за една сладка рецепта със сух хляб, ето я: три, четири яйца се разбиват с 1 чаена чаша захар и 1чч прясно мляко, в тази смес се топят  дебели филии стар хляб и се подреждат плътно в намазана с мазнина тавичка, намазват се със конфитюр/сладко по избор, поръсват се със счукани орехи или др ядки в наличност, отгоре пак филии и тъй докато свършат продуктите или мястото. Завършва се с филии, върху които се излива останалата яйчно-млечна смес. Пече се на около 200 градуса, докато се зачервят.

# 10
Гатото на гато, от кои кренвирши правите сърца?
На мен от Сачи и Леки не ми стават. Едно време майка ми като правеше ставаха-а сега се чупят Confused

Абе то е на партиди с кренвиршите и със Сачи и с Леки са ставали... За да не ти се чупят има един трик: след като ги срежеш през средата, завърти всяка половинка и леко цепни по средата месестата част. После ги огъни както обикновено и няма да се счупят. Wink

Извинявам се на всички за офф-а Sad

# 11
  • Мнения: 883
Хубави идеи са ти дали, аз само да кажа, че ако сложиш стария хляб за 20-30 сек. в микровълнова става като нов:), после поне можеш да го нарежеш, без да се чупи.

# 12
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Със сух хляб стават и онези сладки без печене...как се казваха.. newsm78 Абе правят се топчета от смлени бисквити, масло и пудра захар. Овалват се в орехи или кокос. Та вместо бисквити става със сух хляб, накиснат в мляко или компот. И в средата вишничка от сладко, мммм. Друго, което се сещам е принцеси с кайма или сирене и яйце.

# 13
  • Мнения: 1 259
Правя го на пържени филийки,или на попарка.Много често като правя кюфтета слагам в каймата.

# 14
  • София
  • Мнения: 708
виж каква рецепта съм копнала оттук..авторката да извинява, че не й цитирам името и да си признае без бой

Стар хляб
2/3 селски  типов хляб "Лагард" (трябва да стане и със всякакъв друг) и 300 грама пушени гърди се нарязват на кубченца и се слагат в намазана с масло тава да се препекат. Разбъркват се няколко пъти докато се препече хляба  от всички страни. Количеството хляб при нас стигаше малко под ръба на тавата. Поръсва се със сминдух. Залива се с малко зехтин или разтопено масло, настъргва се със сирене докато покрие тавата и се залива със смес от 3-4 яйца, около 400 гр. прясно мляко , сол и черен пипер.Слага се в горещата фурна да се запече леко за около 10-15 мин. и малко преди да е готово яденето се настъргва кашкавал и се връща във фурната за още 5 мин. Дозата е за 5 човека и почти да не ни стигне Wink Много добре върви с лютеница. Да ви е сладко

Общи условия

Активация на акаунт