Прохождане на недоносени деца

  • 12 242
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 769
Дъщера ми се роди хипотроф 2100г 39г.с. До 6м. имаше сериозни проблеми с дишането, храненето и наддаването (общо 2 месеца беше в болница). На една година беше 9кг. Тогава се научи и да пълзи. Сега на 15м. ходи по мебелите, пълзи много, стои права за секунди, но самостоятелни крачки още не е правила. Кога проходиха вашите недоносени деца?

# 1
  • Мнения: 923
Здравей Yammy. Hug Моят син е роден в 28 г. с. с тегло от 900 гр. Проходи на 1 година и 7 месеца. Щом твоята кукличка пълзи, стои права и се движи по мебелите, не с притеснявай, ще проходи скоро. Само търпение.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 758
Алекс проходи на 15 месеца. Не е обхождал стаята подпирайки се на стената (както правеше кака му). Пускахме го да ходи м/у мен и съпруга ми, малко като на игра. На Алекс му беше интересно, а и правеше по 2-3 самостоятелни крачки. 3тата крачка винаги беше в летеж. Максимума му беше 2 крачки. Малко преди навършване на 15м отидохме на море. Климата му се отрази и той реши, че може да ходи Simple Smile Направи няколко цицини на челото.

Има време да проходи, всичко с времето си. Скоро да се похвалите.

# 3
  • Мнения: 801
Не се притеснявай, почти не познавам нормално родено дете проходило по естествен път (без проходилка, висене на ръцете на мама и други средства за мъчение на мъничките крачета) до 12 месец. Всички го направиха към 13-16 месец.
За моето дете, също хипотрофче се притеснявах излишно. Седна на 10, пропълзя на 11м, проходи сам на 16 месеца.
До втората годинка, нямаш причина за притеснения. Колкото по- късно, толкова по- малко ядове Mr. Green

# 4
  • Мнения: 769
Аз се старая да не я сравнявам с другите деца на нейната възраст (някои ходят от 5 месеца вече), питах и от чисто практически съображения Embarassed - дребната не иска много да се вози в количката (да не кажа хич) и доста честичко се носим.. нямам търпение да тръгнем по разходки на собствен ход... още малко търпение Simple Smile..

# 5
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Голямата ми дъщеря, нормално доносена, родена 3450 г и всичко в норми, проходи на 1 г. 4 м. Аз самата, също доносена и нормална, съм проходила чак на 1 г. 6 м. На никого не се е струвало странно и късно. Но понеже малката ми дъщеря е родена в 29 г.с., води се 3та степен недоносена и все още не ходи самостоятелно /както и твоето дете, само пълзи и ходи с опора/, всички кимат разбиращо, че уж не ходи, понеже е недоносена. Обаче съм убедена, че не е само това причината, а най-вече ген.

# 6
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Yammy, Hug Няма от какво да се тревожиш, щом прави това което си писала.
 Моят Боян знаеш освен ,че е недоносен, колко други екстри има. Проходи преди 2 седмици - на 1г и 8м., но още е нестабилен.
 По принцип  прохождането на  здрави доносени деца  е от 9м до 1г и 6м.
  Нормално е, ако имат някакви проблеми децата, да проходят малко по-късно.
 Аз мисля, че ще те зарадва по-скоро твоята красавица. Hug Не иска ли да бута количката? Laughing

# 7
  • Мнения: 769
Ей, Orchid, страхотна новина за Боян! Браво, много се радвам, пу пу!

п.п. Дръжката на количката е доста висока, изобщо не я стига.. от скоро се научи уолкъра да бута..

# 8
  • София
  • Мнения: 39 758
Алекс също имаше желание да бута уокъра. Но като мръдне уокъра доста напред и дребното не можеше да смогне с крачките. Това не му пречеше да пробва да се засилва Simple Smile
Не знам, дървените уокъри май са по-добри от пластмасовите на на Фишер, поне за прохождане.
А пък Дияна ходеше с бебешка количка за кукли Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 1 103
 Моитe близнаци са родeни 2 мeсeца прeди тeрмин и сeга са на 1 г и почти 2 мeсeца.
 Значи ощe малко слeд изписванeто тръгнахмe на рeхабилитация. Слeд това нe бeзизвeстния д-р Чавдаров опрeдeли ЦКС 2 сeтeпeн при eдиния и започнахмe по-усилeна рeхабилитация при нeго. В рeзултат той проходи стабилно на 1 г. и 1 м. , а другия (при който нe сe очакваха проблeми) ощe нe e проходил, но от няколко дни прави по 2-3 самостоятeлни крачки, но можe да пълзи само по корeм, а нe на 4 крака както си трябва.
 Спорeд мeн нямаш място и повод за притeснeния засeга и както са ти писали и другитe всичко e много индивидуално.Но дори и да сe наложи малко рeхабилитация няма нищо страшно. Тя e полeзна и при здрави дeца.
 

# 10
  • София
  • Мнения: 16 023
Ще си проходи детето, щом прави всичко изброено. но и след като проходи ще и бъде трудно да се разхожда пеша дълго време. Все пак се изморяват дечицата.
Ани проходи към 1г 6 м. Същое хипотроф, недоносена, все е слаба. В количката и харесваше и се возехме почти до 4 год. докато краката и започнаха да се влачат. Но така ми беше по-лесно сутрин да я водя на ясла и градина. Вечер бавно и полека се прибирахме, като се измори си сядаше в количката. Сега, на 20 год. не може да се спре. Работи по цял ден права и след работа пак не спира да ходи насам-натам.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Детенцето ти е само на 1 и 3 мес, не се притеснявай ще си проходи самичко.Но както и Aisha е казала ще е трудно да се разхождате пеша дълго време.А както си писала , че се разнасяте на ръце , пак ще си се носите  Mr. Green или ще трябва да се учите да стоите в количка.Но идва лято и нещата са по-лесни с децата и разходките, а и за жалост и обелените колена и носове са повече на прохождащите , но няма лесни работи. Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 344
Дъщеря ми ( родена 32 г.с) проходи на 1 г. и 4 м.. Преди това близо 6 м. ходеше държейки се за мебелите.
Не сме ползвали проходилка или колани. Не е имало сериозни падания и инциденти преди и след прохождане. Просто беше готова и стабилна.
Всичко е наред с твоето детенце, сигурна съм че скоро ще се престраши.

# 13
  • Мнения: 3
Ще проходи детенце.Не се притеснявай.При всяко дете е различно.Мойта дъщеря проходи на 1 година.Искаш да ходи,да не се носите,но като проходи тогава малеее.Падане,ставане,рани ,търчане след тях.Ще ти се стъжни.

# 14
  • Мнения: 124
Нямаш място за притеснение.Щом малката се придвижва по мебелите скоро ще проходи,а и самото лазене според мен забавя прохождането.Марти е роден в 35 г.с. на 11 месеца се изправи, на годинка пролази а от 1 г.3 месеца се разхождахме само за една ръка но не се пускаше да ходи сам до 1г.6м. тогава се пусна повървя  20 -тина крачки падна и реши че е по безопасно  да си лази и чак след месец и половина се отпусна и тръгна самостоятелно и то  доста стабилно.Голяма радост и но много тичане падна.По между другото съм го водила на консултации с ортопед и невролог не откриха нищо въпреки че се забавяше с прохождането.Имай търпение ще проходи като реши че е готова за това.

Общи условия

Активация на акаунт