ако ме осигуряват на 4 часа

  • 7 723
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте мили майки. Пиша тук, защото знам че вие ще можете да отговорите на моите душевни терзания Simple Smile
Въпросът е в това, че вече се чувствам готова да имам бебе и много искам това да се случи.
Наскоро разбрах, че моят работодател ме осигурява върху 500 лева на 4 работни часа. Когато наскоро се наложи да си взема болничен 3 дни, можете да пресметнете колко пари взех. Интересува ме, ако сега забременея как би стоял въпросът с болничните, майчинството и всички безкрайно бюрократични неща свързани с бременността и работата. Това, че съм осигурена на 4 часа, ще бъде ли проблем?

Ще ви бъда безкрайно благодарна за отговорите?

# 1
  • Мнения: 534
Въпросът е в осигурителният доход, а не в работното време. Ти можеш да работиш на 4ч. за 1000лв., така че това не е проблем. Трябва да говориш с него, ако може да те осигурява на по-голяма сума - примерно на 8ч. за 1000лв, за да можеш да получиш по-голямо майчинство.

# 2
  • Мнения: 16
Имам ли право на болничен ако не съм здравно осигурена Плащам на личния лекър не 2,40 ми колкото е прегледа там 10 20 ... .и после тоя болничен ще ми го изплатят ли ?? тк аз работя но имам предходната година не плащано и и ми прекъснаха правата?

# 3
  • Мнения: 1 006
Имам ли право на болничен ако не съм здравно осигурена Плащам на личния лекър не 2,40 ми колкото е прегледа там 10 20 ... .и после тоя болничен ще ми го изплатят ли ?? тк аз работя но имам предходната година не плащано и и ми прекъснаха правата?
Няма да ти изплатят болничен,щом си с прекъснати права.Трябва да си платиш здравните осигуровки (не помня точно за колко месеца),за да ти възстановят правата.И след това щом си на трудов договор можеш да ползваш болничен.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Няма да ти изплатят болничен,щом си с прекъснати права.Трябва да си платиш здравните осигуровки (не помня точно за колко месеца),за да ти възстановят правата.И след това щом си на трудов договор можеш да ползваш болничен.

не е вярно

ще ти изплатят болничния-важното е,че сега работиш

# 5
  • София
  • Мнения: 1 638
Въпросът е в осигурителният доход, а не в работното време. Ти можеш да работиш на 4ч. за 1000лв., така че това не е проблем. Трябва да говориш с него, ако може да те осигурява на по-голяма сума - примерно на 8ч. за 1000лв, за да можеш да получиш по-голямо майчинство.

А в този случай колко месеца назад ще трябва да се вземат? При половин работен ден осигурителният стаж не се ли брои също наполовина? т.е. вместо 12 месеца назад - 24 месеца, ако пред цялото това време служителят е бил на 4 часов договор?

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
т.е. вместо 12 месеца назад - 24 месеца, ако пред цялото това време служителят е бил на 4 часов договор?

не,не се смята така-базата е 12 м назад твърдо

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 399
Точно така - 12м назад, но дохода е по-нисък заради това , че лицето е работило на 4 часа.

# 8
  • Мнения: 262
а с колко ще падне знаете ли?
аз имам 3 месеца на 4 часа, а другото на 8 часа на заплата 300 лв...

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
а с колко ще падне знаете ли?
аз имам 3 месеца на 4 часа, а другото на 8 часа на заплата 300 лв...


пада толкова колкото ти е по-малък осигурителния доход през месеците на 4 часа

трябва да дадеш цифрите през месеците на 4 часа

# 10
  • Мнения: 262
ами и през тези 3 месеца когато бях на 4 часа бях на същата заплата...
поне така мисля Simple Smile

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
viliqna82 ,тогава няма да има отражение.за големината на обезщетението е важен осиг доход.а стажа е важен,за да получаваш обезщетение-изискват се 12 м

# 12
  • Мнения: 262
Благодаря ти Elfita
винаги добре обясняваш  Hug

Общи условия

Активация на акаунт