Раждане в АГ-то или Ескулап- гр. Русе

  • 7 683
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте момичета! Понеже вече съм в 8-мия месец, а още не съм решила къде да раждам ме интересува мнението на вече раждали русенки относно нормалното раждане в АГ-то или Ескулапа. Двоумя се къде да родя. Чувам различни отзиви за двете места и незнам къде ще е по-добре. Моля тези мами от Русе, които скоро са раждали да разкажат как е минало раждането им, за условията при които са раждали, колко им е струвало, дали са платили за избор на израждащ лекар, трябва ли да се избере предварително анестезиолог, по-добре ли е да се ражда с епидурална упойка и какво трябва да се носи при постъпване в болницата? Също така ще съм благодарна и на всички, които споделят от кой лекар са доволни при раждането. Много ще ми помогнете при избора!  Praynig

# 1
  • Мнения: 9 776
Най-добре е да попиташ в Русенската тема. Със сигурност знам, че при проблем с бебето, от Ескулап пак отиват в АГ-то. Така че всеки сам трябва да си прецени.

# 2
  • Мнения: 25
Полина коя е русенската тема? Къде да я търся?  newsm78

# 3
  • Мнения: 23
Аз раждах в АГ -Русе.Общо взето съм доволна -от доктора, Атанасов(при него се роди и първото ми дете) от акушерката-Рая, за съжаление не помня фамилията и.  bouquet При второто ми раждане се измъчих- продължи повече от 8 часа, понеже бебето беше голямо -а аз съм с тесен таз, и общо взето съм дребничка.И благодарение на екипа(лекар, акушерка анестезиолог )всичко мина много добре.Бебето се роди-живо и здраво Grinning След раждането бях 10 .часа под наблюдение в реанимацията Shocked . След това ме качиха на последния етаж- при бебето.В стаята бях с още две майки и бебчетата бяха през цялото време с нас. Доволна съм от това ,че там ми казваха всичко, което ме интересуваше за бебето.А ти как ще раждаш, нормално или секцио? Чувала съм , че в Ескулап практикуват само секцио.А д-р Атанасов е привърженик на естественото раждане.






# 4
  • Мнения: 25
Duda аз искам да родя нормално... и аз съм чувала, че в Ескулап израждат секцио, но тъй като ходя на ЖК при д-р Шишкова тя ми каза, че там мога да подя и нормално. Явно тя изражда и нормално. Не съм я питала за подробности, тъй като все още не съм решила къде ще раждам.  Thinking
Този д-р Атанасов добър специалист ли е? Ти ли си го избра или просто той се падна на смяна? А анестезиолог избира ли се? Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 139
Здравей аз раждах в Ескулап,но със секцио.В Ескулап те карат да подпишеш,че след 3 часа родилни мъки и ако не успееш да родиш тогава се минава на секцио.Аз лично съм много доволна сравнение със родилното в Ескулап си направо на хотел,а за отношението просто нямам думи нито ти викат нито ти крещят отнасят се със много голямо внимание към теб и най-важното всеки може да те посештават във всеки един момент,а ти давам гаранция,че веднага след раждането ще искаш да видиш мъжа си,а и той ще бъде много щастлив да те види.Ако раждаш в родилното се нагласи поне 3 дена да не го виждаш.Само дето в Ескулап ще ти струва към 1000 лева,а в родилното със избор на екип,акушерка и упойка към 500.Леко раждане.

# 6
  • Мнения: 9 776
Русенската тема Peace.

...нито ти викат нито ти крещят ....

Къде се прави това Thinking?
Преди 11 години и малко раждах в АГ-то и никой не ми е крещял. Отнасяха се повече от прилично с мен, а и с всички останали родилки - бяхме поне 4 заедно. Не плашете хората!

# 7
  • Мнения: 139


Къде се прави това Thinking?
Преди 11 години и малко раждах в АГ-то и никой не ми е крещял. Отнасяха се повече от прилично с мен, а и с всички останали родилки - бяхме поне 4 заедно. Не плашете хората!

[/quote]Говоря за родилното,че ти викат и крещят и братовчетками преди 12 години беше много доволна от родилното,а аз говоря за преди една година.

# 8
  • Мнения: 23
Sisi80-д-р Атанасов е наш семеен познат.Имах уговорка с него(не съм плащала нищо), а акушерката се случи на смяна.Раждането го предизвика по време на неговата смяна. Аз не исках да раждам при никой друг от неговите колеги.  Naughty Не че им нямам доверие , но все пак..., просто не мога да си представя че някой друг ще ми изражда детето. За мен той е най - добрия специалист в АГ-то. Аз раждах с епидурална упойка, нямах уговорка с анестезиолог -който се случи на смяна.За нея се плаща -120лв. Проблема при мен беше , че тази упойка май не беше правилно поставена и почти нищо не обезболи- само ми изтръпна десният крак-нищо друго. Абсолютно същите болки изтърпях като при първото ми раждане.
Ако желаеш координати на д-р Атанасов-мога да ти дам.










# 9
  • Мнения: 25
Бимбо ти при кой доктор ражда в Ескулап? Имаше ли предварителна уговорка с него или просто той беше на смяна? Колко време след секциото те изписаха и добре ли се грижиха за бебето ти там?  newsm78

Дуда напиши ми и първото име на д-р Атанасов и координатите му? Има ли частен кабинет или работи само в родилното?  Thinking

# 10
  • Мнения: 23
Боян Атанасов се казва -работи само в родилното.Малко по -късно ще ти напиша номера на телефона  му Той е единствения човек от цялото родилно , на който имах пълно доверие.М/у другото прочетох разни ужасяващи истории

# 11
  • Мнения: 23
Имам предвид за разни други "доктори",които със своята некадърност са направили много майки  нещастни

# 12
  • Мнения: 25
Да и аз съм чувала за разни некадърни лекари, които осакътяват родилки или бебетата им... Затова според мен трябва да се разчита на познат доктор или просто на късмет при раждането. Колкото повече наближава термина ми, толкова ставам по-притеснена и неспокойна от предстоящото раждане  Sad

# 13
  • Мнения: 574
Здравей, Sisy80. И аз като теб се колебаех за избора си - дали да родя в Ескулап, в Родилния или в Тутракан. Сметнах, че не мога да рискувам със тези снегове да пътувам до Тутракан, след като задължително трябваше да родя секцио, а ме беше страх да не вземе да избърза бебето. Спрях се на Ескулап, но по различни причини не успяхме да отделим парите. След окуражаване тук във Форума от други майки, родили секцио в АГ-Русе, прецених, че там ще е най-добре. Избрах си д-р Минчева, от която съм страшно доволна, както и от всички други лекари, които бяха на работа през целия ми престой там. Доволна съм също и от всички акушерки, санитарки, никой не ми е викал. Противно на всичко, което чух за АГ, всички са много любезни, обясняват ако ги попиташ нещо. Грижата за болния е на първо място, следи се всичко много стриктно, навсякъде има дезинфектанти, макар и стара сграда се чисти всеки ден обстойно. Обиколих почти всички етажи и отделения, така че имам впечатления отвсякъде, плюс това родих преди 6 дни и са ми  пресни. Ако раждаш нормално, детето е при теб от момента, в който си готова да се грижиш за него, защото ще е в твоята стая. На мен ми я дадоха на третия ден, защото бях секцио, но вярвай ми и да исках, не можех по-рано , просто не случайно процедират така. А и не могат да разнасят бебетата по етажите да ги носят на майките, съгласи се...Общо взето извода ми от всичко е да спреш да четеш глупости от разни патки, които само плашат бременните, доскоро и аз бях в твоето положение и знам какво е...И без избор на екип да отидеш, пак ще се отнесат добре с теб и с бебето. Каквото и да решиш- УСПЕХ ! Hug

# 14
  • Мнения: 199


Къде се прави това Thinking?
Преди 11 години и малко раждах в АГ-то и никой не ми е крещял. Отнасяха се повече от прилично с мен, а и с всички останали родилки - бяхме поне 4 заедно. Не плашете хората!

Говоря за родилното,че ти викат и крещят и братовчетками преди 12 години беше много доволна от родилното,а аз говоря за преди една година.
[/quote]

Привет, ти последно къде ражда, в Ескулап или в АГ-то? Аз останах с впечатление, че си раждала в Ескулап. Аз родих преди 1,10 г в АГ, с уговорка с д-р Матеева, срещу 200лв, при издадена данъчна ф-ра. Нямам никакви забалежки, относно отношението на персонала. Е, условията са малко поостарели, но пък санитарките полагат грижи, да е чисто поне.
Та, моят съвет към авторката: В АГ с уговорка.

Общи условия

Активация на акаунт