Витамин С и проблеми с цикъла

  • 12 669
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте!

Все по-усилено се говори/пише за полезнето действие на витамин С в какви ли не отношения и все повече се пропагандират много по-големи количества от препоръчителното дневно количество (което беше някъде под 100 мг, ако не се лъжа). Даже личната лекарка ми казва като съм болна по 1 грам да пия.  Та за да съм в крак с последните научни изследвания, взех си витамин С на Now Foods 1 гр с удължено освобождаване и.. сега след като го пих близо месец, цикъла ми не иска да идва (днес ми е 31вия ден) Laughing  Чувала съм че някои момичета така си го отлагат, но пък те пият по 3-4 грама няколко дни преди датата, на която трябва да им дойде.. а аз все пак съм пила по 1 грам, а витамин С не се натрупва в организма. newsm78
Мислите ли че има връзка? И дали ще ми отмъсти много жестоко като ми дойте..  Crazy

# 1
  • София
  • Мнения: 169
Много е възможно:)На мен така ми действа витамин C. Спри да пиеш, въпреки, че и да не спреш би трябвало да ти дойде скоро. Можеш да неутрализираш действието му с Аспирин, той действа точно обратното.  Laughing

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Май има нещо такова.Последните 2 седмици го пих/не редовно/че съм истинала и ми закъсня 7 дена.

# 3
  • Мнения: 2 131
витамин С не се натрупва в организма. newsm78

Да, обаче само при здравите хора.От многото витамин С навремето и аз и брат ми сме с бъбречни проблеми!

# 4
  • Мнения: 7
Наистина е от витамин С. Аз го пия когато е по- обилен за да ми спре по бързо. Така че според мен тези високи дози витамини( не само за Ц) не бива да се нахвърляме заради модата и дозата. Все пак повечето хора се хранят рационално, хапват плодове и т.н. Аз специално пия Оксибор форте. Там  количеството е съобразено и с по горния факт. Особено Пролет ми действа супер.

# 5
  • Мнения: 5
Мерси на всички за отговорите. Hug То взе, че ми дойде днес Blush

витамин С не се натрупва в организма. newsm78

Да, обаче само при здравите хора.От многото витамин С навремето и аз и брат ми сме с бъбречни проблеми!

А колко много е това "многото"?

# 6
  • Мнения: 7
за профилактика и мода 1гр= 1000мгр е много. В Оксибора е 80мг. Освен това хапвам и доста плодове, които основно са цитрусови и ябълки. Повече вит. С поне при мен действа и диуретично и ходя час през час. Според мен всеки трябва да съобрази с нуждите си.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Моето много беше само по 200мг и то през ден.Дневната нужда на оранизма/здрав/ мисля че беше 60мг.Значи при мен тези 200 мг наистина са много,при положение че хапвам и плодове.

# 8
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Аз пия вит.С на Now Foods от 500 мг. вече два месеца. Не съм имала проблем с цикъла, напротив - някак си се нормализира продължителността му, а кървенето не е толкова обилно. Може би е индивидуално за всеки организъм.  Чета противоречиви мнения относно влиянието на високи дози от витамина върху функцията на бъбреците и честно казано малко съм объркана.

Общи условия

Активация на акаунт