телесна температура при бременност

  • 26 984
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, бременна съм с близнаци в 6-тия месец, но от няколко седмици поддържам температура , която стига до 37,4 градуса предимно вечер, а сутрин в повечето случай   36,7 ,не съм болна, искам да попитам , дали това нещо е нормално (един вид хормонален дисбаланс) или е симптом за нещо ............ Благодаря предварително !

# 1
  • Мнения: 171
Според мен трябва веднага да се консултираш с лекар. Не е хубаво да поддържаш температура.

# 2
  • Мнения: 27 524
Знам, че  първите три месеца до първата половина на бременността се поддържа около или малко над 37° и е съвсем нормално. Може би и през цялата бременност да е валидно понякога, особено когато си и с близнаци.
А и по принцип телесната Т° винаги малко се покачва вечерно време.

# 3
  • Мнения: 2 447
И аз доколкото съм чувала е нормално през бременността да се повиши малко телесната температура.И все пак,консултация никога не е излишна.

# 4
  • Мнения: 8 999
Два пъти досега съм била бременна, но не съм имала по-висока от нормалната температура. Обикновено повишената температура е признак за някакъв процес в организма. Не може да я пренебрегнеш. Консултирай се с лекар.

# 5
  • Мнения: 9 814
Повишената телесна температура е нормална за бременноста.
Тя /темперурата/ се повишава от прогестерона. Логично през 9-те месеца нивото му се увеличава и по-големи от нормално количества прогестерон се образуват и отделят от плацентата.
 Ако бременната приема прогестеронови препарати за протектиране на бременността, това допълнително съдейства за състоятието на повишена телесна Т.

 

# 6
  • Мнения: 616
напълно нормално е, аз първите 4 месеца поддържах между 37-37,4  Peace после изведнъж се възстанови нормалната ми Т. Наистина все пак се консултирай винаги може да е и нещо друго, просто за всеки случай. Лека бременност до края и здрави бебоци   bouquet

# 7
  • Мнения: 4 615
Възможно е. Аз поддържах Т през цялата бременност, но въпреки това ако чувстваш неразположение говори с лекаря си. Бактериалните инфекции протичат с точно такава Т.

# 8
  • Мнения: 188
Обърни се към лекар най добре!

# 9
  • Мнения: 10
Аз в момента съм в 7-я месец. Когато бях в 5-я, се разболях от грип и вдигах до 37 и половина. Бързо се оправих, но близо един месец и нещо всеки ден бях с температура 37.2, до 37, 5, като симптоми за грип нямах. Лекарката каза, че е нормално да се вдига телесната температура по време на бременността. Така с времето се нормализира. Поне се надявам де, защото скоро не съм я мерила  Grinning

# 10
  • Мнения: 718
Аз също поддържах Т 37.4, докато бях бременна.

# 11
  • Мнения: 13
Благодаря много на всички! Моя случай е много подобен на този на Jozzefina, аз също изкарах някаква настинка преди около 3 седмици, но за всеки случай утре ще се чуя с докторката

# 12
  • Мнения: 103
аз също в началото на бремеността поддържах малко по-висока Т - около 37.3и. Сега обаче се нормализира. Ако до сега не ти е била повишена, а сега изведнъж в 6ти месец се е повишила, мисля, че е редно да се консултираш с лекаря си. Та дори и да е само за твое успокоение. Успех и дано всичко е наред!  bouquet

# 13
  • Мнения: 305
Консултирай се с лекар!

# 14
  • Мнения: 17
Аз съм по-топла вечер, но не съм я мерила. Иди на лекар, както казват мамите. Peace

Общи условия

Активация на акаунт