Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 98

  • 73 642
  • 739
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 26
Здравейте момичета.Искам да направя торта за велик ден,но имам нужда от вашата помощ.
Можете ли да ми дадете идея за МАСЛЕНА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕНЕ?[/color

Идеята ми е да направя релефна кошница от която да се подават няколко яйца.Но не ми идва наум  newsm78 как да го направя ако е със блатове ?И съответно как да направя дръжката на кошницата толкова равномерно...

# 526
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 408
Ванчеее, мерси за съвета, ще се възползвам следващия път! И влакът и маргаритката са страхотни! Вярвам, че на малкият човек мног са у харесали бубите, а на мене много ми харесаха патенцата!

Дарилка, ти направо ми скриваш шапката, аз нямам никакъв опит с цветята и винаги съм си мислила, че това е много трудна и трудоемка работа! Не знам кога ще се навия на пдобно предизвикателство , сигурно никога  Mr. Green Пробвах да направя едно цвете, което горе долу стана това което си представях, но пък ми беше толкова трудно сглобяването на листата, че не е истина. Явно си трябва тренировки в тая област!

Кики Ники, нямам никаква идея как си ги навила тези блатове, това за мен е невъзможна кауза с тези блатове!

Петя, много свежи и нежни цветенца.

А ето и моята тортичка, фрмата е елипса и за това и точките са така

# 527
  • Мнения: 243
Петя, мерси за обяснението. Вижда ми се доста сложно newsm78, но резултата е страхотен!
Много красиви торти видях - тези с полянки и калинки са ми любими - весели и слънчеви! Да не изреждам всички, че ми висят на главата, за да седнат на компа - и сина ми, и мъжа ми.
Ето и моят подарък за именния ден на свекървата - Плодова торта.

  
     N.B. С кристалина се работи чудесно!

ЧИД НА ВСИЧКИ С ЦВЕТНИ ИМЕНА!

# 528
  • Бургас
  • Мнения: 97
Честит празник на всички момичета с имена на цветя . Бъдете здрави и усмихнати ,нищо че навън е мрачно и дъждовно.Първата торта е за рождения ден на баща ми /заклет табладжия/ , а втората е за имения ден на порасналата ми щерка - Маргарита. Аматьорски са , ама имам мнооого още да уча /на Цигов чарк hahaha/           

# 529
  • Мнения: 1 329
Дими, честит празник на малкия Явор. Да расте здраво и усмихнато дете! Тортичката е много интересна, ти имаш собствен стил и си личи от далеч. Интересна работа, сподели повече бордовете отстрани рисува ли ги.

Гали, много хубави теменужки. Браво!

Шеметка, супер роза. От книгата на Дън ли чете? Аз се пробвах да правя роза по неговата технология, всяко листо на отделно телче, но нещо не ми се получава. Явно телчетата, които съм си купила са по-дебели. Пък и нямам veiner за най-крайните листчета. При теб е станало перфектно на клонка. Дано имам повод да покажа това, което започнах, щото си стои недовършено в шкафа.

Руми, не, фотото е същото. Снимам с една малка "сапунерка" Panasonic Lumix. Сега се замислям за един Olimpys, на промоция е, но търся и хора който са в Щатите та да могат да ми го донесат, ще там цената е по-тънка. Ако не, ще се жертвам тука, ама да видим.
Относно блатовете, макар че купените правоъгълни на "Сладък път" не ми харесват особенно, единствено с тях е варианта за вита торта. Иначе риска да стане крива, както при мен е много голям.

petia_tag много хубави слънчогледи.

КикиНики, с теб сме на "вита вълна"  Laughing Много апетитно изглежда. Относно 6-те часа, хич не си професионално, ама толкова. За сметка на това съм гроги и нищо не видях от почивния ден, ама идват великденски празници и ще си почина. Тая година няма да меся козунаци.

Миша, честит празник на татко ти. Да бъде много здрав! Таблата е страхотна, само един тъмен фитил по края бих й сложила, за да я открои.
Относно цветята, станали са страхотни - цветовете са много пастелни и красиви. Виждам и с тичинки си се запасила, така че изглеждат реалистично. Аз малко повече бих сложила, за да не е рехаво в кошницата.

# 530
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Честит Празник на всички Цветя (и храсти и дървета) в темата.

Дарилка до това ниво на розата не се слага тел - ако обаче добавяш още листа тях трябва да сложиш на тел за да има повече въздух между тях и пъпката. Ако нямаш вейнър ползвай ръката си (възглавничката на дланта) много хубав релеф се получава специално за розовите листа - слагаш листото на дланта си и минаваш с топчестия инструмент да изтъниш крайщата после лекичко притискаш с другата длан за да стане фин релеф.

# 531
  • Мнения: 202
Честит празник на всички,носещи прекрасните имена на цветя!!!
И аз пускам тортата за БГ-училището,почерпете се с нея за именния ден и на моя баща-Цветан.
Дарилка,страхотна ти е тортата,аз откак видях една такава с лалета в Кейк Сентръл,направо все тя ми е в ума.Някога ще пробвам и аз,ама цветята на мен са ми засега тема табу...хич ме няма.Гали,страхотни теменужки,много нежни.Ванче и аз останах много впечатлена от тичинката на маргаритката.Голди,за герберите нямам думи...Шемет,за твоите умения с цветята мога само да мълча...Много студено и красиво букетче...Ох,май не прозвуча много като комплимент,но е така,дано ме разбра...Ето и моето торте,държа да кажа,че гъбата,листата и цветята не са мое дело,колегата се включи на помощ точно като се бях пищисала до крайност.Благодаря на Сиси 7510 за неоценимата помощ в сюблимния момент,когато мислех,че тортата ми ще се разпадне,защото има 1.5 л крем и 4 тъъъъъънки пандишпанови платки.Та тя ме посъветва да я "гипсирам"отстрани с бисквити.Слава богу,беше добре стегнала отвътре,през цялото време се притеснявах,че като я резнат,ще бликне крем и тортата ще стане на пихтия.Децата много я харесаха,за секунди изчезна,първо обаче замина украсата,всяко беше захапало я пчела,я охлюв,голяма суматоха настана. Laughing Райче,благодаря за обучението по направата на оФлювите и другите гадинки.Държа да подчертая,че идеята за тази торта е безцеремонно открадната от Буболинка и Пепи....Благодаря ви,момичета. Hug  bouquet

# 532
  • Мнения: 17
може ли линк към изработване на Зайо от Мечо Пух

# 533
  • Габрово
  • Мнения: 316
Хубави тортички! Раче, Петя, Ани, Порша - браво!
Дарилка, толкова много рози! И аз се бях спряла на тази идея, но много време изисква. Имаше един вид по-лесни рози. Мисля, Пепи беше ги разгадала. Някой може ли да обясни как стават?
Миша, много ми харесват цветята (и таблата). И аз се трудих с едни лалета, но ще ви ги покажа на торта в края на седмицата. Мъчих се да им слагам тичинки от моделираща маса, но не се получиха много добре. Ти твоите как ги прави, гледам, че са различни? А каква тел ползваш, за да стоят прави?
Кикиники, мисля, че тестото за блата на Династията изобщо не е подходящ за торта по витата технология. Аз използвам рецептата на Димитрина. Винаги се получава. Ще ти дам повече информация на лични, че някъде я бах писала. За мен лично този начин много ми допада. Даже за по-голямо удобство днес си купих един ринг за торти, който мени диаметъра си - до 30 см. И не е толкова скъп. Струва около 15 лв. Ако на някой представлява интерес ще го снимам да го видите. Беше точно до пръстените за изрязване, които Ванчето беше показала последно.
Искроне, толкова си задобряла. Невероятен напредък. Поздравления!

