Какво да правя с родителите си,мили майки?

  • 2 779
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
благодаря за коментарите  Hug

Последна редакция: чт, 04 мар 2010, 16:35 от krisinkata

# 1
  • Мнения: 426
  Shocked Аз не разбрах много добре за какво конкретно искаш съвет  newsm78 Как приятелят ти от Видин да дойде у вас ,или ??

# 2
  • Мнения: 0
Да,разбира се..нали сме заедно,как ще спи на хотел.Ами ако той ме покани(това е понака все пак) какво ще плащам пари за хотел ли?
Искам съвет,как да се държа с родители ми,дали съм права,и дали не споделям твърде много с майка ми..а тя ми казва не ме занимавай с глупости.Нейните приятелки плачат за дете като мене,защото техните дъщери не споделят нищо,а моята дори не желае да сме приятелки.Боли ме от този факт наистина..

# 3
  • София
  • Мнения: 2 855
 Rolling Eyes Имам дежа ву.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
А защо да не отседне в хотел? Кое му е странното? Аз също имах дългогодишна връзка с момче от друг град и никога не съм отсядала у тях. Не ми беше по вкуса да се установя там дори и за 3 дни. С майка ми не сме го коментирали навремето. Предполагам, на нея също не би й се понравило да отседна в дома на момчето. Ако ставаше дума за моята дъщеря - по същия начин виждам нещата.

# 5
  • Мнения: 2 011
И за мен е било трудно да  бъда приятел с майка ми - поне докато бях на твоите години. Приятел  обаче бях с баща си. Имах връзка с момче 7 г по-голямо от мен и то когато бях на 17г. Родителите ми знаеха а майката на момчето е приятелка и колежка на майка ми . Трябва да ти кажа , че те никога не го допуснаха твърде близо до себе си. Той идваше да ме вземе от къщи и ме изпращаше пак до в къщи - стигал е само до входната врата - и така 3 години. Само веднъж беше у нас за абитуриентската вечер на брат ми.
Не съм страдала от това - даже и по-добре е било за мен. Също не са ме пускали да излизам до  по-късно, имах си режим наложен от тях. Знаех обаче , че един ден ще отида да уча в друг град и трябва  да се оправям сама. Не беше трудно , тогава всичко си дойде на мястото си.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
Абсолютно прави са родителите ти.
И моя дъщеря да си и аз нямаше да ти позволя да каниш момчета вкъщи.

# 7
  • Мнения: 426
Eми просто му кажи че не става да спи у вас, защото ваште са по-особенни и няма да се чувства добре,а ако можеш плати му хотела за 2-3 дена или го настани някъде при твои  приятели където ще има място да преспи.Пък ще се виждате и ще се гушкате през деня,ще го разведеш по кафетата... Щом имаш вечерен час..по кръчмите не знам как ще ходите.  

# 8
  • Мнения: 0
На всички от връстниците ми и по-малките от мен им позволяват..за това реших да попитам и тук.

# 9
  • Мнения: 1 567
никой не може да ми казва какво да правя ....

абе може. По закон, докато навършиш 18 години.

Не, не си права. Стани самостоятелна, работи, намери си квартира и си кани който и когато поискаш. Приятел, гадже, годеник... знам ли...




# 10
  • София
  • Мнения: 15 458
   Съвсем нормално е да мислят така, все пак си на 17, а не на 27 г. Ще ми е много интересно да пишеш пак, след година и половина, когато се отделиш от тях. Дали ще мислиш пак по същия начин?

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
На всички от връстниците ми и по-малките от мен им позволяват...

Какво им позволяват точно?

# 12
  • Мнения: 30
Така-а-а ... Проблемът е по-сериозен и мисля, че злобните подхилквания не са много на място тук. Който не го е изпитал не знае за какво иде реч. Към авторката - проблемът ти е следния - в твоето семейство не те зачитат като личност, за родителите си, ти си някакъв придатък към собствеността им. Нямат ти доверие, смятат те за неспособна да поемаш житейска отговорност, разглеждата те като вещ, която им принадлежи, не като човек. Ти си на 17 години, след още една година ставаш пълнолетна. Било поради ниска интелигентност, или поради някакъв неразбираем егоизъм, с фройдистки корени, някои родители притежават тази прекрасна дарба да подтискат и задушават децата си, маскирайки го под фразата "ние ти мислим доброто".  Каквото и да направиш няма да им угодиш, затова съветът ми на препатила е: Стискай зъбки докато завършиш училище, а после бягай от тях - постъпи в някой ВУЗ, далеч от родния ти град и си намери работа. Стани самостоятелна колкото се може по-бързо иначе ще те осакатят емоционално. Ако искаш пиши ми на лични.

# 13
  • Мнения: 426
   Съвсем нормално е да мислят така, все пак си на 17...
Абе за мен не нормално, ама както и да е.  Сто пъти бих предпочела дъщеря ми да си доведе гаджето у нас, отколкото да се крият по хотели и съмнителни квартири.  Whistling

# 14
  • Мнения: 686
 Аз пък бих позволила на дъщеря си на 17г. да доведе приятеля си да преспи в къщи.Друг въпрос е дали ще спят в едно легло или в отделни стаи.Така хем и за ще опозная по добре момчето, а и няма да се притеснявям къде се мотаят по цял ден и какви ги вършат.
 

Общи условия

Активация на акаунт