Тълкуване на SperMAR IgG test-Имунологичен тест СЪДЕЙСТВАЙТЕ!!!

  • 2 745
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Здравейте!
Правихме имунологичен тест за антиспермални антитела в клиника Щерев. Заключението е: Има данни за вероятен имунологичен стерилитет мъжки фактор.
С това изследване отидохме при доктор Милен Кацаров. Той каза, че това изследване е дупотопно и неясно. Той дори каза че по това изследване вижда обратното - антиспермалните тела се образуват не от мъжа, а от жената.
Така че моля ви ако някой си е правил подобно озследване да помогне да разтълкуваме резултатите! Съвсем се объркахме и незнаем какво става.

Сега цитирам какво пише в изследването от клиника Щерев:

SpermMAR IgG test - Имунологичен тест

Тест за детекция на спермо антитела и имунологични показатели при партньора и партньорката

Име на съпруг: .........
Име на съпруга: ..................


Директен тест / Direct test - male factor-autoASA

Наличие на 8 процента имун. реагирали сперматозоиди

Индиректен тест/Indirect test-female factor-aloASA
Серум от пациентката се тества за наличие на анти-спермални антитела
-Наличие на 67 процента имун. реагирали сперматозоиди на изследван пациент
-Наличие на 65 процента имун. реагирали спарматозоиди на контрола-донор

Биологична преживяемост на сперматозоидите за 24 часа/SR 24h 60 /шестдесет/ процента

Заключение: Има данни за вероятен имунологичен стерилитет мъжки фактор.

P.S.
Искам да вмъкна нещо само
В същото това изследване преди реда Директен тест имаше вмъкната таблица с граници. От таблицата се вижда че на директен тест с резултат 8/осем/ % влиза в диапазона 0-10 процента имуно реагирали сперматозоиди – за което пише че означава Липса на имунологичен стерилитет. А защо нашата диагноза е Стерилитет.
Също не ми е ясно каква е разликата между директен и индиректен тест

Сега ще побликувам и тази скала с диапазони:
Резултати от теста :                                                         % имун. Реагирали сперматозоиди

Липса на имунологичен стерилитет                             0-10%
Суспектен имунологичен стерилитет                          10%-39%
Много вероятен имунологичен стерилитет                 40-100%

Последна редакция: пт, 05 мар 2010, 17:54 от georgieva118

# 1
  • Мнения: 472
Georgieva118, имаме същият тест като твоя. На нас ни го гледа само лекарката ни от клиниката, защото тя ни го пожела. Заключението и беше, че няма нищо притеснително, че и двойки с по-лоши показатели са успявали. Ето и нашите данни:
Където при теб е 8%, при нас е 4;
Където при теб е 67%, при нас е 12;
Където при теб е 65%, при нас е 8;
Биологична преживяемост 15%.
Заключение: Суспектен имунулогичен стерилитет от женски тип.
При тези показатели забременях от първо ИКСИ. От 2 яйцеклетки се оплоди 1.
Нека вашата лекарка го разчете.
Успех ти желая!

# 2
  • Мнения: 89
Ох, най-сетне някой да се включи.
Обаче на нас не ни е ясно едно нещо.
При нас от мъжки или от женски тип е имунологичния стерилитет.
Защото лекуващата ни лекарка ни го тълкува по телефона и каза, че е от мъжки фактор.
Доктор Милен Кацаров като го видя това изследване каза че по скоро антителата се образуват от мен- тоест от жената.
Така че последно не можахме да разберем стерилитета с мъжки или женски фактор е, тоест кой от нас двамата образува тези антитела????

# 3
  • Мнения: 89
Също ако може да ни помогнете с тълкуването.
Там където при нас са 67% и пише наличие на 67 % имун. реагирали сперматозоиди на изследван пациент - Това сперматозоидите на мъжа ми с кого ги проверяват.
А там където пише Наличие на 65% имун. реагирали сперматозоиди на контрола донор - Това какво означава - че тестват мой материал с материала /тоест спермата/ на чужд човек/донор/ ли?
Нищо не разбираме. Как може едно и също изследване двама доктора да го тълкуват по различен начин.
Вие къде правихте това изследване? Ние го правихме в клиника Щерев.

# 4
  • Мнения: 89
Киара_K, извинете че се хванах за вас като удавник за сламка, но понеже веднъж говорихме с лекарката и тя назначи лечение на мъжа ми три месечно с кортикостероиди, а мъжки лекар уролог ни каза друго и се втрещихме. Пък не върви пак да я питаме след като вече ни е казала какво да правим.

# 5
  • Мнения: 472
Georgieva118 по-съм склонна да вярвам на доктора от клиника "Щерев". Все пак това си е тяхно изследване и те го тълкуват. На мен ми го правиха там и моята лекарка д-р Андреева ми го разчете, като каза, че няма проблем. И аз не съм се вглеждала дори в това изследване подробно точно какво пише.
Освен да се консултираш с някой друг лекар по стерилитет, знам ли, или по-добре вашият лекуващ лекар в Щерев да ви го разтълкува? Аз пак ще го разгледам и ще попитам и мъжът ми утре, може да е по в час.
Аз винаги съм си мислила, че това е тест за съвместимост между двама ни, защото едновременно вземат кръв от мен и материал от него.  newsm78
Незная защо никой друг не се включва?

