Кои български ястия харесва ва6ата половинка?

  • 2 303
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 768
Иzвесто е,4е българската кухня се харесва много от 4ужденците. LaughingВъпроса ми е пове4е към моми4етата с 4ужденци.Кои български ястия оби4а ва6ата половинка и кои не?И колко 4есто готвите българска кухня на семейството си? Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 1 465
Moiat chovek obojava
"drobcheta po selski"
burkani iaica sas sirene, luk i chu6ki;
pile pecheno s kartofi i 4esan
chu6ki burek
vednaj hapna ot kiseloto mliako prigotveno ot baba mi i kaza che bilo neveroiatno /hapna celia burkan/ hahaha
bani4kite, koito se prodavaha vav Fantastiko predi /oneje otdavna ne sam si hodila/ i triabvashe samo da se opekat vav furnata - obojavashe gi, chak tuk sme nosili;
pulneni chushki /ama da kaja, che takiva i vav France se praviat, ne samo v Bulgaria - liatoto biahme na gosti i domakiniata ni servira takiva - shtiah da padna/
Pile sas spanak i oriz - malee pobarkva me da mu gotvia tova
kartofena salata
 Za drugo v momenta ne se se6tam, no ako se setia shte go dobavia Wink

Последна редакция: чт, 13 окт 2005, 11:54 от Pollia

# 2
  • Мнения: 1 178
Готвя предимно манджи4ки, които знам от мама, последен хит у нас в момента е "яйца с праз" много му се ослади  eat

# 3
  • Мнения: 1 768
Моя обожава гуве4ета или гуве4,важното е да има картофи и месо.. Laughing
Съ6о луканка,лу4ник и пълнени 4ужки оби4а..
А сирене и мляко   StopНе вкусва ни6о, което съдържа теЗи продукти..А така искам да му правя сиренак,баница или принцеси,ама а де... Thinking
А по на6ия край много 4есто се сервира жито,или zа рожден ден или на сватба..Той като го видя милия и прежълтя.. CrazyКаква е тая ка6а ме попита въЗмутен?? Shocked

# 4
  • Мнения: 1 238
Харесва и яде абсолютно всичко, даже и боб, с изключение обаче на сиренето и маслините. Ей не можах да го науча.
А да и още нещо- мрази пържени тиквички и патладжан, а също и чесън. Будала...
Иначе всякакви други манджи яде!

# 5
  • Мнения: 1 768
Харесва и яде абсолютно всичко, даже и боб, с изключение обаче на сиренето и маслините. Ей не можах да го науча.
А да и още нещо- мрази пържени тиквички и патладжан, а също и чесън. Будала...
Иначе всякакви други манджи яде!

И моя се мръ6и на маслини,тикви4ки и патладжан... Tired

# 6
  • Мнения: 714
сирене по шопски, баница, кюфтета, мусака, патладжани във всички разновидности - имам баялдъ, с доматен сос, с чесън и кисело мляко, тиквички подлучени, пилешка супа, застроена с яйце ...., крем супа от картофи
мре за кашкавал пане, шопска салата (с ракийка .... добре, че го научи някой че ракията се пие в началото, а не след кафето и десерта  newsm78 )
картофена салата с праз, зеле на фурна ....

категорично отказва таратор, шкембе чорба и дробчета.

всъщност не готвя много често българска кухня, всъщност готвя както дойде, според продуктите ....

# 7
  • Мнения: 1 238
Харесва и яде абсолютно всичко, даже и боб, с изключение обаче на сиренето и маслините. Ей не можах да го науча.
А да и още нещо- мрази пържени тиквички и патладжан, а също и чесън. Будала...
Иначе всякакви други манджи яде!

И моя се мръ6и на маслини,тикви4ки и патладжан... Tired

Моя просто ненавижда чесън. Ей в състояние е да повърне при миризмата му.
Веднъж бях яла тиквички с чесън. Лягаме ние да спим, и по едно време през нощта усещам, че нещо се раздвижва... Ставам аз и кво да видя- нашия си взел юрганчето и тича към другата стая...Викам му- Къде бре??! Той: "Ще пукна тук...кой те кара да ядеш чесън..."
Та тъй...изгоних си мъжлето без да искам Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

# 8
  • Мнения: 4 212
вегетариански:
-дроб сърма
-гюве4
-пълнен патладжан

# 9
  • UK
  • Мнения: 1 334
дробчетата са най-любимото му ядене и печени чушки с доматен сос Grinning
чесън обича,но тиквички с чесън-неееееееееее

# 10
  • Мнения: 7 605
Моя обожава българската кухня и освен месните ястия яде и оби4а вси4ко. Само при пиле6ката каварма прави иzклиу4ение, ина4е не яде месо. Готвя редовно български работи, било то пиле6ката каварма, или баница, снежанка, правя му буркани с лиути 4у6ки, боб 4орба и какво ли не. Когато сме в БГ, винаги напълнява  Mr. Green много оби4а и катък и пиперки биурек  Wink

# 11
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Яде всичко без две неща- сърми и таратор....Като ме види, че си правя и му става зле....

Иначе обожава кавърма и гювеч. Готвя много често български неща /когато готви той са интернационални или холандски- общо взето 50% на 50%/...Донесох си страхотни подправки на "" Маги"за пълнени чушки, кавърма и разни други ..Много са добри........

# 12
  • Мнения: 150
кюфтета, боб,  почти всички бг манджички, без шкембе, дроб сърма и тези другите с вътрешности
 Wink

# 13
  • Мнения: 1 768
кюфтета, боб,  почти всички бг манджички, без шкембе, дроб сърма и тези другите с вътрешности
 Wink
Пове4ето 4ужндеци не оби4ат вътре6ности,а ние бъгарите мрем zа тях..  chef
Моя го нау4ихме да яде у6и на прасе и кожа да прасе..Понеже при нас по Коледа има "свинско погребение" много 4есто.. Naughty

# 14
  • Мнения: 513
А сега във Виетнам сигурно и печени кученца му сервират. Sick Sick Sick


 Scream

Общи условия

Активация на акаунт