БОЛНИЧНИ

  • 1 084
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 270
ЗДРАВЕЙТЕ newsm78
БРЕМЕННА СЪМ В 3 МЕСЕЦ И ИСКАМ ДА ИЗЛЕЗНА В БОЛНИЧНИ.ТРЯБВА ЛИ НЕПРЕМЕННО ДА ЛЕЖА В БОЛНИЦА ЗА ДА МИ ДАДАТ БОЛНИЧНИ?БЛАГОДАРЯ

# 1
  • Мнения: 7 186
Не е нужно, аз бях в болнични през цялото време и не са ме карали да лежа. Плюс това нищо ми нямаше. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 047
 Лейди, при теб е заради средата, в която си работила.

 Аз работех при друг тип условия и ако исках болнични трябваше -
сп. доктора в Окръжна - да полежа 10 дни;
сп. доктора от ДКЦ - да ходя всеки месец по 2 пъти за подновяване на болничния

 Избрах нито едно от двете. Не ме устройваха.

 Ивета, зависи каква уговорка ще направиш с този, който те наблюдава.

# 3
  • Мнения: 7 186
Лейди, при теб е заради средата, в която си работила.

 Аз работех при друг тип условия и ако исках болнични трябваше -
сп. доктора в Окръжна - да полежа 10 дни;
сп. доктора от ДКЦ - да ходя всеки месец по 2 пъти за подновяване на болничния

 Избрах нито едно от двете. Не ме устройваха.

 Ивета, зависи каква уговорка ще направиш с този, който те наблюдава.

Не е само заради средата, в болничния никъде не фигурира вредна среда или нещо такова, пишеха ми фалшиви диагнози- заплашващ аборт и тем подобни глупости. Аз избрах варианта да ходя всеки месец в ДКЦ- то за болничен, даже и по два пъти, което беше адски досадно, но пак е вариант. Иначе по варианта за хоспитализация трябваше да лежа и аз 10 дни, което съвсем не ме устройваше. Tired
Наистина това са вариантите, друг начин няма.

# 4
  • Мнения: 2 274
Това изискване е от миналия месец, ако не се лъжа..Много неудобно за бременните(((

# 5
  • Мнения: 1 111
Лейди, при теб е заради средата, в която си работила.

 Аз работех при друг тип условия и ако исках болнични трябваше -
сп. доктора в Окръжна - да полежа 10 дни;
сп. доктора от ДКЦ - да ходя всеки месец по 2 пъти за подновяване на болничния

 Избрах нито едно от двете. Не ме устройваха.

 Ивета, зависи каква уговорка ще направиш с този, който те наблюдава.

Не е само заради средата, в болничния никъде не фигурира вредна среда или нещо такова, пишеха ми фалшиви диагнози- заплашващ аборт и тем подобни глупости. Аз избрах варианта да ходя всеки месец в ДКЦ- то за болничен, даже и по два пъти, което беше адски досадно, но пак е вариант. Иначе по варианта за хоспитализация трябваше да лежа и аз 10 дни, което съвсем не ме устройваше. Tired
Наистина това са вариантите, друг начин няма.

И колко плащаш за един болничен в ДКЦто? В частна клиника на мен ми казаха, 20лв. на болничен.

# 6
  • Мнения: 592
Разбира се, че не трябва. Трябва да се разбереш с твоя лекар. Аз например бях добре, но казах (то си беше истина) че на работата много пушат и аз не искам да стоя в тази среда. Тогава той ми пише някакви измислени диагнози да си лежа в къщи. Разбира се за всеки болничев лист плащах - 10лв. Проблема е че той (болничния лист) трябва да мине през лекарска комисия от 3-ма лекари. Но там вече лекаря се оправяше (нали му давах за това пари). Така, че не се притеснявай, ако не можеш направо да му кажеш, че искаш болничен измисли някаква правоподобна причина (седиш в задимена среда, на течение, карат те да дигаш тежко или каквото ти хрумне).

# 7
  • Мнения: 733
Всичко зависи от гинеколога ти! Ако реши ще ти даде болничен и без да му плащаш има си начин. Даже няма да лежиш в болница. Говори си с него най-добре.
Успех  Wink

# 8
  • Мнения: 361
Аз лежах само един ден ,доктора ми каза ,че е задължително,иначе не може да ми даде 30 дневен болничен  Rolling Eyesне съм плащала нищо и сега не плащам  Naughty

# 9
  • Мнения: 1 111
Трябва да се разбереш с твоя лекар.

моят лекар в смисъл GPто или гинеколог?

# 10
  • Мнения: 5 370
Трябва да се разбереш с твоя лекар.

моят лекар в смисъл GPто или гинеколог?
Мисля,че става въпрос за този,който те следи,Кали.При мен беше гинекологът,който ме изроди.Даже той сам ми предложи да ми дава болнични предвид факта,че бях бременна през зимата и работя с адски много народ.Освен това имах и контракции в начална бременност и повръщах до 4 месец. Не съм лежала и ден,но пък си имах яко проблемчета-типичните де.
За моите болнични така или иначе си плащах,защото ЖК в Болница Лозенец е платена.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 164
Най-добре се разбери с гинеколога, който ти следи бременността. Моята гинеколожка ми предложи да изляза в болничен още от втория месец, без да ми иска пари или каквото и да било, аз излязох в седмия. Болничният в ДКЦ се подновява веднъж месечно.

# 12
  • Мнения: 7 186
И колко плащаш за един болничен в ДКЦто? В частна клиника на мен ми казаха, 20лв. на болничен.

Аз нищо, защото работя във вредна среда и гинеколога не може да ми откаже болничен. Иначе не знам, може би ако нямаш никакви противопоказния за работа по време на бременност работата ще стане и с някой лев. Всъщност не може би а със сигурност Simple Smile. Но най- добре да измислиш някаква вредност в работата си.

# 13
  • Мнения: 1 440
Аз също нямах проблеми с болничните.Неудобството беше,че ми ги издаваха за по 15 дни./ЖК си я изкарах в ДКЦ./.
По принцип имаш право на 180 дни общо през цялата бременност,стига да се намери кой да ти дава.
Не се е налагало да ходя в болница,но имам познати,които са лежали,за да им издадат болнични.
Общо взето нещата май не са съвсем законово издържани.Пишат ти фалшиви диагнози  или пък изобщо не се осмеляват да ти дават болнични./Бившата ми гинеколожка категорично ми отказа,затова я смених./.

# 14
  • Мнения: 270
благодаря Ви момичета.Днес ще ходя на лекар и ще питам дали ще ми даде болнични

Общи условия

Активация на акаунт