Лечение на автоимунни и други заболявания с LDN (Low dose Naltrexone)

  • 222 801
  • 716
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 615
Честита Нова Година! Нека бъдем по здрави през тази година Praynig


Вместо рибено масло може ли да се пие ленено?

Струва ми се, че сме се срещали в един друг форум и че там вече e публикуван отговор на този въпрос.
Алфалиноленовата мастна киселина (ALA), съдържаща се в лененото масло, в незначителен процент се превръща (трансформира) в по-важните ейкозапантенова и докозахексенова (EPA и DHA от рибеното масло). От лененото брашно те ползват фибрите, но фибри се съдържат и в много други природни продукти.
Лично аз за себе си мисля, че ако можеше да караме на растителни източници само, нямаше да сме програмирани да ни никнат кучешки зъби и очите да са ни разположени отпред.

Да veihaivei, срещали сме се Wink
Аз съм наясно , че във  лененото масло няма толкова Омега3 колкото във рибеното. Но идеята ми беше да избягваме животинските мазнини доколкото е възможно. Чула ли си за диетата нa д-р Swank?

# 181
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
tishoo всяка крайност е вредна! Да, избягвай месото, защото дори и леките меса съдържат вредни мазнини и хормони на стреса. Но рибата и рибните мазнини са СЪВСЕМ ДРУГО НЕЩО! Ние тук следим и едни други хубави дискусии, започнати от Пинко за мазнините, омега 3, 6 и 9, ако не си ги намерил, препоръчвам ти ги!
Предполагам, че си чувал за диетата на д-р Бари Сиърс Зоната. Някак си сега не ми се ще да я преразказвам, но ако искаш, ще я кача в докса и ще ти пусна линк, защото я има сканирана в нета, там е обяснено всичко съвсем добре. Никой не казва, че ще промениш възгледите, разбирането или гледната си точка, но в основата на всяко действие (или бездействие) е ИНФОРМАЦИЯТА.
Не ми се вярва да има значими противоречия между нея и диетата на д-р Суонк, честно!
Все пак, всеки избира към коя диета да се придържа (и дали въобще да се придържа към някоя)
Поздрави!

# 182
  • Мнения: 615
tishoo всяка крайност е вредна! Да, избягвай месото, защото дори и леките меса съдържат вредни мазнини и хормони на стреса. Но рибата и рибните мазнини са СЪВСЕМ ДРУГО НЕЩО! Ние тук следим и едни други хубави дискусии, започнати от Пинко за мазнините, омега 3, 6 и 9, ако не си ги намерил, препоръчвам ти ги!
Предполагам, че си чувал за диетата на д-р Бари Сиърс Зоната. Някак си сега не ми се ще да я преразказвам, но ако искаш, ще я кача в докса и ще ти пусна линк, защото я има сканирана в нета, там е обяснено всичко съвсем добре. Никой не казва, че ще промениш възгледите, разбирането или гледната си точка, но в основата на всяко действие (или бездействие) е ИНФОРМАЦИЯТА.
Не ми се вярва да има значими противоречия между нея и диетата на д-р Суонк, честно!
Все пак, всеки избира към коя диета да се придържа (и дали въобще да се придържа към някоя)
Поздрави!

Аз ям единствено риба от месата и то морска или океанска, сладководната я забравих Sad а съм рибар  Confused Но м исе виждаше прекалено да пия  и рибено масло, таз а това си пиех ленено  Crazy ooooh!
Я кажете с две думи защо не е е хубаво да се пие от мъже? Че нямам време да се ровя и да чета  Hug
Ако ен ти  е проблем я качи и ми дай тук линк  Peace ще съм ти много благодарен  Hug  bouquet

# 183
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
Eто:  http://dox.bg/files/dw?a=5475a08843

Има още една книга, с готови рецепти, адаптирани към Зоната. Нея я няма в нета. Търся съмишленик някой да я сканира и да я качим, защото е безценна! Аз нямам сканер вкъщи, а мъжа ми е много натоварен в работата и ми е съвестно да му отварям още работа.

Относно лененото масло и пиенето от мъже, накратко - съдържа фитоестрогени - това са женски полови хормони, които при мъжа могат да изместят хормоналния баланс в нежелана посока.
Същото се отнася и за соята!

# 184
  • Мнения: 615
Eто:  http://dox.bg/files/dw?a=5475a08843

Има още една книга, с готови рецепти, адаптирани към Зоната. Нея я няма в нета. Търся съмишленик някой да я сканира и да я качим, защото е безценна! Аз нямам сканер вкъщи, а мъжа ми е много натоварен в работата и ми е съвестно да му отварям още работа.

Относно лененото масло и пиенето от мъже, накратко - съдържа фитоестрогени - това са женски полови хормони, които при мъжа могат да изместят хормоналния баланс в нежелана посока.
Същото се отнася и за соята!

Огромно БЛАГОДАРЯ!   bouquet  Hug

Аз имам скенер Peace и свободно време  Grinning Но не съм от София, ако искаш да ми я изпратиш ще я сканирам  и кача Peace

Днес трябваше да направя 2 поръчки о т iherb с ензими  и Флакс оил,  но ще бъдат с ензими Фиш оил   Peace

# 185
  • Мнения: 800
afwitch Код за 5 $ отстъпка в iHerb: XIX862 animal037
Честита Нова година!

еrika - Болест на Крон е една от най-добре повлияващите се болест от лечение с LDN!

meri 68 - При започване лечение на хипотиреодизъм, номалете дозата на Л-тироксина. След достигане на оптимална доза на LDN, пловно увеличавате обратно Л-тироксина.

Това е описано в началото.


Моля ви, дискусията за рибеното масло - в темата за рибеното масло!


# 186
  • Мнения: 75
Пинко,прочетох,че засилва имунитета което при мен с Крон не бива да се случва.Защото това ни е най големия проблем на нас кронците ,имунитета.Прекаленно е силен и напада собстените си клетки.Затова и зададох въпроса дали става за крон.  bouquet

# 187
  • Мнения: 800
Чети (поне заглавията):

http://www.google.bg/#hl=bg&biw=996&bih=602&q=%22Low … =15bf9eebf0c00996

Механизмът е мнооого по-сложен.

# 188
  • Мнения: 75
Благодаря,интересни четива.Замислям се дали да не опитам въпреки,че нямам кои знае какви проблеми с червата.Болките си ги регулирам с храната,но пък пия кортикокстероиди които са локални но не са безобидни.Може би ще почета още.  bouquet

# 189
  • Мнения: 403
Ерика, допустимо е ЛДН да се пие с до 10мг преднизолон или както аз го почнах с 2 таблетки медрол и свалих на една. Понеже е много трудно да се оттървеш напълно от него затова трябва много бавно и постепенно даже бих казала изключително внимателно да го сваляш. Поне при мен е адски трудно заради 15 годишното пристрастяване към него.
И още да кажа от както пия ЛДН вечер ми действа приспивателно след 20 мин и вече умирам за сън. Не съм имала безсънни нощи. Другата седмица ще станат вече 2 месеца. Но коленете са ми проблемни ужасни болки. Надявам се да минат но кога не знам.

# 190
  • Мнения: 75
Дано минат болките ти .Аз пия кортикокстероиди от миналата година август месец когато след криза ми откриха и заболяването.Сега съм на две хапчета будезонид като пих и медрол един месец след като излязах от болницата.Края на този месец мога да мина на едно хапче и да пробвам ЛДН.Пия и други лакраства за чревната флора и ензиими.Преди една седмица пак бях в болницата за една седмица но този път в нервно отделение поради главоболие което така и не се разбра от какво е но ми изписаха неуронтин ,флунаризин и лайф 600.Имам проблеми и с очите покраи болеста ми и на година правя по два Увеита които много ми пречат.
От къде мога да се здобия с Нелтреаксон?
ще ми излиза и по ефтино един вид ,защото сега лекарствата ми са около 300 лв със здравна каса(някои от тях).
Поздрави,.  bouquet

# 191
  • Мнения: 75
ще изчакам да пуснат новата партида,тъкмо ще мога да намаля будезонида.
А трябва ли лекар да ми го изпише или мога да си го купя свободно?

# 192
  • Мнения: 75
Исках и друго да попитам.Дали е достатъчно времето според вас за тези часни изследвания на лекарите използващи този метод?И ако времето не е достатъчно няма ли риск от някакви странични ефекти.До колкото знам едно лекарство се тества 10-15 години преди да се пусне на пазара.Отзивите на хората по форумите са все за кратък период от време,и според мен са незадоволителни .В смисъл и аз пия кортикокстероиди от 6 месеца и нямам странични ефекти все още(но никога не е късно).Има хора които ги пият от 10-15 години и те нямат кой знае какви дефекти но знам ли (разсъждавам си )Не казвам ,че са безвредни напротив,но времето за ползване на един препарат е от голямо значение.Ох много объркано стана май извинете за което.

# 193
  • Мнения: 800
LDN се прилага за лечение на автоимунни заболявания от 1985 г. А в големи дози - от 70-те години.  Достатъчно време за да изпищи някой...

Що се касае до кортикостероидите - виж колко килограма си сега и след шест месеца. Но не е само това.

А относно клиничните изпитания с LDN, виж тук:

http://clinicaltrials.gov/ct2/results?term=Low+dose+Naltrexone

Това е заслуга на нас, дето вдигаме шум.

# 194
  • Мнения: 403
Ерика всеки сам решава как и с какво да се лекува. Аз 16 години се лекувам с традиционната медицина. И какво имам насреща две сменени стави изядени от ревматоидния артрит. Ако продължавам така както бях на метотрексат и медрол самите лекари казват "метотрексата убива и скъсява живота с 10 години" да не говорим за всички странични ефекти и поражения върху организма от тези лекарства. С две думи след 5 години е възможно да ми трябват пари колкото един апартамент за да се лекувам при наличието на такива поражения и лекарите ще искат още толкова а държавата ми дава 170лв пенсия и не ми осигурява възможност да работя. Значи трябва да умирам. Та затова исках да пробвам ако извадя късмет ще си остана цял живот на това лекарство ЛДН което няма да ми уврежда нищо и няма да се самоубия по принуда и от бедност. Тоест аз един вид съм принудена докато мога да опитам. Доста изчетох а и имам надежда за добри резултати но след 6-тия месец. В крайна сметка няма нищо категорично и сигурно в този живот. Ама да умирам по принуда на тъпите държавни управници и от бедност не ми се ще. Затова се противопоставям и търся други решения. #2gunfire
п.п. Лекарите винаги казваха че така ще ме боли и нищо немогат да направят и че това си е от артрита. И сега ще кажат така да си пия лекарствата и друго немогат да направят. Освен че ще ти одерат кожата, то остана да ми вземат душата друго нямам какво да им дам пари нямам. Тогава какво ми остава. Само дето душата си ще я предам единствено на Господ.

Общи условия

Активация на акаунт