Как плащате месечните такси за ОДЗ? А, как предпочитате?

  • 2 344
  • 42
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 456
Здравейте,

Бих искала да ви попитам как заплащате месечните си такси
за ясла/ градина - в брой или по банков път(разплащателна сметка или е-pay Rolling Eyes) и кой начин бихте предпочели, ако имате избор?

Чудя се изобщо имали ОДЗ или ясла, която приема разплащания по електронен път и ще се радвам ако някой сподели мнение!

За мен лично разплащането по банков път е по-удобно и бих го предпочела (особено сега когато таксите вече достигат до към 100 лв с допълнителните занимания.
Не ходиш да теглиш, после да се редиш на опашка пред касата сутрин (при нас работят до 15.00 ч) и чакаш за да платиш.


Моля ви, да споделите вашето мнение, за да се ориентирам има ли смисъл се допитвам
до разните отговорници в общината. Мисля и с разрешение на директорката да пусна и една анкета сред родителите за да преценим колко от тях предпочитат именно електронно разплащане.
Преди повече от две години, попитах директорката на нашето ОДЗ за тази възможност, но отговора беше "Работим по въпроса....." и все още работят..... Laughing

Предварително благодаря на всички ви!!!!  bouquet

Последна редакция: пт, 12 мар 2010, 17:16 от Муци

# 1
  • Мнения: 690
плаща се в брой  Peace Няма такава градина/ясла, поне не държавна, в която да се плаща по банков път ... Таксите се плащат на ръка до 10-то число, след което домакина ги отчита и внася в съответните сметки  Peace

предпочитам в брой, защото ако платя по банков път, пак ще трябва да нося вносна бележка за доказателство, което си е същото да подадеш пари и да ти напишат квитанция за по-малко от 2 минути  Peace

# 2
  • Мнения: 6 031
В брой.
Представям си касиерките/повечето/ в ДГ с интернет банкиране  Joy .
Те наскоро/2-3 години/ се научиха да пускат квитанции от компютър.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 020
В брой на домакинката на яслата.
За банков превод аз лично съм ЗА. Защо да се носи  бележка в градината, може всичко да се провери в банковото извлечение.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 456
Вносната бележка не е необходимо да се носи. Peace
Ако се възприеме плащане по банков път ще се
уточнят необходимите задължителни реквизити в платежното
(както при данъците) и така касиерките ще си отбелязват
платените сметки по групите.


А и все си мисля, че ще си спестят печатането на стотиците квитанции
за платените такси.

В началото на всеки месец ще изготвят списък за дължимите такси и ги раздават по групите. Така ние/или който води детето вижда колко дължим и още на същия или на следващия ден плащаме.Бързо, лесно, удобно и за двете страни!

# 5
  • Мнения: 690
в доста градини домакините нямат компютри, а да не говорим за интернет  Wink в тази връзка как точно да проверят кой платил, освен ако не им се занесе вносната бележка  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 4 187
Плаща се в брой, на място , до 10то число на месеца ! Ето, тази седмица Рая не беше на градина, датата мина, ако кашля все още, и другата седмица ще пропусне, но трябва да се разходим до там, да платим таксата.
Би ми било удобно , да имаше възможност за Интернет разплащане, ама едва ли ще стане скоро  Laughing !

# 7
  • София
  • Мнения: 2 296
Плаща се в брой, на място , до 10то число на месеца ! Ето, тази седмица Рая не беше на градина, датата мина, ако кашля все още, и другата седмица ще пропусне, но трябва да се разходим до там, да платим таксата.
Би ми било удобно , да имаше възможност за Интернет разплащане, ама едва ли ще стане скоро  Laughing !
Laughing И при нас ситуацията в момента е същата.
А и градината на сина ми не е никак близо. Та ще си позволя да закъснея с плащането за първи път.
ЗА съм за плащане по банков път.

# 8
  • Мнения: 4 187
И градината на Рая не е близо, да не кажа , че е в другият край на града  Grinning ! Ама каквото - такова  Sunglasses !

# 9
  • София
  • Мнения: 1 020
в доста градини домакините нямат компютри, а да не говорим за интернет  Wink в тази връзка как точно да проверят кой платил, освен ако не им се занесе вносната бележка  Mr. Green
Банките дават дневни извлечения - минава си през обслужващата банка взима ги и отмята платилите такса!

# 10
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
единия проблем е, че градините си нямат собствени банкови сметки. Другото е, че таксите за допълнителните занимания не ги събира касиерката на градината, а си ги събира фирмата, която ги провежда и ти дават квитанция от ПКО /не знам като какви са регистрирани и дали не е редно да дават касов бон/

# 11
  • Мнения: 4 187
Някъде из темите  четох, че на някой места практиката  е, всички такси ( за градината и допълнителните занимания) да се плащат при касиерката !
Това естествено не решава въпроса с банковата сметка . Градините нямат право да имат , така ли ?

# 12
  • Мнения: 398
В брой до 10-то число,а допълнителните занимания все не е ясно на коя дата,все не били изчислени и обикаляш като гламав да търсиш лелята дето ги събира.

# 13
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Някъде из темите  четох, че на някой места практиката  е, всички такси ( за градината и допълнителните занимания) да се плащат при касиерката !
Това естествено не решава въпроса с банковата сметка . Градините нямат право да имат , така ли ?
така съм чувала и знам, че касиерката ходи и ги внася после по сметка на общината в банката.

# 14
  • Мнения: 5 997
в брой до 10-то число

Общи условия

Активация на акаунт