Пустите ВАКСИНИ?!

  • 658
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
Се оказват различни и не съвпадат с тези в България? Какво да правя?
Мария е започната по Българския календар, тук направихме всички ваксини за нейната възраст, но се оказва, че следващите които следват по бг-календара са сега, а по английския в бустър след 3 години!?
Какво да правя? Разлика във ваксините ли има или във виждането на лекарите по въпроса? Усещам, че това ще е поредната кауза пердута в борбата ми с английското здравеопазване! Не знам какво да правя и съм объркана да не навредя на детето в незнанието си какво да правя... 

# 1
  • Мнения: 2 452
Първо кажи за кои ваксини става въпрос, защото не всички са различни и тогава ще коментираме....

# 2
  • Мнения: 513
Ми гледам, че по бг календара има две реимунизации за полио - една от 14-тия месец и една от 22-24 месец, както и за ДТК след 22 месец.

# 3
  • Мнения: 513
В Англия първата реимунизация е наведнъж на 4-5 години за ДТК, Полио, ММР секънд.

# 4
  • Мнения: 1 909
В Англия първата реимунизация е наведнъж на 4-5 години за ДТК, Полио, ММР секънд.
Имаш ли познат педиатър в България, когото да попиташ?  newsm78
А англичани какво казват?

# 5
  • Мнения: 2 452
В Англия първата реимунизация е наведнъж на 4-5 години за ДТК, Полио, ММР секънд.

Тук на година и половина се прави пентаваксина, която включва точно полио, дифтеткок и ХИБ. ММР за моето дете е на 4 години (т.е. на нас ни предстои), а на по-малките реваксинацията е на 18 месеца.
Чувала съм, че англичаните си спестяват реимунизации заради цената. Току-що им погледнах имунизационния календар - наистина е така. Пестят пари!

# 6
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
 
Тук на година и половина се прави пентаваксина, която включва точно полио, дифтеткок и ХИБ. ММР за моето дете е на 4 години (т.е. на нас ни предстои), а на по-малките реваксинацията е на 18 месеца.
Чувала съм, че англичаните си спестяват реимунизации заради цената. Току-що им погледнах имунизационния календар - наистина е така. Пестят пари!

Пестят те ,ама незнам как ще се справят после
Онзи ден при докторчето сестрите обсъждаха и се възмущаваха,че са премахнали B.C.G. при 13-15год. Ще се бие само ако идва детето от страна ,която не е в ЕС и така остава цяло поколение, на които не им е слагана ваксината.
По принцип си мислех,че имунизационният календар е по-сполучлив от българският,а дали е така Thinking

# 7
  • Мнения: 2 452
Тук на година и половина се прави пентаваксина, която включва точно полио, дифтеткок и ХИБ. ММР за моето дете е на 4 години (т.е. на нас ни предстои), а на по-малките реваксинацията е на 18 месеца.
Чувала съм, че англичаните си спестяват реимунизации заради цената. Току-що им погледнах имунизационния календар - наистина е така. Пестят пари!

Пестят те ,ама незнам как ще се справят после
Онзи ден при докторчето сестрите обсъждаха и се възмущаваха,че са премахнали B.C.G. при 13-15год. Ще се бие само ако идва детето от страна ,която не е в ЕС и така остава цяло поколение, на които не им е слагана ваксината.
По принцип си мислех,че имунизационният календар е по-сполучлив от българският,а дали е така Thinking



А там изобщо има ли БЦЖ ваксина? Тук е премахната отдавна! Още отпреди 40-50 години, с изключение на някои специфични групи, като например местните индианци. До преди 40 години са правили ваксинации в прерийните провинции.

# 8
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Ми явно в добрата стара Анлия не е,но е на път Wink

# 9
  • UK
  • Мнения: 1 334
БЦЖ се прави по избор, препоръчва се в някои райони и на деца,които идват от/ще пътуват към определени страни.

# 10
  • Мнения: 4 244
Лаура, (Елф сори за оффа), а правят ли в Канада Манту?
Щото при нас няма БЦЖ но Манту правят

# 11
  • Мнения: 2 452
Лаура, (Елф сори за оффа), а правят ли в Канада Манту?
Щото при нас няма БЦЖ но Манту правят

Да в случаите, когато лицето ще бъде в допир с деца или друг податлив контингент или материали, представляващи предмет на общественото здравеопазване. В такива случаи се прави манту. Ако резултатът е положителен (което може да се получи и без да има заразяване от туберкулоза при хора, получили ваксината си след 5 годишна възраст) се прави втора проба, след това рентгенова снимка и евентуално се дават противотуберкулозни за профилактика.

# 12
  • Мнения: 1 194
Ако искаш попитай във форума "Здраве и здравословни проблеми" , там има един педиатър , който отговаря в първата закоана тема за ваксините. човекът изглежда да познава ваксинационните практики по света, самия той май работи в чужбина и изглежда се интересува от ваксините.

Общи условия

Активация на акаунт