Няма !

  • 3 246
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 513
Малееееее, брагодаря за поста и извинявай, че заради мен писа толкова ама съм сигурна, че и на другите ще им е интересно да го прочетат.
Така обяснено вече не ми се струва неправилно, всъщност аз правя част от нещата, друга част не ми се налага да правя.Simple Smile
За нищо, приятно ми е даже. Дано да не ти се налага никога. Simple Smile
 Mr. Green

# 61
  • София
  • Мнения: 4 866
елф, този ноити степ да не би да е naughty step? малко ме обърка с това "и" по средата...

# 62
  • Мнения: 513
елф, този ноити степ да не би да е naughty step? малко ме обърка с това "и" по средата...

NAUGHTY step. Така се произнася на британски английски. Simple Smile  Да не казвам, колко много думи които от България съм ги учила по един начин, се оказа, че изобщо не са така... както ейпъла не е ябълка, а е апъл.  Mr. Green Crazy

# 63
  • Мнения: 1 533
Додо, много се радвам, че Денис вече не ревнува.
Не знам колко верни са митовете за зодиите, но с годините съм се убедила че с овните не става с лошо. Не че мога вечно да се правя на гърмян заек и да имам нерви да подхождам дипломатично, но съм се убедила че ако усетят че се задава нещо като ултиматум, на живот и смърт се борят да стане на тяхната.
Примерно случая с пантофите, пробвай друг път вместо да казваш "Ако ти...пантофите, тогава аз...солетите" да му кажеш, "Денис, я донеси пантофите бе мамо, че забравих да ти ги обуя, аз ще ти подържа солетките докато се обуеш" или "Ох, забравих да ти обуя пантофите, ще ги донесеш ли, че ме заболяха краката вече"...нещо от сорта.

Офф, Елф, то и в българо-английския речник пише че се изговаря "апъл". Ейпъл подозирам, че някоя госпожа в училище се е объркала. Миналата година се опитвах да обясня на сина ми, че biscuit се произнася "бискит", а не "бискУит". Показвам му и транскрипцията в речника да се убеди. Но не, казва ми"Щом госпожата така го казва, значи е така". А де!

# 64
  • Мнения: 513
Офф, Елф, то и в българо-английския речник пише че се изговаря "апъл". Ейпъл подозирам, че някоя госпожа в училище се е объркала. Миналата година се опитвах да обясня на сина ми, че biscuit се произнася "бискит", а не "бискУит". Показвам му и транскрипцията в речника да се убеди. Но не, казва ми"Щом госпожата така го казва, значи е така". А де!

Ами то правилното е ноути, а сега даже с мъжа ми се хилим, защото в Уебстър го чуваме и ноут/ди, но по скоро с д.

Додо, сори за офф-а.  Embarassed

# 65
  • Мнения: 1 422
Тези филми показват ли резултатите в дългосрочен план? В смисъл, какво става с детето Х, променило поведението си след като е извадено от естествената си среда и пред чужд човек и после върнато обратно? След месец, два, година, до колко е дълготраен този ефект? Аз лично не вярвам в него.

Децата никой не ги вади от средата. Гледай ги филмите. Там обучават родителите как да научат децата си да им се подчиняват. Никой не ги води децата някъде с някого, те са си вкъщи. Просто родителят се променя, за да постигне целите си. Дисциплината е въпрос на това кой командва - генералът или войниците, но не силово, а с хитрост прикрита  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 15 окт 2005, 21:02 от NadG

# 66
  • Варна
  • Мнения: 6 861
Децата никой не ги вади от средата. Гледай ги филмите. Там обучават родителите как да научат децата си да им се подчиняват. Никой не ги води децата някъде с някого, те са си вкъщи. Просто родителят се променя, за да постигне целите си. Дисциплината е въпрос на това кой командва - генералът или войниците.

Да, да,разбрах след по-подробния разказ на Елф за какво иде реч.  Simple Smile

# 67
  • Мнения: 1 422
Извинявай, аз като типична нетърпеливка не изчетох докрай и отговорих на по-ранен етап  Embarassed Embarassed. Щях да го трия този постинг, но забравих.

# 68
  • София
  • Мнения: 4 145
Това с "не"-то сигурно е проблем на възрастта им. Синът ми е на същата възраст. От 1-2 месеца е на почти твърдо Не - за каквото и да е. И аз съм се видяла в чудо. Понякога нямам сили да реагирам. Но при него е по-скоро игра, отколкото инат. Винаги когато казва: "Не", или "Аз пък не искам" се подхилква и започва да бяга.  При баща си не смее да каже не искам, докато при мен се опитва направо "да ми се качи на главата".  Понякога му казвам, че това, че не иска не ме интересува, защото трябва да направи еди какво си. Друг път му откланям вниманието и после му помагам да направи това, което трябва. Трети път обяснявам, че мечо Пух или Франклин правят това и затова и той трябва да го направи. Един път се наложи баща му да се обажда по телефона и да му казва да се нахрани, но тогава беше болен и не му се ядеше.
По принцип му позволявам доста неща, но когато видя, че нещо е опасно за него няма как да му го позволя. В това се включва и желанието му да не си ляга. Когато го видя как едвам стои дори и да ми обеснява, че не иска, се налага да го слагам да спи. Особенно ако е след 22-23. Тогава го хващам, водя го да си мие зъбите, преобличам го и го оставям в леглото.

# 69
  • София
  • Мнения: 17 247
Елфче, а как се казват точно тези предавания, да преровя малко нета, дано ги намеря и да ги пусна тук за гледане, много ме впечатлиха разказите ти.

Додо - и от мен сори за офф-а  Embarassed

# 70
  • Мнения: 1 533
Елфче, а как се казват точно тези предавания, да преровя малко нета, дано ги намеря и да ги пусна тук за гледане, много ме впечатлиха разказите ти.

Додо - и от мен сори за офф-а  Embarassed

Supernanny е това което аз съм гледала, мисля че е същото.

# 71
  • Мнения: 513
Елфче, а как се казват точно тези предавания, да преровя малко нета, дано ги намеря и да ги пусна тук за гледане, много ме впечатлиха разказите ти.

Додо - и от мен сори за офф-а  Embarassed

Supernanny е това което аз съм гледала, мисля че е същото.

Да, това е предаването. Супернани с Джо Фрост.
Ето и книгата
Ето я и нея Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт