Обувки - 2

  • 54 054
  • 643
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 364
И аз да ви събудя малко с два нови сайта:

http://www.raseshop.com доставят в Европа, USA, Азия чрез UPS
http://www.dune.co.uk  доставят в някои страни в Европа (не и в БГ) и USA

 Grinning

П.П. Забравих да ви кажа какво ми обясни миналата седмица един професионален обущар. Италианските производители измерват ходилото и така слагат номера на обувката, а другите европейски- испански, немски итн, се ориентират по дължината на обувката. Ако аз нося европейски 37, значи трябва да си поръчам италиански 36. Повечето марки са се уеднаквили с еврпейската номерация, но има и такива, които продължават да си използват местната система. Разрових моите обувки и наистина всички 36 с ток са Made in Italy, а аз мислех, че зависи от модела..


Последна редакция: пн, 12 апр 2010, 23:40 от Лили - Лу

# 226
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 726
изключително интересен модел http://www.raseshop.com/articulos.php?ele=8243 не си падам много по ниски, но тези определено ме впечатлиха  Grinning

# 227
  • Мнения: 451


П.П. Забравих да ви кажа какво ми обясни миналата седмица един професионален обущар. Италианските производители измерват ходилото и така слагат номера на обувката, а другите европейски- испански, немски итн, се ориентират по дължината на обувката. Ако аз нося европейски 37, значи трябва да си поръчам италиански 36. Повечето марки са се уеднаквили с еврпейската номерация, но има и такива, които продължават да си използват местната система. Разрових моите обувки и наистина всички 36 с ток са Made in Italy, а аз мислех, че зависи от модела..
В моя опит пък е точно обратното, поне с Manolo, които по принцип идват малки и обикновено се съветва покупката на поне половин номер по-големи от стандартното. Та моите Manolos са 38.5, дори май имам и 39, а по принцип нося 38, по-рядко 39.
Уф, номерирането явно е напълно индивидуално за всяка марка и всичко е толкова объркано. Laughing

# 228
  • Мнения: 364
В моя опит пък е точно обратното, поне с Manolo, които по принцип идват малки и обикновено се съветва покупката на поне половин номер по-големи от стандартното. Та моите Manolos са 38.5, дори май имам и 39, а по принцип нося 38, по-рядко 39.

Добре ме успокои!  Laughing
Уф, не знам вече какви да пръчвам. Искам сатенените, а са италиански... Белите 37 ми бяха големи.. Сега, ако поръчам 36, може и да са ми малки... Сложно, сложно...

# 229
  • Мнения: 451
Няма ли размери в сантиметри в сайта?

# 230
  • Мнения: 364
Няма ли размери в сантиметри в сайта?

В yoox не намерих. Пише само, че отговаря на номера на етикета на обувката..  ooooh!

# 231
  • Мнения: 451
Можеш да им пишеш и да поискаш размерите, аз така действам по принцип, ако ги няма изложени.

# 232
  • Мнения: 364
Можеш да им пишеш и да поискаш размерите, аз така действам по принцип, ако ги няма изложени.

 Hug Много добра идея! Така  ще направя!
Отивам да си прибера палтенцето на Асос от пощата и като се върна, ще им пиша.

# 233
  • Мнения: 8
Jimmy Choo и  UGG Australia обединяват силите си и октомври 2010 ще бъде представена уникална колекция от пет модела.  Twisted Evil
Това се казва на есен с песен.

# 234
  • Мнения: 4 428
Момичета, здравейте  Grinning

Моля, за малко помощ. Пуснах тема в На пазар с една питанка за обувки. Но виждам, че тук май ще получа повече отговори  Grinning Ще може ли някой от вас - спецовете по обувките да ме ориентира:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=488997.0
 Hug

# 235
# 236
  • Мнения: 364
Хриско,  Hug

Веси, Buffalo предлагат такива модели с ток 7 см и различни разцветки:




А тези много ми допадат, но мисля, че няма да ти харесат, защото са с 10 см ток...



А, ако ти се пръскат пари, погледни дизайнерските модели от farfetch:
klick, klick, klick.



Последна редакция: вт, 13 апр 2010, 18:52 от Лили - Лу

# 237
  • Мнения: 8
Лили, дай ми малко жокер, как стоят нещата с номерацията на обувките от асос.

Разглеждам някои, които не са лоши...  Blush

# 238
  • Мнения: 364
Хриско, от тях имам два модела от различни марки- Dune и Bourne. Поръчах 37 и ми стават. Отворени са отпред. 

# 239
  • Мнения: 8
Лили, мерси.

Виж на какво попаднах случайно.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт