БЕБЕТО НЕ ИСКА АМ!!!!

  • 7 548
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
ЗДРАВЕЙТЕ!!!! ИМАМ СЛЕДНИЯ ПРОБЛЕМ - ДО СКОРО НЕ МОЖЕХ ДА КЪРМЯ И СЕ ИЗЦЕЖДАХ И МУ ДАВАХ СЪС ШИШЕ, КАТО ПО ЕДИН ПЪТ НА ДЕН МУ ДАВАХ И АМ.ОТ СКОРО ЗАПОЧНАХ ДА ГО КЪРМЯ ДИРЕКТНО ОТ ГЪРДАТА И ТОЙ СВИКНА И СЕГА НЕ ИСКА ДА ПИЕ АМ. КЪРМАТА НЕ МИ ДОСТИГА, А ПЪК И ИСКАМ ДА СПРА ДА ГО КЪРМЯ, ЗАЩОТО СЪМ МНОГО ИЗНЕРВЕНА И НЕ ИСКАМ ДА МУ ПРЕДАВАМ ВСИЧКИТЕ СИ НЕГАТИВНИ ЕМОЦИИ. КАТО МУ ПРЕДЛОЖА ШИШЕ СЕ СКЪСВА ДА РЕВЕ, ДОКАТО НЕ МУ ДАМ ГЪРДАТА......... СМЕНИХ И МЛЕКАТА, НО ПОЛОЖЕНИЕТО Е СЪЩОТО. ПЪРВО БЯХ НА АПТАМИЛ,ПОСЛЕ НА РОЗОВ ХИП, СЕГА НА ХИП БИО.........!!!! ПОМОГНЕТЕ МИ СЪС СЪВЕТ КАК ДА ГО НАКАРАМ ДА ПИЕ АМ!!!! ПРОПУСНАХ ДА СПОМЕНА, ЧЕ ТОЙ КАТО ЗАПЛАЧЕ СЕ ЗАХЛАСВА ДОКАТО НЕ СТАНЕ НЕГОВАТА - ПОСИНЯВА ЦЕЛИЯ И УЖАС........!!!!! Т.Е НЕМОГА ДА ГО ОСТАВЯ ДА РЕВЕ.....???????  Sad

# 1
  • Мнения: 1 508
ами има деца дето не признават АМ. Защо искаш да спреш да го кърмиш ? Ти как разбра ,че не ти достига кърма, колко надава бебето? Успокой се малко ,от нерви няма смисъл. Давай му да яде по често и кърмата ти ще се увеличи и всичко ще е ок! Peace
Не е нужно бебето да "посинява" защото му отказваш кърмене и искаш да му дадеш Ам. Казваш че не искаш да му пренасяш негативни емоции, а го подлагаш на стрес и чакаш да се захласне и тогава да го накърмиш.

# 2
  • Мнения: 147
НАДДАВА ДОБРЕ, НО АЗ НАИСТИНА СЪММНОГО НЕРВНА И ЛЕКАРКАТА МИ КАЗА, ЧЕ Е ПО-ДОБРЕ ДА НЕ ГО КЪРМЯ, ОТКОЛКОТО ДА МУ ПРЕДАВАМ НЕРВИТЕ СИ И ТО ПОСТОЯННО ДА ПЛАЧЕ. НЕЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ!!!!! А ПЪК И КАТО ГО НАКЪРМАИ СЛЕД 1 ЧАС ЗАПОЧВА ДА ПЛАЧЕ........ ГЪРДИТЕ МИ ПОСТОЯННО СА МЕКИ, ТОЙ СЕ ИЗНЕРВЯ И НЕ ИСКА ДА СУЧЕ НА МЕКИ ГЪРДИ - ПО ТОВА СЪДЯ, ЧЕ НЕ МИ СТИГА КЪРМАТА!!!!

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
По-хубаво от майчината кърма няма ,защо непременно искаш да даваш АМ и да спреш да кърмиш ?Бебето ти е на 2 месеца ,още е прекалено мъничко  Peace В съседния форум има майчета,които ще ти помогнат да се справиш с кърменето и да увеличиш кърмата си  Peace Ами ти го подлагаш на още по-голям стрес като го чакаш да посинее от рев и тогава да му дадеш гърдата  ConfusedКърми си детето ,с времето всичко ще влезе в релси и ще ти е много по-лесно ,ще си направи и режим  Peace  Ако има и колики ,кърменето го успокоява  Peace
Меките гърди не означават липса на кърма  Peace Защо си нервна ,не спи ли вечер ,колики има ли ? Това са неща ,които наистина изнервят,освен това и това непрекъснато изцеждане също е уморително  Peace

# 4
  • Мнения: 1 508
Според мен,най-добре влез в темата за кърменето там ще ти помогнат адекватно наистина. Можеш да се насочиш към консултант за кърменето. Ще дойе жена ,ще оговорите ще видите кое, как...успокой се наистина защото това ще те разсипе а бебето има нужда от здрава майка Hug какво по хубаво от това ,че имаш здраво хубаво бебе. Кърмата има начин да я оправиш, и всичко с храненето ще се намести.

Успех ти пожелавам  bouquet

# 5
  • Мнения: 147
МНОГО МИ Е ТРУДНО, ЗАЩОТО СЪМ САМА И НИКОЙ НЕ МИ ПОМАГА, БЕБЕТО МИ ИМА УЖАСНИ КОЛИКИ - ПЛАЧЕ ПО ЦЯЛ ДЕН, ТОВА ДОПЪЛНИТЕЛНО МЕ НАТОВАРВА. ДРУГОТО КОЕТО Е КАКВОТО И ДА ХАПНА ТОЙ СЕ ИЗПРИЩВА И ВЕЧЕ НЕЗНАМ КАКВО ДА ЯМ. ЛЕКАРКАТА МИ КАЗА, ЧЕ ТРЯБВА ДА ЯМ САМО КАРТОФИ И ОРИЗ - ТОВА НЕ МИ СЕ СТРУВА НОРМАЛНО. НЕ МИСЛА, ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ КЪРМИ С ЦЕНАТА НА ВСИЧКО. ПО-ДОБРЕ ДА Е НА АМ И ДА Е СПОКОЕН И ТОЙ И АЗ!!! НЕЗНАМ - МНОГО СЪМ ОБЪКАНА!!!!

# 6
  • Мнения: 147
ИМА ЛИ НЯКОЕ МЛЯКО,КОЕТО ДА Е ПО-СЛАДКО И БЕБЕТАТА ДАГО ПРЕДПОЧИТАТ!!!????

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
ИМА ЛИ НЯКОЕ МЛЯКО,КОЕТО ДА Е ПО-СЛАДКО И БЕБЕТАТА ДАГО ПРЕДПОЧИТАТ!!!????
Милумил,Лактана  Peace

# 8
  • Мнения: 1 508
Синът ми е на Милумил и го харесва . Водят го мляко за злояди деца

# 9
  • Мнения: 27 524
Пробвай с Милумил и предложи с каучуков боберон, по-меки са от силиконовите.

# 10
  • Мнения: 351
Ако нямаш помощ, ако изнервеността ти помага да нямаш мляко, ако прецениш, че изнервеността ти е в повече, наистина тогава е по-добре БЕБЕТО ДА ИМА ЗДРАВА МАЙКА! Peace
Аз съм била винаги за кърменето, но те разбирам чудесно и затова бързо реши и спирай с кърменето.
Не е болка, разбира се, неприятно е, но кой ще се грижи за детето, ако ти не си в състояние? Ако психически се сринеш?!.......
Млека има доста обогатени, аз харесвам Лактана Био, но можеш да опиташ Милумил, Аптамил.
Относно това как по-лесно да приеме шишето, не мога да дам адекватен съвет, но смятам, че с времето ще свикне. Опитай да даваш с лъжичка, например. Като начало, за да свикне.....
.....Няма да е лесно, но ти стискам палци и горе главата!.....До месец нещата ще са се нормализирали!Вярвай! Hug

# 11
  • Мнения: 147
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!!!!!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 779
Разбирам, че ти е трудно. Синът ми още е на кърма, но от известно време и аз се опитвам полека лека да го отбивам, но той категорично отказва АМ.
Само че, твоето дете е още твърде малко и най-доброто средство за успокоение е да се сгуши до мама. Сукането не е само средство за нахранване (както е шишето с АМ), то е и психически важно за бебето. Давай му по-често да суче е моя съвет.Аз лично не знам как успяваш да издържиш да посинее от глад. А меките гърди не означават, че няма кърма, а напротив дори се е регулирала.
Гърдите са напрегнати и изтича мляко само в началото докато се регулира кърмата според нуждите на бебето. Не искам да те убеждавам да кърмиш или не, а по-скоро ти препоръчвам да се опиташ да намериш повече инфо и в кърмаческия форум, както са те посъветвали и други мами. Там наистина има консултанти, които биха се заели сериозно да ти окажат помощ, не самовъв форума, но и по телефона, а и на място ако се наложи. Успех и по-малко нерви ти желая. Hug

# 13
  • Мнения: 147
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ - ЩЕ ОПИТАМ ДА ГО КЪРМЯ. ДАНО ДА УСПЕЯ!!!! Grinning

# 14
  • Мнения: 2 521
Много се радвам да прочета такова решение Hugмисля,че ще успееш.В момента минавате през най-трудния период.Бебето може би има колики и плаче,ти си изнервена точно от това.И моето като беше на тази възраст минахме през нещо такова.И аз си мислех,че няма да се справя,че ще минем на АМ.Е,минахме през трудностите и безпроблемно кърмих до 2г почти Simple Smile
А меките гърди не значи,че няма мляко.То си потича когато бебето засуче.Не е нужно да са постоянно напрегнати.Дори напротив.Пък и щом си наддава добре,млякото си е достатъчно.То си се регулира според нуждите на бебето.
Успех Peaceще се справиш.

Общи условия

Активация на акаунт