Бадемово масло

  • 24 827
  • 9
  •   1
Отговори
Знам, че бадемовото масло стимулира растежа на космите. Според вас, удачно ли е да се използва за подхранване на кожата на лицето. Дайте идеи за други масла за тая цел.

# 1
  • Мнения: 4 390
Знам, че бадемовото масло стимулира растежа на космите. Според вас, удачно ли е да се използва за подхранване на кожата на лицето. Дайте идеи за други масла за тая цел.

Въобще не е удачно мен ако питаш. Grinning
Защо ти е масло за лицето? newsm78

# 2
Чудех се с какво да го подхраня. Знам, че маслата имат много по-мощно въздействие, отколкото другите неща.

# 3
  • Мнения: 4 390
Подхрани го с хидратантен серум, крем, маска... Grinning

# 4
  • Мнения: 1 541
Не бих ти препоръчала да се клепаш с бадемово масло по лицето, защото май- много да запушиш и претовариш порите. Имаше едно масло на някоя от качествените марки козметика, но то е за все пак по- зряла кожа- зависи ти на колко години си. Сега просто не мога да се сетя на коя фирма беше, защото то като забременееш и връзката с главния мозък си отива безвъзвратно  Twisted Evil , но ще потърся малко и ще го намеря. Въпросът е и какви финасови средства си отделила за това де, защото не е от най- евтините, но пък резултатът е перфектен! Иначе ако имаш някой познат в Англия, а може и в някоя друга страна да го има, има едно масло/олио BIO OIL, което е около 10 паунда тук (нещо подобно на мед. козметика) и също в екстремни случаи на стресирана и изсушена кожа върши чудеса!

# 5
  • Мнения: 4 390
С бадемово масло има една хубава маска за суха и дехидратирана кожа
Маска с бадемово масло и извара
Смесват се прясна несолена извара с бадемово масло / може и зехтин /. Разбитата добре смес се нанася върху шията и лицето и след 20 минути се измива маската първо с топла, а след това с хладка.

Аз бих предпочела тази

Восъчна крем-маска за суха кожа
Прибавете восък за еластична кожа
Разтопете на водна баня парче восък (с големина на половин кибритена кутия), прибавете 3 с.л. зехтин. Добре объркайте сместа и я оставете да изстине. След това я поставете в бурканче. Нанасяйте сутрин и вечер домашно приготвената крем маска за около 20 мин след това измивайте с хладка вода може преварена или минерална или премахнете маската с кърпа с напоена с хладка вода, завършете със студена кърпа или ледено кубче. Кожата на лицето ще стане еластична.

Пий много вода, използвай защитни, овлажняващи (овлажняващите маски за суха кожа не съдържат много мазнини, но насищат кожата с необходимата й влага)и подхранващи продукти, по-мазен нощен крем.

# 6
  • Мнения: 1 639
Знам, че бадемовото масло стимулира растежа на космите. Според вас, удачно ли е да се използва за подхранване на кожата на лицето. Дайте идеи за други масла за тая цел.
     
    И аз не те съветвам да се мажеш с маслото , твърде мазно е .....  Не е ли по-лесно да си кушиш някаква говота маска на реномирана фирма ?  newsm78
 
  Специално лицето има нужда от добро  ежедневно почистване с  гел-пяна и тоник + кремовете ( дневен и нощен) ...... Peace
 

# 7
  • Мнения: 8 505
Знам, че бадемовото масло стимулира растежа на космите. Според вас, удачно ли е да се използва за подхранване на кожата на лицето. Дайте идеи за други масла за тая цел.

Не е удачно.Именно поради факта,че стимулира растежа на космите.Дори в упътването за употреба е изрично споменато,да не се използва за лице,защото може да предизвика нежелано окосмяване.

# 8
  • Мнения: 1 111
Според мен няма проблем да прибавиш бадемово масло към други продукти,с които приготвяш домашната си маска за лице.Не мисля,че ще навреди,защото се слага малко.
Преди време си бях купила бадемово масло на Икаров,за да си мажа косата.В опаковката имаше и нещо като брошурка,където се описваха и другите видове масла на Икаров и имаше и доста рецепти за домашно приготвяне на маски,като в тях беше указано и по колко се слага от маслото,а и имаше доста маски за лице именно с бадемово масло.
Това което аз правех ими харесваше е пак по рецепта,описана в указанието.Взимаш масло от праскова или кайсия.Слагаш на котлона съд с вода /като за парна баня/ да заври.И после капваш 10-ина капки от маслото във водата и си правиш парната баня 5-10 мин.Така ти се освежава лицето и се изчистват порите.

# 9
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Ако имаш позната сътрудничка на RSI,си купи  "Златно масло"-много е хубаво и ефикасно!Подходящо е за всички типове кожа-подхранва и поддържа кожата на лицето и тялото,подпомага оросяването и,действа стимулиращо на растежа на тъканите и клетките,прави кожата по-стегната и здрава.Поддържа кожата младолика,еластична и изпъната,прави я копринено мека и здрава.Бързо попива и не оставя мазни следи!Мирише много приятно!Препоръчвам ти го!

Общи условия

Активация на акаунт