# 534
  • Мнения: 212
Честит празник на всички цветенца,носете си имената със здраве! Ето ви от мен едно букетче     И още две тортички (малко "преписвах" от Ванчето и Пепи за едната,да ме прощават  Mr. Green)   

# 535
  • Мнения: 39
Честити празник на всички празнуващи   bouquet
Страхотни торти  #Crazy
Ми6е цветята много ми харесаха.
Дарила розите са ти невероятни.
Ванче както винаги супер изпипана торта
Голдие герберите са  #Crazy
Сиси супер красиви калии и рози.Като истински са!
Искони и аз за утре съм намислила пролетна торта за малкия ми син Laughing Но да видим каква ще се получи  Blush Ще плагиатствам от вашите с Пепи и Буболинка  EmbarassedДвоумя се дали да не е шприцована. Покритието от готова ММ или е? Какво бихте ме посъветвали за торта медовик със сметанов крем.С какво да я покрия? ММФ на ми харесва. ШФ или да се пробвам с друго  newsm78 Моля за съвет  Praynig
Ето една много гадна снимка от последната торта. От бързане и притеснения,не можах да я снимам като хората. Но на живо беше по хубава  Mr. Green

# 536
  • Мнения: 1 369
Кикиники, мисля, че тестото за блата на Династията изобщо не е подходящ за торта по витата технология. Аз използвам рецептата на Димитрина. Винаги се получава. Ще ти дам повече информация на лични, че някъде я бах писала. За мен лично този начин много ми допада. Даже за по-голямо удобство днес си купих един ринг за торти, който мени диаметъра си - до 30 см. И не е толкова скъп. Струва около 15 лв. Ако на някой представлява интерес ще го снимам да го видите. Беше точно до пръстените за изрязване, които Ванчето беше показала последно.

 Ще се радвам да ми го напишеш, когато имаш време, аз за никъде не бързам. Рецептата, която е дадена в тортената библиотека, според мен е точно за по витата технология, защото пише, че се разрязва на 3 ленти... аз лично така си го обясних. А и понеже ви чета тук,че напоследък много вити торти правите, и не счетох за нужно да питам... а и ме засърбяха ръцете да опитам и аз:) Ще се радвам да видя и този ринг за торти:) Предварително много мерси!
 
 Много хубави торти! Пълните ми очите!

# 537
  • София
  • Мнения: 1 350
Дарилка-вълшебна торта си сътворила  Peace
Гали -много хубави теменужцичи.
Петя таг- много свежаи нежнатортичка.
Сиси-отново красиви торти.Калийте са много хубави,а вътре от  какво са големите тичинки?
Искроне-многое сладка тортичката.
Миша-таблата си е супер ,а кошничката е толкова свежа.Много красиви шарени лалета и нарциси.
Кики ники-пъна си е хубав.
Ани Д-много нежнатортичка.
Гали и аз идскам да видя ринга .

# 538
  • Габрово
  • Мнения: 316
Ето кутията на ринга, а това е самият ринг.
Извинявам се, че май се изказах неподготвена относно тортата Династия.
Сиси, много хубави торти. Как направи калиите - имаш ли някакъв шаблон, тичинките? На мен нещо не ми се получават. А за фигурките - нямам думи.
Съни, много добра идея. Очакваме следващото творение.

# 539
  • Мнения: 45
Момичета - понеже вас си ви познавам и не ме е срам да попитам тук по един лекооо по-различен въпрос: удачно ли е да се направят мъфини в онези старите формички ламаринените за кошнички, от едното време? И с какво да ги покрия за да не залепнат и да се извадят по-лесно?
Идеята е да направя шоколадови мъфини за децата (и за нас разбира се) украсени с шоколад (или с някакъв крем), но не разполагам със силиконови форми или с хартиени формички, а за друго подходящо не се сещам?
Дано имате възможност да помогнете.

edit: Моите са тези - и

Преди една седмица си купих от един сайт такива формички за мъфини. Не ми се залепва тестото като ги намазвам с масло и след това ги покривам с брашно.

Последна редакция: нд, 28 мар 2010, 22:38 от apgrigorova

Общи условия

Активация на акаунт