Открити са канцерогенни съставки в бебешки пюрета и сокове

  • 29 120
  • 159
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 489
Благодаря за информацията! Hug
А има ли изследвания и на Ганчев?
Как влияят бензола и фурана? Имаш ли повече информация?  Blush

Няма изследвания на Ганчев, защото става въпрос за пюрета на немския пазар! Пуснах информацията тук, понеже половината се продават и в България. Нямам повече информация за бензола и фурана, всичко написах (преведох). И на мен ще ми е интересно някой компетентен да каже повече за тях!  Peace

 
Вярно, че не можем да избягаме от всичко вредно, ама поне
да сме информирани, пък току виж нещата са се променили
към по-добро в нашата мила Татковина.

Държавата България няма нищо общо в случая!

Аз лично не видях кой е провел изследването, на кого са данните?
Ökotest Германия, дала съм линк. Ако те интересува нещо повече, питай.

Nefertity , те отделно ли се произвеждат? Аз мисля, че са еднакви и евентуално етикетът е предназначен за съответната държава. Thinking На бурканчето, което имам вкъщи не пише къде е произведено!

# 31
  • Мнения: 489
Ако наистина имаше сериозна опасност за бебетата щяха вече да са изтеглили от пазара тези пюрета, както направиха с АМ в Китай.

Само дето първо имаше няколко смъртни случая! Хайде няма нужда да се стига до там!

# 32
  • Мнения: 1 089
Ако наистина имаше сериозна опасност за бебетата щяха вече да са изтеглили от пазара тези пюрета, както направиха с АМ в Китай.

Само дето първо имаше няколко смъртни случая! Хайде няма нужда да се стига до там!
А сигурно ли е, че тези смъртни случаи са в следвие на консумацията на пюрета? Мисля, или по-скоро се надявам, че относно бебешките храни ще бъдат по-съвестни и отговорни. Е, може да не са наистина съвсем био /както примерно Хип гарантира/, но застрашаващи живота...

# 33
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Интересна информация, но няма да спра да давам Сънвал и Хип  Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 3 621
Nefertity , те отделно ли се произвеждат? Аз мисля, че са еднакви и евентуално етикетът е предназначен за съответната държава. Thinking На бурканчето, което имам вкъщи не пише къде е произведено!
Не съм виждала пюретата в Германия, но като сравнявам тези които се продават тук и тези в Англия, разлика има не само в етикета, но и в капачката и в бурканчето, което ме навежда на мисълта, че не се произвеждат на едно и също място.

# 35
  • Мнения: 2 447
Nefertity , те отделно ли се произвеждат? Аз мисля, че са еднакви и евентуално етикетът е предназначен за съответната държава. Thinking На бурканчето, което имам вкъщи не пише къде е произведено!
Не съм виждала пюретата в Германия, но като сравнявам тези които се продават тук и тези в Англия, разлика има не само в етикета, но и в капачката и в бурканчето, което ме навежда на мисълта, че не се произвеждат на едно и също място.
А по мое мнение и във вкуса и консистенцията.За това мен лично ,нищо не можа да ме убеди,че си заслужава да дам маса пари за "уж" по-хубавите пюрета.

# 36
  • Мнения: 1 089
Специално пюретата на Хип, които се внасят в Бг са произведени в Унгария или Австрия.Ето от тази таблица по бар кода на пюрето може да видите къде е произведено.http://www.izmamno.com/bar-code

# 37
  • Мнения: 4 615
А сигурно ли е, че тези смъртни случаи са в следвие на консумацията на пюрета?
Не е...ставаше дума за смъртните случаи от АМ в Китай. Та хубаво е да не се стига до там и с пюретата, че да ги изтеглят от пазара. Това имаше в пред вид Мисис Т.

Вече и да дишаш е вредно и все си мисля, че препоръките да се кърмят децата до 6 месеца изключително, че и нагоре е именно заради това колкото се може по-далеч във времето да се отложи срещата на крехкия организъм с всички отрови.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 3 953

Държавата България няма нищо общо в случая!

Има дотолкова, че са на пазара цитираните продукти, а никой не го е еня.
Виж в Германия явно се интересуват хората с какво се хранят децата им...
направили изследване  и пр. тук нищо.

 

# 39
  • София
  • Мнения: 1 262
Ökotest Германия за мен е един много надежден източник Peace
За жалост май няма пюрета, които да са достатъчно добри... Има ли марка, която все пак поддържа най-малко вредни съставки?

# 40
  • Мнения: 489

Държавата България няма нищо общо в случая!

Има дотолкова, че са на пазара цитираните продукти, а никой не го е еня.
Виж в Германия явно се интересуват хората с какво се хранят децата им...
направили изследване  и пр. тук нищо.

Екотест е независимо АД и няма нищо общо с държавата Германия. Тества всичко - козметика, храна, застраховки, лекарства, играчки и т.н. Издържа се чрез продажба на ежемесечното списание с актуални тестове и годишните сборници на същите, както и книжки със съвети и препоръки на база тестовете.
В случая държавата Германия не я е еня за децата тук, понеже не е реагирала, въпреки вече известните резултати!
Разрових се малко и научих, че бензол и фуран се образуват при топлинната обработка на продуктите - прекалено висока тампература. Затова и препоръката за домашно приготвяне - тестът е показал, че не се образува нито фуран, нито бензол при домашно варене на зеленчуците.

# 41
  • Мнения: 364
Диоксините и ФУРАНИТЕ могат да задържат растежа, да разстроят обмяната на веществата, да увредят зрението, сърцето, паметта, интелекта и психиката на човека, да предизвикат хормонални смущения, диабет, хепатит, цироза, възпаление на бъбреците, импотентност, безплодие и да повишат възприемчивостта към инфекции. Те имат и потенциален канцерогенен ефект, Най-чувствителни групи към въздействието към диоксини и фурани са плодът в майчиния организъм и новороденото.


БЕНЗОЛЪТ е лека безцветна течност с характерна миризма, слабо разтворим във вода. Използва се предимно като суровина в химическата промишленост. В атмосферата се изхвърля с емисиите от моторните превозни средства и изпарение при работа с петрол (бензиностанции и рафинерии).

Бензолът се абсорбира в организма при вдишване. Много слабо прониква през кожата. В организма по-голямата част метаболира до фенол. Около 30 % се отделя от организма непроменен чрез издишвания въздух.

Причинява ускорено сърцебиене, главоболие и оказва влияние върху имунната система.

Продължителна експозиция на токсични нива бензол уврежда костния мозък и води до панцитопения. Ранните прояви на токсичност са анемия, левкопения или тромбоцитопения. При тежки отравяния се развива апластична анемия. Бензолът е известен канцероген от група 1. Описани са много случаи на миелобластна и еритробластна левкeмия при професионална експозиция.

Не съществува безопасна концентрация.


# 42
  • Мнения: 14 654
За пръв път чух за фурани, когато еколози обясняваха колко вредно ще е да се изгради завод, в който отпадъците да бъдат изгаряни и че трябва да се ползва друга технология за преработката им.
За съжаление, ако се готви със замърсени продукти, домашните пюрета пак могат да съдържат такива в-ва.
Благодаря за информацията, на мен ми е полезна  Hug

# 43
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239


те отделно ли се произвеждат? Аз мисля, че са еднакви и евентуално етикетът е предназначен за съответната държава. Thinking На бурканчето, което имам вкъщи не пише къде е произведено!
Да, отделно се произвеждат. За източния пазар /вкл. България/ - в Унгария е заводът, а за западна Европа - Австрия. Има разлика не само в опаковките, но и в качеството. Жалка работа Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 97
направо думи нямам...преди шишета сега пък и пюрета .. да се побърка човек..в какъв свят живеем?????????? май ще е по-добре да не чета нищо

Общи условия

Активация на акаунт