Каша от ориз и царевица на Милупа ????

  • 4 553
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 180
Здравейте, имам въпрос за тази каша. Днес я купих и реших да я пробвам, за след 4 месеца е , ние сме на 5 и лека полека се захранваме със зеленчукови пюрета на обед и плодови между храненията преди обед и следобед. Рещих да му дам и каша от ориз и царевица (на опаковката пише без глутен с АМ) да, но по описание се слага в 130мл вода 4 с.л от кашата и става рядко като мляко. Как да се даде с лъжица? Сложих 6 с.л. пак в 130мл и се получи по-приемливо, но не и много гъсто за да се даде лесно с лъжица. Незнам дали не сгреших като сложих още 2 лъжици Sad( малко ми е гузно но му дадох около 100мл на бебето и го изяде за нула време-много му хареса. Въпроса ми е толкова рядка ли се дава както е описано на кутията или мога да слагам колкото реша за гъстота без да се навреди на детето? А като пише, че е с АМ мляко няма как да се направи по-рано и да му се даде след час -2 да речем? И последно не ми е ясно - кашата се дава като плодовото пюре между храненията следобед или за да замести хранене, се прави като със зеленчуковото пюре на обед- каша малко , дохранвам с АМ докъто нацяло мине само на каша и пак да е 150мл колкото е и млякото за 1 порция? Много въпроси,но се притесних и не ми дава мира,ако не питам.....Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 27 524
Пропорциите на кашите, дадени на кутиите, винаги дават някакви хипер редки и невъзможни за даване с лъжица резултати  Rolling Eyes
Затова никога не съм се съобразявала и ги правя само на око - до желаната от мен гъстота - да не супер редки и да текат от лъжицата, но да не са и толкова гъсти, че да могат да й образуват връх.
Т.е. винаги съм слагала поне два пъти повече от указаното на кутията сухо вещество  Grinning А на тази възраст вече синът ми изяжда кутия каша (яде само Хумана с банан за 4 месеца) на три пъти  Crazy

# 2
  • Мнения: 246
1 Правя кашите на око, не гледам таблиците върху кутиите.
2 Кашата се дава непосредствено след приготвянето и. Неможе да стои 2 часа защото в нея има АМ, а и бързо започва да се втечнява.
3 Кашата е млечно хранене и спокойно можеш да я даваш за следобедна закуска. Ако решиш може да дохранваш с АМ след нея.

# 3
  • Мнения: 3 621
Винаги правя кашите на око.
Искам обаче да те попитам, това първата каша ли ще е, която ще дадеш на детето. И второ захранила ли си поне с ориз или царевица, защото ако не си въвела нито едното, нито другото, да въведеш едновременно две неща, което не е много правилно.

# 4
  • Мнения: 27 524
И двете не са алерген, така че не е проблем да се въведат като първо хранене.
Оризова бях давала, но тапиока например, която се съдържа в тази каша - не. Нито бих могла отнякъде да намеря само царевична или само каша от тапиока.  Hug
Каша давах и сутрин за закуска, и следобяд, както и преди сън  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 180
Винаги правя кашите на око.
Искам обаче да те попитам, това първата каша ли ще е, която ще дадеш на детето. И второ захранила ли си поне с ориз или царевица, защото ако не си въвела нито едното, нито другото, да въведеш едновременно две неща, което не е много правилно.


Ух как ме притесни, ми да от днес това му е първата каша, с ориз не е ял нищо, а вчера опита кисел направен от мен с натурално царевично нишесте, изяде го и няма проблеми, ух ми сега ? Това сигурно не се брои за въведена царевица Sad мали как се изложих с това папи днес Sad
B_RaiA_T  ако му дам 150мл от тази каша и не дам мляко после, възможно ли е или не е пълноценно заместено млечно хранене? Ако да , след колко време да дам това количество за следобедното му папи?
   Благодаря за отговорите.

# 6
  • Мнения: 4 615
С нова храна се започва постепенно, не се дава на веднъж такова голямо оличество. Кашата е пълноценна храна, а освен това е и с АМ, но моля не давай утре 150 гр от нея. Въвеждай храните за поне 3 дни всяка.

# 7
  • Мнения: 3 927
Кашата от ориз на Милупа, която аз пробвах даде същия резултат както при теб  Simple Smile, отвратителна каша е това. Пробвах и на око да я направя, освен по пропорциите на опаоваката, еми след няколко лъжички кашата пак се втечняваше ужасно, най-вероятно от слюнката на бебо.....изхвърлих я.
Препоръчвам ти кашите на Лактана и Хип, те се получават далеч по-добре (при мен поне).
Каша са дава като отделно ядене, като се замества млякото с нея, но не става за ден, два, а поне за 10-тина дни. Избираш си едно ядене, по-добре сутрешно, зависи кога яде детето ти след сутрешното мляко и почваш с лъжичка, две първия ден, 3-4- лъжички втория ден и т.н. с;ед нея дохранваш с мляко.....Докато детето пожелае да яде цяла порция (ако пожелае) Wink
По-добре е да се почне с еднокомпонентна безглутенова каша - има оризова чиста, елда, има просо на Хип....
Ако кашата е безмлечна, добавяш няколко лъжички АМ. Така яденето пак е млечно.
Не е хубаво кашата да престоява.
Това е моето виждане Simple Smile

