Едно направление - брой посещения

  • 2 178
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Съжалявам че Ви занимавам с тази тема но искам да си знам правата що се отнася до здравето ми. Имах проблем и си взех направление от личния лекар за генеколог. Отидох при лекарката и тя ме прегледа и установи че имам анаеробна инфекция, заедно с това ми взе и проба за изледване за халмидии която се оказа отрицателна (бяха открити на приятеля ми). СЛед като резултатите излезнаха аз и ги занесох и тя ми изписа лекарства само за инфекцията и ми каза че 10 дена след като прилюа лечението трябва да ида пак на преглед и да ми направи изследване за инфекцията за да може да е сигурна че съм излекувана. Аз мислех че това направление ще ми поеме тези прегледи (знам че изследванията се плащат допълнително) но бях много изненадана когато тя ми каза че с едно направление имам право само на 2 прегледа като единия е първия преглед а втория е писането на рецептата (откога писането на рецепта се води за преглед!?!?!). За всяко посещени (дори и за да ми напише рецепта) ми взе по 2,40. И се оказа че за последния преглед в който ще се останови ефективността на лечението трябва да си платя сама или да ходя пак за направление което едва ли личния лекар ще ми даде отново. Може ли някой да ми каже дали е така по закон и като цяло да ми даде линк или информация от къде мога да получа повече информация.

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 2 232
Да,наистина с 1 направление ти се полагат 2 прегледа - първичен и вторичен.
Но твоята докторка е постъпила доста некоректно ,като ти е бройла писането на рецептата за преглед.
Кажи и че, не е права.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 440
Работя в тези среди и това мога да ви кажа е масова практика.Писането на рецепта  се брои за посещение.Така ,че не само въпросният лекар е постъпил  по този начин.Не съм сигурна обаче кое точно е правилно.Иначе що се отнася за броят на прегледите при ортопед и хирург може да се мине и трети преглед ,само че той не се зачита от здравната каса при заплащането на доктора.

# 3
  • Мнения: 2 531
направлението важи 45 дни и през това време нямаш право за друго при същия вид специалист, а ако не те излекува за тия посещения - какво следва??? Попитай на 0800 14 800, а за всеки преглед би трябвало да ти издаде амбулаторен лист,който да подпишеш- интересно при писане на рецепта какъв лист издават, а при пърия какво лечение пишат????

Последна редакция: пт, 05 мар 2010, 13:44 от veni-b

# 4
  • Мнения: 3 157
Направлението важи 30 дни от издаването за първичен преглед и още 15 след това за вторичен.
Изследванията не се плащат допълнително,плащат се 2.40 при личния лекар,който ти издава направлението,2.40 при гинеколога,който те преглежда и 2 лв за лаборатория(2-та лв не покриват всички изследвания,разбира се,затова не е коректно да се каже,че са платени).
Аз съм долу-горе в същата ситуация и след като ми мине вторичния преглед ще трябва да си продължа платено.

Общи условия

Активация на акаунт