Отговори
# 30
  • Мнения: 7 837
Засега само веднъж имах запушен канал.
Други проблеми - не. Пу, пу...

# 31
  • Мнения: 579
Минах през всички възможни гадости свързани с кърменето, но не се отказах и благодарение на всички тук продължих да кърмя  bouquet 

И аз така,ама продължавам да кърмя и се надявам,че дълго ще мога да се хваля с това. Heart Eyes

# 32
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Незнам какво е това мастит, досега не съм го изпитвала, гласувах с "не съм имала мастит, кърмя дълго". Единственият проблем в тази насока, бяха рагадите в началото, но в момента, в който бебето започна да захапва зърното правилно, всичко мина за секунди и не съм ползвала и кремове. Но, пък моите гърди страшно много течаха, аз до към 10ти месец си ходех с подплънки и не можех без тях и досега има случаи да ми текат, та си мисля, че може и това да ме е спасило от мастит или нещо такова. Но, също като усетя, че са ми пълни гърдите или някакво по-голямо напрежение, винаги цедя.

# 33
  • Мнения: 1 107
Досега не съм имала проблеми със запушени канали, мастит и т.н.
Засега не може да се каже, че съм кърмила дълго, но се надявам да изкарам до 9-10 месеца.

# 34
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Слава Богу, не съм имала мастит или запушени канали. Засега се справяме безпроблемно с кърменето и се надявам и занапред да е така  Praynig


И ние сме така Wink Рагади имах в началото, но се оправих с мазане и оттогава всичко е наред Grinning Кърменето е просто едно удоволствие Heart Eyes

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
И аз съм от късметлийките без проблеми.
Мастити и запушени канали - не!
Рагади - само втория път и то колкото да разбера за какво става дума, минаха за нула време.

# 36
  • Мнения: 3 550
Никога не съм имала мастит и кърмя вече почти 7 месеца. Дано не ме споходи.

# 37
  • Мнения: 1 171
Направих мастит и болезнени рагади, излекувах се и продължих да кърмя,ама чрез цедене и шише... и така си продължавам вече два месеца...

# 38
  • Мнения: 1 108
Аз почти бях направила мастит, имах запушени канали, множество твърди буци, много болезнени рагади - това беше първите 2 седмици след раждането горе-долу. Оправих се с много воля и досега да чукна на дърво проблеми не съм имала повторно.

И аз така .

# 39
  • Мнения: 1 072
Не съм имала нищо. Е, с Дани малко имах ранички (рагади ли му се вика?) в началото, абе направо ми се ревеше като захапеше, ама мина. А с Руби сега ми се появиха бучки под мишниците на 3-ия ден та какво ли не си помислих, но ми казаха, да го кърмя повечко и минаха.

# 40
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
не намерих моя отговор  newsm78
Не съм имала никакви проблеми с гърдите, нито мастит, нито рагади. Обаче кърмих изцяло само до 5 месеца, кратко. От скоро започнах да въвеждам адапте, по мое желание.
Първото кърмих до 2 месеца, но там се обърках нещо  Rolling Eyes и затова не успях повечко. Пак не съм имала подобни проблеми.

# 41
  • Мнения: 4 358
Първия път нямах проблеми с мастити, разранени зърна и т.н.
Втория път направих мастит, излекувах се и продължих да кърмя. Гласувах с втората опция.

# 42
  • Мнения: 2 609
Никога не съм имала мастит и кърмех/кърмя дълго

Рагади също не съм имала Flutter.Единствения проблем/ако мога да го нарека така/,ми беше преди седмица,появи ми се една съвсем мъничка,но ужасно болезнена червена точица,даже тема бях пуснала.За няколко дни мина обаче и сега всичко е ок Simple Smile

# 43
  • Мнения: 2 784
Mастит, рагади, дълго лечение, но благодарение на форума и педито, продължавам да кърмя.

Общи условия

Активация на акаунт