# 8
  • Мнения: 48
И аз давам тази на Ми-лупа и при мен се получава рядка и аз добавям 1-2 от мен и консистенцията си става супер з абебче на 5 месеца а сори вече на 6
Сега съм и взела на хип и при нея е така рядка става  и пак добавям няколко лъжички  и тя я изяжда  с кеф,каката ми отказа млякото като и предложих каша и нея съм я отгледала с каша Crazy

# 9
  • Мнения: 180
Благодаря за отговорите.... мен ме притесни това, че на кутията пише да не се променят пропорциите, защото ще навреди на бебето, но щом и вие слагате от вас значи няма проблем.
Taneto  "Докато детето пожелае да яде цяла порция (ако пожелае)" от незнание за първи път му дадох около 100гр от нея и я изяде с кеф и искаше още, дадох я час след млякото, за да видя ще яде ли. Ако му дам днес преди млякото и после да дохраня и малко по малко да се измести това хранене в 15-16.00 часа? Тя е с АМ и като достигна 150-180гр от нея го смятам за заместено млечно хранене с пак млечно (млечна каша) . Нали? И един друг въпрос- на обяд кум 13.00 яде зеленчуково пюре около 150-180гр без мляко вътре и след това пие около 60-90мл АМ. Ако в това пюре сложа 3м.л АМ (сухо в-во) и след това не пие разтворено мляко ,а примерно малко вода за да преглътне, може ли да се счита за заместено хранене и да е пълноценно ? Не мога да сложа разтворено АМ в пюрето, защото става страшно рядко. А пък ми се иска на обед да си яде млечно-зеленчуково пюре без да пие мляко всеки път след него.

# 10
  • Мнения: 27 524
Аз бих продължила да давам на детето цяла порция.
За зеленчуковото пюре с мляко - може да се счита, да. Аз лично не съм добавяла мляко в зеленчуковите пюрета, но казват, че така е правилно. Вода за преглъщане не вярвам да има нужда  Grinning
Някои пюрета са доста гъсти и не може само от сухото мляко да сложиш, при други няма проблем.
И последно - не бързай да изместваш много хранения. АМ трябва да си остане основно до годинката.  Peace

# 11
  • Мнения: 3 927
Да, аз така съм процедирала с кашата - изчаках детето да стигне до едно количество от около 200 мл (аз меря обемно в една купичка) и тогава спрях да предлагам мляко след кашата и така си остана яденето само чиста каша с мляко вътре.

За зеленчуковото по същия начин - до стигане на някакво определено кол-во, което детето приема давах пюрето с малко мляко и после чисто мляко с бутилка. Когато стана цялата порция просто слагах сухото вещество вътре, около 2-3 лъжички, не повече. Така съм давала до около 11-я мес. После обедното ядене стана по-човешко, т.е. без мляко и готвех неща като ориз със спанак, леща, грах, ориз с тиквичка и др. под. манджички....

Вие по колко пъти всъщност ядете? Струва ми се, че хапвате на често?!

И двете ми деца след 6-я месец хапваха по 5 пъти
око 7:30 ам
около 11 каша
около 14 пюре
около 17:30 и 21 пак ам

чак след 7-я месец въведох плодове и тогава направих плодова закуска в 11, а кашата я преместих следобед. Да ти кажа никога не съм давала храни между яденетата до около годинката. Само като дойде време да уча каката да дъвче й предлагах надвечер оризов трохо, а по- късно разни бисквитки. Сега с бебо (на 7 мес.) пак правя чисти 5 яденета.

# 12
  • Мнения: 180
Ами в 6.30 АМ - слагам 150мл вода+ 5м.л =180мл готово мляко- пие го всичкото.
      в 9.30-10.00 180мл АМ
след час давам плодово пюре около 70мл
      в 13.00 и малко - зеленчуково около 150-190гр и след това пие 60-90мл АМ - тук искам да яде 190гт пюре което съдържа мляко, а не да пие и после за да не приема толкова много храна на едно хранене.
      в 16.00 и половина понякога пие 180мл АМ а вече искам да яде каша, кисел или плодово пюре с мляко (за разнообразие)
после към 17.00-18.00 заспива и се буди да яде към 22.00 - 23.00 пак 180мл АМ
      към 3.00 пак 180мл АМ
Това са ни храненията, не мисля да махам нощното.
Блонди аз си правя пюретата и не могат да понесат разредено мляко, а искам да го съдържат до годината. Няма да замествам повече от тези две хранения-обед и следобед, и те също да са млечни. Искам да питам като яде тази каша от ориз, счита ли се той за въведен и кога мога да му дам пюре от ориз и броколи? И как се прави точно Simple Smile

# 13
  • Мнения: 27 524
Тогава разреждаш млякото с малко водичка, колкото да се разтвори, а не колкото изисква по принцип пропорцията.
Оризът се счита за въведен, да. Изчакай да минат 4-5 дни, макс. седмица от въвеждането на една нова храна и тогава предлагаш следващата.
Иначе как се прави - нищо особено - сваряваш и пасираш.  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 927
А аз приготвях зеленчуковите пюрета достатъчно течни, че да се разтвори сухото мляко в тях. Ако случайно водата дойдеше повечко, просто сипвах лъжица оризова каша и консистенцията се оправяше  Wink
Важно е бебето да не се ядосва, ако манджата е течна или обратно - гъста  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт