бременност и болки от операция от апандисит

  • 4 949
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте на всички във форума. Искам да ви попитам ако някой случайно е имал подобен на моя проблем през бремеността.Имам много силни болки в дясно над операцията си от апандисит/ която между другото беше 4 месеца преди да забременея/ от които ми е трудно даже да вървя и стана от леглото, остри при напипване и направо ми се втвърдява цялата дясна страна на корема.Получих ги когато влязох в 6- ти месец./ сега съм в краяна 7- ми/.Лежах заради тях в МАЙЧИН ДОМ няколко дни на болкоуспокояващи ,но не не ми мина.Препратиха ме на нефролог, защото проблем с бременността няма и според един професор който ме гледа в клиниката са от сраствания в резултат на операцията. Резултатът пък от нефролога беше ,че отделям песъчинки от десния бъбрек и ми изписа билкови хапчета.Все си мисля, че до един месец щях да ги отделя тези песъчинки.Дали наистина не е от операцията от апандисита- незнам. Ако някоя от вас е  имала подобни болки нека ми пише , че ще се побъркам вече.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 543
Абсолютно нормално е да имаш и сраствания от операцията на апендисит и болки. При всяка коремна операция се получават сраствания - дали са много или малко зависи само от самия организъм. Сега при разпъването на матката и качването й нагоре се опъват и срастванията и понеже тъкантта не е еластична чувстваш болка.
Можеш да пиеш Но Шпа и да лежиш повечко.

# 2
  • Мнения: 141
Напълно е възможно да е от сраствания...Имах подобен проблем през бременността ,само че при мен беше от сраствания в следствие от операция от извънматочна бременност и болките бяха в ляво. Много е неприятно, аз ги имах през 4-5 месец най-силно, а после си ме приболяваше периодично. Гледаха ме на ехограф да не би да е от бъбреците , песечинка или камък, но не беше...ЗНам колко е неприятно, но се изтърпява....Но-шпа ме облекчаваше донякъде.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 673
Оперираната съм от апендицит преди, хм, около 30г. Имам сраствания. Имах и болки по време на бременностите. Напълно е възможно болките ти да са от операцията. А и тя все пак е относително прясна.
Ако изкарваш песъчинки ще имаш болки (парещи) при уриниране. Имала съм бъбречни кризи, болката (основната) е била локализирана в гърба.

# 4
  • Мнения: 27
Да аз пия болкоуспокояващи , но не ми помагат - на моменти имам чувството , че ще припадна от болка.Много е неприятно- незнам но силно се надявам след раждането нещата да се оправят, че ме избива на лудост.Ако  е от срастване  би трябвало да отмине- знам ли.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 543
Да аз пия болкоуспокояващи , но не ми помагат - на моменти имам чувството , че ще припадна от болка.Много е неприятно- незнам но силно се надявам след раждането нещата да се оправят, че ме избива на лудост.Ако  е от срастване  би трябвало да отмине- знам ли.

Да, ако е срастването - като родиш и се свие матката, няма да има такива болки.

# 6
  • Мнения: 27
 Sad Sad Sad Sad Sad Sad търпя някак.Сега пък ми влезе муха да не би да е херния.Незнам вече.Гледаха ме на ехограф там вижда ли се хернията?За такова нещо никой нищо не спомена.Изобщо даже нямам представа каква е болката- но не мога изобщо да лежа на дясната страна.

Последна редакция: нд, 07 мар 2010, 20:27 от denimih

Общи условия

Активация на акаунт