Открити са канцерогенни съставки в бебешки пюрета и сокове

  • 29 157
  • 159
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 28
Ökotest не може да ми бъде критерий. Трябва първо да имам информация как се финансират тези иследвания, и на коя точно фирма са удобни тези резултати.  Близко е до ума защо на ДМ марката е с най-добри резултати. В последно време става прекалено често т.нар. явление "платена наука" за да имам сляпо доверие на подобни изследвания.

# 46
  • Мнения: 359
Направо ужас..... с какво да си храним децата, нали всъщност се оказа че и някои от бебешките шишета също са вредни и при затопляне отделят бисфенол.....
Така е, да, затова вече продават такива, които уж не го отделят. Дано да е така  Thinking

# 47
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Направо ужас..... с какво да си храним децата, нали всъщност се оказа че и някои от бебешките шишета също са вредни и при затопляне отделят бисфенол.....
Така е, да, затова вече продават такива, които уж не го отделят. Дано да е така  Thinking
Да така е, продават ги, след като паникьосаха успешно народа с поредната доза "последни изследвания и научни доказателства", как няма да ги продават Whistling

# 48
  • Мнения: 1 464
Направо ужас..... с какво да си храним децата, нали всъщност се оказа че и някои от бебешките шишета също са вредни и при затопляне отделят бисфенол.....
Така е, да, затова вече продават такива, които уж не го отделят. Дано да е така  Thinking
Да така е, продават ги, след като паникьосаха успешно народа с поредната доза "последни изследвания и научни доказателства", как няма да ги продават Whistling

Щуротии на кутии!Тормозят ни периодично с несъществуващи изследвания,понеже знаят,че всеки иска най-доброто за детето си.Продават едни исъщи шишета с различен надпис и ние си мислим,че купуваме безвредни.А всъщност новите са добре замаскираните стари ooooh!

# 49
  • Мнения: 95
Ужас...дано не е вярно, но за съжаление и в най-голямата лъжа винаги има доза истина. Да са ни живи и здрави дечицата, но това е техния свят. Май трябва да свикват, тепърва ги чакат отрови и в храната, и във въздуха, водата... За съжаление.

# 50
  • Мнения: 1 354
Ще трябва доста литература да изчета докато реша дали да купя пилето, наблъскано с хормони и да го сваря на детето или да купя пюрето с бензол...


Подкрепям мнението на Geraldine Peace аз хранех малката с Хип с надежда, че са по-добри от другите, но изглежда,че това не е май така..........сега сме на детска кухня.......не знам до колко и тя е читава.... пък и в днешно време аз не знам вече КАКВО НЕ Е ВРЕДНО Thinking

# 51
  • Мнения: 616
аман от тия масови психози  Rolling Eyes всичко е вредно освен да спрем да ядем и да не си храним децата с нищо не виждам как ще се предпазим по друг начин  ooooh!

# 52
  • Мнения: 2 658
Не zнам до колко това са "психоzи", но zа мен е поредното докаzателство, че по-силно рекламираните и уж "хубави" продукти на фирмите с големи финансови въzможности са обикновено лош иzбор. Те могат да си поzволят всичко, още повече  вече се се наложили като "добри" и могат да си правят почти каквото искат, подплатени с доста повечко пари. В смисъл, манипулират ни с иzвестност, популярност от типа "оня каzа, тоя ми рече" , както и добра рекламна кампания.
Затова си купувах (до колкото купувах) евтинките пюрета на ДМ и още едни и.. абе никак не съм недоволна от което, а сега дори още повече. Поне zа себе си съм била права. Който каквото иска да купува и дава. Информация бол.

А между другото, точно пък на Ökotest, лично аz имам доверие, до колкото може да се каже така.

Благодаря zа темата.

Последна редакция: пт, 12 мар 2010, 15:39 от Сова

# 53
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Те могат да си поzволят всичко, още повече  вече се се наложили като "добри" и могат да си правят почти каквото искат, подплатени с доста повечко пари.
Именно. Точно както могат и да си позволят да са в добра симбиоза с проверяващите ги, оказващи "текущ контрол" върху качеството на производството им ooooh! Нали се сещате, че проверяващите и проверяваните в този случай много добре знаят какво правят и какво трябва да излезе от "проверката".
Така че, нитратите от кварталната сергийка за зеленчуци, на мен лично не ми пречат толкова.

# 54
  • Мнения: 359
Така че, нитратите от кварталната сергийка за зеленчуци, на мен лично не ми пречат толкова.
'Кафе с мед', за възрастните не е голям проблем, но за бебетата казват, че нитратите са доста вредни. Докато бях бременна се интересувах и съм чела, че се "изчиствали" като се накисне зеленчука във вода за 20-30 мин и оттогава така процедирам.  Peace

# 55
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Лъки, пЮрето няма как да го накиснеш, за да се изчисти, обаче Thinking
Затова казвам, че ги "предпочитам" добрите, стари нитрати Mr. Green

# 56
  • Мнения: 14 654
Много ясно, че който иска да вярва, че хранейки детето си със скъпи пюрета, прави най-добрият избор, няма да повярва на Екотест  Mr. Green
И в домашни условия също можеш да се сдобиеш с фуран в пюрето ако продуктите са замърсени, но не вярвам хип да отглеждат специално пуйки и моркови, така че да няма и следа от замърсяване. Кой гарантира, че ползват продукти без нитрати и пилета без хормони?
Аз пъкне вярвам на етикетчета с надпис био, еко и т.н.

# 57
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Истината е, че дори и домашните продукти да са произвеждани без торове, ако съседът ти ползва амониева селитра се сещате колко и вашите неща са био  Crazy А пък домашните кокошки и пуйки ядат фуражите, отглеждани на такива земи - пак без контрол.
Така че няма никъде 100% Био.
Предпочитам да се доверя на купешките пюрета.Така съм решила за себе си. Надявам се да съм избрала по-малкото зло  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 163
Ясно е, че всички искаме да хрнаим децата си с най-добото, но ако започнете да се ровите в нет-а ще намерите по нещо лошо и вредно във всяка една храна (бебеша или не). НИикой, никога няма да разбере каква е истината. А разни изледвания, проучвания и т.н могат, както да са верни, така и да са маркетиногов трик, все пак всичко това е индустрия, от която се печелят пари. Освен това интерент е място колкото достоверен, толкова и твърде несигурен източник. Ако се опитваме да се съобразяваме с всичко "вредно" около себе си ще свършим в психиатрията.  Naughty

# 59
  • Мнения: 359
Лъки, пЮрето няма как да го накиснеш, за да се изчисти, обаче Thinking
Затова казвам, че ги "предпочитам" добрите, стари нитрати Mr. Green
А, разбрах те.  Peace И аз ги предпочитам значи  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт