Какво точно заявихте на педито (за късното захранване)?

  • 1 123
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 825
Нашето педи е наясно с късното захранване, но се чувства длъжна при всяка консултация даси изпее дежурната песничка за това какво трябва да давам сега. Като кажа, че смятам да започна еди кога си с въпросното нещо е съгласна и ме подкрепя

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Скоро питах педиатърката си, защо при положение, че в цял свят хората захранват по "европейската схема" (нейни думи), а само ние тук си караме на отживелици.
Жената ми отговори, че те, макар че били наясно какво представлявало късното захранване били длъжни да препоръчват ранното, защото трябвало да спазват указанията на Българската педиатрична асоцияция Thinking

По темата - не съм крила за късното захранване, че аз съм малко слаба лъжкиня и ако започна да лъжа, така се оплитам, че скоро ме изхващат. Затова - право куме в очите Wink
Тя не протестира и ми каза, че е наясно. Но даже и да не беше, просто щеше да си пее на вятъра.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 164
От самото начало съм заявила на педиатърката, че ще захранвам късно. Не виждам смисъл да я лъжа. Отначало се опитваше да ме убеждава, че сокчетата и плодовите пюрета не са захранване, но видя, че няма да излезе на глава с мен и спря. Мисля, че Емма се развива добре - роди се 2950, изписаха я 2870, на 3 месеца беше 5400.

# 18
  • Мнения: 2 784
Ами моята сама ми предложи, когато Калина направи алергия към олиото на Пенатен. Каза, че явно е предразположена, така че да спирам сокчетата и да захранваме късно. Аз бях чела уж статиите в Библиотеката, но все ме беше страх да не объркам нещо с това късно захранване, все пак първо дете ми е. Но след като имах вече и нейната подкрепа... После, към 4 месец ми каза, ако ми намалее кърмата, да захранвам, аз и казах, че ще изчакам до 6 месец. Захраних 1 седмица преди 6 месец с оризова каша (педито препоръчваше сокчета), за което само я уведомих. Когато ме попита защо съм решила точно с каша, така се захранвали децата с тегло под нормата, и казах, че съм чела в интернет и така съм решила. После много бързо по нейна препоръка въведохме зеленчуковото пюре и плодовото, в резултат на което Калина отказа да яде, така че ги спрях и ги въведох бавно по-късно. Наскоро въведохме жълтък и кисело мляко.
Изобщо, педито ми е за късното захранване, но имам чувството, че не и е много ясно как точно се захранва късно. Все си мисля да и занеса някоя и друга статия, но ми е неудобно някак...

# 19
  • Мнения: 1 427
Първите 2 месеца я слушах с интерес  и кимах с глава,но правех каквото си знам-сокче не дадох.Но третия месец като каза пюре и заявих, че ми се струва рано и няма да давам.Тя ни каза , щом сме на кърма може да  и да изчакаме до 4,5 месеца но след това непременно пюре,че можело да си докараме анемия.Е,пак не я послушах и захраних на 6 LaughingПо принцип не ме е притискала,не ми е мърморила,не ме е заплашвала,ама все си мисля,че това е защото мъжът ми е винаги с нас на консултациите... а той е един  внушителен.....кой би посмял да ми се опъне Mr. Green Twisted Evil

# 20
  • Мнения: 4 242
Мълчах до 5-я месец Blush. Тогава реших че всъщност аз решавам как да си гледам и храня детето. И на следващата консултация си казах право и направо кое как е. Педката ми попита през смях защо не съм я спряла през тези месеци когато ми е разяснявала разни схеми и обяснявала кое, по колко и как да давам, след като съм решила друго. Това беше!
 А на мен как ми олекна не е истина Laughing Никак не обичам да лъжа и заблуждавам Confused

# 21
  • Мнения: 8 462
Мълчах до 5-я месец Blush. Тогава реших че всъщност аз решавам как да си гледам и храня детето. И на следващата консултация си казах право и направо кое как е. Педката ми попита през смях защо не съм я спряла през тези месеци когато ми е разяснявала разни схеми и обяснявала кое, по колко и как да давам, след като съм решила друго. Това беше!
 А на мен как ми олекна не е истина Laughing Никак не обичам да лъжа и заблуждавам Confused

Хи-хи,а пък аз мълчах до последно-като комунист на разпит. Laughing Laughing LaughingСамо да уточня,че имахме с Мери една и съща лекарка Wink,аз вече за добро или за лошо я смених.Но не бих казала,че съм я заблуждавала,та тя просто не се интересуваше-изпява си песента в едно изречение и хайде чао.Така че не се чувствам длъжна ни най-малко. Mr. Green
Когато се преместихме при сегашната лекарка вече бяхме на 5 месеца,мъжът ми намекнал,че сме само на кърма и тя каза -Браво.След което не я видях още 2 месеца,защото не бях в София,така че и от нея съвети не съм получила. Twisted EvilДа живее форума-нещо като задочно образовани е:hug:второ висшО ще вземаНапред науката е слънце! Grinning

# 22
  • Мнения: 4 414
ами аз казах: "изкам да изчакам."
педито: "до 4 месец ли?"
"не до 6-ия."
"ами, добре. аз ги знам тия схеми. те даже и вода не дават. щом наддава добре и е добре детето, аз нямам нищо против."
това беше. не ми е мърморила, не ме е тормозила. аз лично смятам, че педиатърът на детето не бива да се лъже. той трябва да знае какво се дава на детето -  като храна и като лекарства. как иначе се очаква да се грижи за това дете?! ако имам непреодолими различия с педито, бих го сменила, но не бих крила разни неща. това си е моята позиция.

# 23
  • Мнения: 3 926
Икаква стана тя, момичета? Значи всичко си им е наред на нашите педиатри! Просто не им се излиза от руслото - едно си баба знае, едно си бае... Crossing Arms Пък то ще излезе, че просто не се решават да кажат другото, което знаят. Мнооого интересна ми стана таз темичка Wink Я давайте всички да се отчетат и после да видим колко от педиатрите ни всъщност си подкрепят късното захранване Mr. Green Според мен проблемът идва от друго newsm78 може би не прилагат "нашите схеми" за регулиране на лактацията...
Я ми продължете мисълта с още примери Party

# 24
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Продължавам ти я Assinka Wink Да се отчета и аз.
Тъкмо се чудех точно какво да обяснявам на педката днес на консултацията и Сънчо пуснала темата.
Аз писах в отчетната тема, но ще го копна и тук:
Докторката се съгласи с идеята ми да захранвам около 5,5-6 месец, каза че и тя е ЗА това. НО твърди, че не може да се започне директно с каквото и да е пюре или каша (аз имах в предвид безмлечната, безглутенова оризова каша на Нестле), а трябва да се дава първо сок и то бистър заради витамините  newsm78. Не прие аргументите ми за това,че не е полезно за стомахчето на бебето. Каза, че е трябвало вече да започна с 1-2 лъжички от соковете на Нестле и Хип - един час след ядене преди обяд. Та сега си мисля и се чудя защо така разсъждава нашата педка и какво да й разправям следващия път. Май ще се лъжем за соковете  Thinking
Това е Confused

# 25
  • Мнения: 122
Аз пък от малка съм свикнала да вярвам на лекари ( и учители..). И затова когато педито ми каза сокчета на 2,5 месеца и пюренца на 3м. аз я послушах. ( а хич не исках, заради  всичко,което прочетох тук)( а пък и свекито беше ЗА ранното захранване). В резултат на това  детето получи страшен колит и дни наред се превиваше и не спеше. ПО този случай педито изобщо не се засрами а каза :" е, ще ги спрете за сега, може да и малко рано. като навърши 4 месеца почнете пак. Много се ядосах на всички които се бъркат. Още повече че имам много кърма и тя е доста богата и мазна. Наскоро ходих при друга педиатърка в майчин дом, която ми изнесе същата позната лекция за ранното захранване. Доста се чудих защо всички те говорят едно и също но този форум ми каза отговора - задължени били от бълг.здравна асоциация. Що за глупост - те да си пеят песничката, а нашите деца да страдат. Много съм ядосана!!! #Cussing out

# 26
  • Мнения: 2 467
Карам както аз си знам. Педиатъра от начало още каза: вода давай, ако неиска - със захар! Аз не дадох. След това на 30-я ден каза - започвайте със сокчета, аз не. И така си караме. Сега сигурно ще има съвет и за пюрета, ама аз пак нц. Като магаре на лед съм  Mr. Green Мое си е детенцето и аз си карам по интуиция и малко форумски  Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 2 019
Много зависи от педиатъра. Наща например не само, че не е на ясно с късното захранване, но и не търпи чуждо мнение. Така се случи че Мартина се родина в чужбина и още една година няма да сме в България. Лятото когато беше на 2 месеца се прибрахме за ваканциятя на голямата ми дъщеря. При въпросната лекарка сме записани аз, мъжът ми и дъщеря ми. Отивам да запиша малката и да й сложи ваксините, а тя като разбра, че не пие вода, не пие сокчета и нямам намерение скоро да започвам с пюретата започна едни подигравателни коментари с останалите в консултацията, изкара ми детето обезводнено и разни други косури и накрая заяви, че не може да й сложи ваксина, ще я запише до година като се върнем и ни прати в ХЕИ. Естествено, че като се върна в България ще я сменя, но си представям какви номера щеше да ми прави ако трябваше да я водя при нея и да не следвам нейната система. Така, че предценявай човека и тогава действай.

Общи условия

Активация на акаунт