проблем с пробито ухо

  • 3 084
  • 7
  •   1
Отговори
  • на село
  • Мнения: 56
Здравейте,когато дъщеря ми беше на 1 годинка и пробих ушите,но след известно време едното ухо се възпали и се наложи да махна обецата.Препоръчаха ми да изчакам известно време и отново да го пробия.Изчаках 4 години.Скоро го пробихме отново,но уви пак същия проблем.Никой не успя да ми обясни от какво се получава това.Едни казваха,че е засегнато нещо,други,че е алергично,но само едното и аз незнам вече.Моля ако някой знае или се е сблъсквал с подобно нещо да сподели,че май ще си останем само с една обеца

# 1
  • Мнения: 681
А какви са обеците? Аз например мога да нося само и единствено злато, от всеки друг материал ми се възпалява ухото точно на първия час откакто сложа други обеци. На дъщеря ми ушите са по същия начин - само злато понасят.

# 2
  • Мнения: 206
И моето дете е така, с една обичка поради същия проблем!
Първоначално беше с медицински, после златни сложихме и дупката на едното ухо все се възпаляваше!
Махах златната, слагах медицинската и после пак, но не мина.
Ухото беше се и надуло, та  махнахме обицата и така и до днес!
Ухото и все още отвътре има топченце, не знам дали е нормално и дали ще може пак да пробием дупка пак.

# 3
  • софия
  • Мнения: 56
и ние бяхме със същия проблем.На голямата все пак успях да оправя ушите като ги мажех със един подходящ крем,но на малката не успях.И на двете по два пъти съм дупчила ушите,но на малката  понеже не ми даде да и сложа златните след медицинските и зарастнаха дупките.Беше на годинка тогава ,сега е на 3 и мисля след година -две да се пробваме пак Peace

# 4
  • на село
  • Мнения: 56
Да,явно причината за проблема е неизвестна и същевременно не може да се намери решение.Еми ще си бъдем с една обеца,какво да се прави.Пък може след още някоя годинка ако реши пак да пробваме.Благодаря Ви,поне сега знам,че не е само при нас проблема и няма лечение за това.Кофти работа....

# 5
  • Мнения: 2 587
А какви са обеците? Аз например мога да нося само и единствено злато, от всеки друг материал ми се възпалява ухото точно на първия час откакто сложа други обеци.

И аз съм със същият проблем.

# 6
  • Мнения: 1 942
Не го приемайте като нападка, но ми се вижда нередно като ухото не понаса обецата да продължавате да ги водите да ги дупчат, или поне не докато са малки. Нека станат по-големички да съдействат с лечението, хигиената пък и не е приятно изживяване, като човек с по няколко дупки на ухо си го знам. Чак след 5-6 годинки момиченцата сами изявяват желание да имат обеци и преди това ми се струва малко майчински мераци  Flutter

# 7
  • Мнения: 348
И моите уши са така.Аз си ги пробих в 8-ми клас.След тава се възпалиха,болки,гной.Направо беше кошмар.Успях да спася едната дупка,но др. се затвори.
След известно време пак я пробих и този път беше по-леко.
Сега искам втора дупка на едното ухо,но я пробивам вече 2 пъти и не става.Възпалява се и аз махам обецата,за да не стане по-лошо.

Общи условия

Активация на акаунт