Сок от тиква

  • 9 781
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 334
Мами, имам тиква. В новото списание Мама пише , че сокът от тиква е много полезен. Ама как се прави. Не ми се струва да се прави от сурова тиква  Confused

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ами от сурова се прави. Даже е приятен на вкус. Сок от моркови как се прави? В сокоизстисквача пъхаш и бръмчиш докато пусне сок.
Не зная какъв точно ефект би имал при бебетата, чудя се на Мая да пробвам ли? Виж идея, ще си направя на мене си и ще я пробвам дали й харесва.
Зная, че сокът от тиква се препоръчва при отичане на нозете, такива хвалби ми хвалеше кумата ми...

# 2
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Моя сок от тиква не е пил, ама редовно си хапваше печена тиква, пюрирана+млекце, а тя може и да се замразява Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 534
Аз лично я сварявах под налягане .
След това голяма част от тиквата  я правех на пюре и я замразявах във фризера , а останалата пасирах и доливах вода , т. е. това е сока , който правех аз (сварена тиква , вода и захар )

# 4
  • Мнения: 3 663
ако може да се дава сок от тиква, то от сурова ще да е
но дали може... виж това е питанка.. никога не съм се замисляла.... (голям отговор дадох няма що  Embarassed )

# 5
  • Мнения: 3 537
Незнам дали може от сурова тиква да се дава сок ThinkingАйде морковите се ядат и сурови и сварени,ама тиквата не се яде сурова.....Не съм се замисляла ,честно,но я за всеки случай попитай някой доктор... Peace

# 6
  • Мнения: 381
Аз съм давала само варена тиква и готово пюре.Много съм се чудила след като замразите сок или пюре колко време след това ги давате/седмица ли месец ли/?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ангелче, ако питаш за замразено пюре от тиква или замразен сок от тиква, мога да посоча личния си опит, че съм държала такива чудеса в камерата до 2 м. Но по принцип тиквата (здрав плод, без контузии) може да трае цяла зима на хладно, при постоянна Т, някоъ мазе всъщност и така може да се готви прясна. И се сварява доста бързо. Обелена я варя, щото не виждам нужда да ям кората... Тиквени ми ти работи..  Heart Eyes

Сокът от суровата тиква е чудесен и пълен с полезно вещество от суровия плод, а като се свари тая тиква и като се захароса се получава една празна сладка вода. Мисля, че на деца над годинка спокойно може да се предложи пресен тиквен сок, понеже не съм чувала за някакви странични ефекти... По-малките бебета са с чувствителни стомахчета, после вече се захранва по-късно и сигурно може да разхлаби бебето, не съм компетентна, само се опитвам да разсъждавам. Някоъ педиатър не списва ли тука да ни вкара в правия път?  Laughing Може и да греша за даването на тиквен сок на по.малко беби, обаче съм твърдо за суровоцедената тиква!

# 8
  • Мнения: 1 032
Аз съм купувала сок от тиква на Бебевита, защото също не знам дали може да се дава от суров плод. Ефектът е разхлабващ- така че спасява ситуациите при запечени бебета. На шишето на сокчето пишеше, че е от четвъртия месец

# 9
  • София
  • Мнения: 472
Мами, имам тиква. В новото списание Мама пише , че сокът от тиква е много полезен. Ама как се прави. Не ми се струва да се прави от сурова тиква  Confused

 Ами ,аз му купувам на ХИП - тиква и ябълка сок. Много го обича. А тиква му варя и пюрирам с малко мляко  и захар.

Общи условия

Активация на акаунт