# 6
  • Мнения: 89
Много ти благодаря Киара! Виждам че се стараеш на всеки да помогнеш с каквото можеш.
Тъпо е да искам мнение от вас, знам че трябва да се обърна към лекар.

Но понеже сме от провинцията и чак след две седмици ще ходим да правим ново изследване в клиниката на доктор Владимиров/по искане на доктор Кацаров/, а неможем да стоим до тогава в неведение и затова се надявам някой от вас да ни помогне в тълкуването на резултата.

Нашата лекуваща лекарка ни съобщи резултата по телефона и дори назначи тримесечно лечение на мъжа ми с кортикостероиди. Не върви да я търся пак и да я питам пак за същото, защото мисля че тя ще се обиди и ядоса.
А също другото интересно нещо е че в заключението отдолу пише Има данни за вероятен имунологичен стерилитет /кръгче с кръстче/ фактор. Не е написано с думи какъв е фактора, а със знак. Този знак ние го четем като женски /жена/, а пък докторката ни каза по телефона стерилитет с мъжки фактор.
Затова ми се иска някоя от вас ако има правено такова изследване да погледне как е записано при нея със знак или с думи.
Много объркано стана всичко което написах

# 7
  • София
  • Мнения: 6 232
georgieva118 ,за съжаление,сигурно няма да съм ти много полезна,защото това ни е едно от първите изследвания преди година и доколкото си спомням,защото не съм си взимала изследването-седи си в досието, а ми го гледа лекарката в клиниката,при нас вашите 8%,са ни 10. Ембриолозите казаха,че това не е проблем и е преодолимо дори за инсе, по тази причина правихме още три след теста. Другите показатели изобщо не се сещам колко са били,защото единственото,което ми обясни док беше,че 10% от спермитата,като навлезнат в моята среда се "самоубиват",но това не било причина да ни водят със стерилитет с мъжки фактор, ами все си седим на неизяснен  Sad Не съм коментирала с андролог, поиска ми го лекарката и го обсъди с ембриолозите. Мисля,че е по-добре да питаш тях за това-все пак,те са хората,които обработват материала и могат най-добре да преценят.  newsm78 Нашият проблем май е качеството на ембрионите,което не се влияе от съвместимостта ни.

# 8
  • Мнения: 472
Georgieva118  напълно разбирам объркването ти. Но сега, погледнах и аз най-отдолу при мен пише "суспектен имунулогичен стерилитет" и женският знак, който е и при теб кръгче с кръстче. И именно заради това док ми каза, че е от женски тип този имунулогичен стерилитет. Просто аз лекинко му ги убивам или нешо такова. Предполагам, че понеже най-високата стойност в моят тест е 12% и попадаме в графата за суспектен имунулугичен стерилитет. А при вас най-високичт процент попада в "Много вероятен имунулогичен стерилитет.".
Наистина е странно на вашият док обяснението за мъжки стерилитет? newsm78
А при Владимиров пак такова изследване ли ще правите?
Аз за съжаление нямам копие при мен, но точно там съм правила изследване за антиспермални антитела или нещо такова ми се върти в главата. Но то е друго, защото само от мен взеха кръв. Знам, че резултата беше отрицателен, а годността на изследването 6 месеца.
Но това е супер, че ще имате още едно лекарско мнение, особенно на д-р Владимиров.
Хубаво е той да ги погледне, защото все пак е специалист в тази област.

# 9
  • Мнения: 89
Благодаря Ви момичета. Днес говорих с нашата докторка пак по телефон. До колкото разбрах от нея аз образувам тези антитела, но се води стерилитет с мъжки фактор. Мъжът ми трябва да пие кортикостероиди за да противодейства на това което се образува от срещата с мен. Някак си много абсурдно ми звучи всичко, но както и да е. Незнаем дали ще ходим при Владимиров. За сега незнаем изобщо какво ше правим.
Хайде целувки на всички! И весело изкарване на утрешния хубав празник. Да получите много цветя и хубави изненади!

# 10
  • София
  • Мнения: 655
Здравейте момичета, за съжаление и ние попадаме в тази темичка.
Нашите резултати са: Директен тест / Direct test - male factor-autoASA
Наличие на 2 процента имун. реагирали сперматозоиди
Индиректен тест/Indirect test-female factor-aloASA
Серум от пациентката се тества за наличие на анти-спермални антитела
-Наличие на 40 процента имун. реагирали сперматозоиди на изследван пациент
-Наличие на 36 процента имун. реагирали сперматозоиди на контрола-донор

Биологична преживяемост на сперматозоидите за 24 часа/SR 24h 26 процента.

И написаното заключение е че има данни за вероятен имунологичен стерилитет женски фактор.   Sick
Много съм объркана, защото повечето материали касаят антиспермални тела при мъжа, а не при жената.  newsm78 В деня на изследването имаше съмнения за антитела при него, а се оказаха при мен. Ембриоложката ни обясни, че при една евентуална инсеминация сперматозоидите могат да се обработят, като се премахнат антителата и се ускорят сперматозоидите, но какво се случва, когато аз произвеждам тези антитела и как се преодоляват ще разбера, когато говоря с докторката утре...

# 11
  • София
  • Мнения: 6 232
Би трябвало това да се преодолява с ин-витро, в най-лошия случай  newsm78 fingerscrossed fingerscrossed

# 12
  • София
  • Мнения: 655
Изписаха ми лекарства, които да намалят имунитета и да снижат антиспермалните тела. Ще ги морим тия антитела!  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт